Tarım Dergisi tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

Olaylar | Türkiye’den tarım haberleri

Hal’lere bir haller oldu

Bayrampaşa ve Ataşehir Hal’inden ürün alan nakliye esnafı isyanda. Hal giriş ücretlerinin yüzde 100'e varan zamlara ulaşması esnafın protestosuna neden oldu. Giriş ücretleri konusunda İSPARK geri adım atacak mı merak ediliyor.

Misket elması da yıldızlar arasına katılıyor

Çanakkale domatesinden sonra Amasya’nın misket elması için de patent başvurusu yapılıyor. Bu girişimle misket elma kendi markasını yaratmış olacak.

Üretim çitlerinden kurtulmaya başlıyor

Tarımsal üretimin en büyük sorunlarından biri olan arazilerin bölünmüşlüğünü gidermek amacıyla Tekirdağ’da toplulaştırma çalışmaları başlatıldı.

Sıfır faizli kredi sulama sistemlerinin başına kondu ama...

Üreticilerin yatırımlarını destekleyen ve 2004 yılından bu yana uygulanan düşük faizli tarımsal krediler, Ağustos 2011 tarihinden bu yana kaynak yetersizliğinden dolayı kullanılamıyordu. Bakanlar Kurulu kararı ile çiftçi kredileri yeniden verilmeye başlanıyor. Sulama sistemleri yatırımları için verilecek kredi faiz oranı ise sıfır (0) olacak.

Kereste değil kestane

Kestane üretimi ile ön plana çıkan Aydın’da kestane ağaçlarının korunması ve kestane üretiminin artırılabilmesi için Aydın Kestane Çalışma Grubu kuruldu. Grup kestaneyi kereste olmaktan kurtarmayı hedefliyor.

Tarım arazileri satışında gözden ne kaçıyor?

Hazineye ait tarım arazilerinin satışı tekrar gündemde. 2B yasası ile tarım arazilerinin üreticilere satışı mümkün. Ancak bir farkla…

Genç ziraatçılar rahatsız!

Paylaşım sitesi Facebook üzerinden örgütlenen Şanlıurfalı Genç Ziraatçılar Platformu üyeleri, ilk toplantılarını yaptı.

Beet Motors olsa kapanır mıydı?

Pancar Motor Türkiye’de dizel motor üretmek üzere 1956 yılında kuruldu ve geçtiğimiz günlerde sessiz sedasız kapandı. Peki konunun General Motors’la bir ilgisi var mı?

Devamını Yükle
10