Haziran Sayısı

EKİM SAYISI RAFLARDA

Haziran Sayısı

KAPAK KONUSU

Akdeniz kıyılarında narenciye tarımı Akdeniz kıyılarında narenciye tarımı
Akdeniz’in bir ucunda narenciye tarımı için tüm ideal koşullara sahip Türkiye, diğer uçta ise AB pazarını domine eden İspanya bulunuyor. tarlasera bu kıyılarda yaşanan üretim rekabetini inceledi.

DOSYA

Pamuk hasat makineleri Pamuk hasat makineleri
Covid-19 salgını nedeniyle üst düzeye çıkan işgücü sorunu pamuk üreticilerini makineli hasada doğru zorladı. Peki pamuk hasat makineleri üreticiye ne kazandırıyor?

RÖPORTAJ

Fatma Yıldırım Özgök Fatma Yıldırım Özgök
Kurduğu Balcalı Tarım firması ile kadınların tarımdaki gücünü gösteren Özgök, “Zirai bayiler yanlış politikaların ortasında kalıyor” diyor.

DETAY

Tarımın geleceği denizde saklı Tarımın geleceği denizde saklı
Tarım insanlık tarihi boyunca toprakla özdeş oldu. Ancak artık deniz ve okyanuslar da bitkisel üretimin adresleri oluyor. Bu üretimin merkezinde ise deniz yosunları var.

Bademde verimin püf noktaları Bademde verimin püf noktaları
Badem pazardaki yüksek fiyatıyla meyve bahçelerinin gözde ürünlerinden biri. Ama ondan en iyi kazancı elde etmenin yolu doğru gübrelemeden geçiyor.

Elma ıslahında hedefte karaleke var Elma ıslahında hedefte karaleke var
Elma tarımının kabusu olan karaleke hastalığına karşı zirai mücadele önemli yer tutuyor. Ancak uzmanlar köklü çözümün modern ıslahtan geçtiğini söylüyor.

Manisa Bağcılar Bankası’nın öyküsü Manisa Bağcılar Bankası’nın öyküsü
Bundan 100 yıl önce tarıma Türkiye tarımında üretici bankaları büyük önem taşıyordu. tarlasera bu dönemin en önemli kurumlarından Manisa Bağcılar Bankası’nın tarihini araştırdı.

Dekoratif meyvelerin en mayhoşu aronya Dekoratif meyvelerin en mayhoşu aronya
Türkiye’de tüketiciler aronya meyvesinin ismini yeni yeni duyuyor. Ancak aronya 2012’den beri süren üretimiyle kendini kanıtladı bile.

...ve daha fazlası tarlasera’nın EKİM sayısında!