Mayıs Sayısı

EKİM SAYISI RAFLARDA

Ekim Sayısı

KAPAK KONUSU

Bitki ıslahında yeni teknolojiler Bitki ıslahında yeni teknolojiler
Yeni ıslah teknolojileri, artmakta olan gıda ihtiyacı karşısında klasik ıslahın cevap bulamadığı sorulara hızlı ve nokta atışı çözümler sunuyor.

DOSYA

Dikenli hıyar Dikenli hıyar
Dikenli hıyar ya da yaygın adıyla kornişonda Türkiye’den gönderilen ürünlere karşı özel bir talep var. Bu alanda global pazar liderliği ise işten bile değil.

RÖPORTAJ

Türkiye’nin en büyük maliyeti verimsizlik Türkiye’nin en büyük maliyeti verimsizlik
Son dönemde Türkiye’nin en çok konuştuğu üreticilerden biri olan Sencer Solakoğlu, ülkedeki tarım politikaları ve teknoloji kullanımı hakkındaki görüşlerini tarlasera’ya anlatıyor.

DETAY

Meyve bahçelerinde kış reçetesi Meyve bahçelerinde kış reçetesi
Yumuşak çekirdekli meyvelerde hasat sezonu geride kalırken, üreticileri bekleyen en önemli süreç kış bakımı. Meyve bahçelerinde sağlıklı bir kış için gerekenleri tarlasera anlatıyor.

Elektrikli traktörde doğru zaman şimdi mi? Elektrikli traktörde doğru zaman şimdi mi?
Türkiye elektrikli traktör üretimi konusunda kısa sürede önemli yol aldı. Peki söz konusu proje için doğru zaman gerçekten şimdi mi?

Tarihi sarmalayan asma filizleri Tarihi sarmalayan asma filizleri
Asma bitkisinin tarihi neredeyse insanlık tarihiyle paralel. Asmanın Kafkasya’da başlayan ve medeniyetlere şekil veren serüvenini tarlasera anlatıyor.

Gıda ve enerjinin tarladaki rekabeti Gıda ve enerjinin tarladaki rekabeti
Dünyanın geleceği için kilit bir noktada olan yenilebilir enerjinin tarım alanlarını daralttığı tartışmaları başladı. Peki bu garip çelişki nasıl çözülecek?

Fast food bitkisi hardal Fast food bitkisi hardal
Türkiye’de ticari olarak hardal bitkisi yetiştiriciliği yapılmıyor. Ancak hardal sosu üretimine olan talep ciddi bir potansiyeli içinde barındırıyor.

...ve daha fazlası tarlasera’nın Ekim sayısında!