Ocak Sayısı

ŞUBAT SAYISI RAFLARDA

Şubat Sayısı

KAPAK KONUSU

Tarıma yönelik projeksiyonlar Tarıma yönelik projeksiyonlar
Tarımın geleceğini kestirebilmek için ortaya atılan projeksiyonlar ülkelerin tarımsal politikalarına dayanak oluşturuyor. Mevcut projeksiyonlar Türkiye için alarm zillerinin çaldığını gösteriyor.

DOSYA

Mısır Mısır
Bu yıl aşırı yağışlarla boğuşan mısır üreticilerinin gündemindeki “Kullanım amacına, iklim ve toprak şartlarına en uygun tohum hangisi?” sorusunun cevabı bu ay tarlasera’da.

RÖPORTAJ

Corteva Agroscience Türkiye Genel Müdürü Harun Toksöz Corteva Agroscience Türkiye Genel Müdürü Harun Toksöz
Geçtiğimiz yıl yaşanan dev birleşmeden doğan Corteva Agroscience firmasının Türkiye Genel Müdürü Harun Toksöz ile ilk röportajı tarlasera gerçekleştirdi.

DETAY

Pestisit yasaklarında bilimsellik tartışması Pestisit yasaklarında bilimsellik tartışması
Ani bir kararla kullanımı yasaklanan veya sınırlandırılan neonikotinoid bazlı pestisitlerin yokluğu tarımı nasıl etkileyecek? Cevapları tarlasera Şubat sayısında!

Dövmeler tarımda da moda olacak Dövmeler tarımda da moda olacak
Dünyada ilk kez mısırdaki nem oranını ölçmeyi başaran biyosensör yalnızca tohum geliştirme değil, topraktaki pestisit miktarı ve hastalık tespitinde de yepyeni kapılar açacak.

Çelişkiler dünyasının mayhoş meyvesi Çelişkiler dünyasının mayhoş meyvesi
İsmi ve tarihi çelişkiler ve sürprizlerle dolu yenidünya meyvesi başta Alanya olmak üzere pek çok bölgede üreticisine fırsatlar sunuyor.

Beyaz altın’da birliğin öyküsü Beyaz altın’da birliğin öyküsü
Türkiye’nin en büyük tarım kooperatiflerinden biri olan Çukobirlik öyküsü aynı zamanda pamuk tarımının da yakın tarihine tanıklık etmek anlamına geliyor.

...ve daha fazlası tarlasera’nın Şubat sayısında!