Şubat Sayısı

MART SAYISI RAFLARDA

Mart Sayısı

KAPAK KONUSU

Tarım sigortaları Tarım sigortaları
Afet zararlarının minimize edilmesi ve risklerin yönetilmesi, günümüz tarımının vazgeçilmez bir parçası. tarlasera Mart sayısının Kapak Konusu’nda, tarımda risk yönetimini ele aldı.

DOSYA

Havuç Havuç
Havuçta girdi maliyetlerinin yüksekliği tabloyu siyaha çevirmeye yetiyor. Zararına satış yaptıklarını söyleyen üreticiler, geleceğe umutla bakmak için küçük de olsa bir sebep arıyor.

RÖPORTAJ

Krizlerden çok şey öğrendim Krizlerden çok şey öğrendim
Ailesinin çiftliğini 16 yaşından beri yöneterek, yaptığı yatırımlarla bölgesinin ürün deseni üzerinde belirleyici karakterlerden biri haline gelen Ayten Çöl, krizlerin üreticiler için öğretici olması gerektiğini söylüyor.

DETAY

Üreticinin sırtındaki elektrik yükü Üreticinin sırtındaki elektrik yükü
Elektrik faturasını ödeyemeyen pek çok üretici traktörünü hatta tarlasını satmayı bile düşünüyor ve yüksek rakamlar karşısında mağduriyet yaşıyor.

Doğru dozaj kalitenin de belirleyicisi Doğru dozaj kalitenin de belirleyicisi
Buğdayda yabancı otlara karşı en etkili çözüm herbisit kullanımı olsa da, doğru dozaj ayarlanamazsa hem mücadeleden sonuç almak hem de buğdaydan verim almak güçleşiyor.

Kahve Toroslar’dan gelir mi? Kahve Toroslar’dan gelir mi?
Türkiye kahve üretiminde ilk ticari adımları atmaya başladı. Akdeniz Bölgesi’ndeki mikroklima iklimi ve teknolojinin de yardımıyla kurulan arazilerde hedefler yüksek.

...ve daha fazlası tarlasera’nın Mart sayısında!