tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

13.3.2013 08:54:13

Chemtura'nın Türkiye distribütörü: AMC-TR

Türkiye için yaşamsal sektörlerin başında gelen tarımın, ülke ekonomisi için önemi de tartışmasız bir gerçek. Nüfusun yüzde 35’lik bölümünü kapsayan tarımsal faaliyet, ekonomiye direkt olarak yüzde 14’lük bir katkı sağlıyor. Türkiye tarımında 4,5 milyon olan işletme sayısı da sektörün önemini bir kez daha doğruluyor. Türkiye’nin bulunduğu ekolojik koşullar ve toprak yapısı, birçok ürün için uygun yetiştirme ortamı sağlıyor. Son yıllarda yaşanan iklimsel değişiklikler, tarımsal alanların azalması ve hızla artan nüfusun beslenme ve diğer ihtiyaçları Türkiye’de yapılan tarımsal üretimi daha önemli hale getiriyor. Ancak yetiştirilen kültür bitkilerinde genel olarak yetiştiricilik, hasat gibi noktalarda yapılan hatalardan dolayı ekonomik olarak zarar meydana gelebiliyor, bu kayıplar ise yüzde 35’ler dolayında oluyor. Dünyada bitki koruma alanında yıllardır faaliyet gösteren Amerikan Chemtura firmasının ürünleri, Türkiye distribütörü AMC-TR Tarım aracılığı ile bu kayıpların önlenmesi için üretici ile buluşuyor.  Chemtura firması ile yapılan Türkiye distribütörlük anlaşması sonucunda; Acramite 480 SC (akarisit), Dimilin 80WG (IGR İnsektisit), Dimilin 15 SC (FLO) (IGR İnsektisit), Dimilin 25 WP (IGR İnsektisit), Valis M WG (Fungusit), Pantera 40 EC (Herbisit), Vortex 50 WG (Herbisit), Silwet Gold, X-Change gibi ürünler 2013 sezonunda AMC-TR’nin ürün portföyüne katıldı. AMC-TR Tarım San. ve Tic. A.Ş., Ortadoğu’dan Kuzey Afrika’ya, Doğu Avrupa’dan Rusya’ya, Balkanlar’dan İran’a kadar uzanan geniş bir coğrafyada, toplam 50 ülkede faaliyet gösteren AMC/AGRIMATCO grubunun Türkiye’deki temsilcisi olarak Haziran 2001 yılında kuruldu. AMC-TR Tarım ayrıca Sumitomo Chem., Diachem, Simonis, Agrimar (UK), Becker Underwood, Gowan, Valent Biosciences, Plant Health Care, Probelte ve Saldeco firmalarının da Türkiye distribütörlüğünü yapıyor.

Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

Hububat fiyatlarında dünya ölçeğinde yaşanan dalgalanmalar Türkiye’yi de alarm durumuna geçirdi. TMO’nun buğday, arpa ve mısır kararları piyasada istikrarı amaçlıyor.

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tarım arazinizde ya da doğa yürüyüşlerinde rastladığınız yabani bir bitkiyi görür görmez tanımak ister miydiniz? PlantNet isimli akıllı telefon uygulaması bu zorlu görevi yerine getirmeye aday.

Tarımda yeni ufukları su mercimeği açacak

Tarımda yeni ufukları su mercimeği açacak

Bitki bilimi insanlığı yakın geleceğe hazırlamak için daha sürdürülebilir gıdalar geliştirmenin peşinde. Araştırmacıların bu açıdan rol model olarak önerdikleri bitki ise hem tanıdık hem yepyeni bir isim!

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Özenli bir bitki koruma ve gübreleme zeytinde sonucu tamamen değiştiriyor. tarlasera zeytinde sık yapılan hataları uzmanlara sordu.

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Antioksidan özelikleriyle bilim insanlarının dikkatini çeken aronya, siyaha çalan kopkoyu mor rengini de bu yönüne borçlu. Meyve kısa bir süre önce adapte olduğu Türkiye topraklarında da üretimini hızla arttırıyor.