Tarım Dergisi tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

Röportaj | Tarım ve gıdanın aktörleri

Lezzet kültürünün anahtarı şeflerde

Ünlü şef Danilo Zanna: “Son yıllarda Türkiye’deki genç şefler yeniliklere daha açık. Dünyadaki gastronomik gelişmeleri takip edip Türkiye’de de uygulamaya başladılar. Ancak ne yazık ki insanlar henüz yabancı tatlara alışabilmiş değil.”

Bahçedeki ürünler mutfak tezgahında

Stephanie Alexander: “Okuldaki çocukların yiyecek üretimiyle uğraşması; yetiştirmek ve gezegeni önemsemek gerektiğini anlamak, hasat etmek ve her bitkinin bir ‘mevsimi’ olduğunu anlamak, belirli yetenekleri öğrenmek için pişirmek, ileriki hayatlarında işe yarayabilir. ”

Lezzetin sırrı mevsim ürünlerinde

Çiya Sofrası’nın sahibi Musa Dağdeviren: “Ürün doğru yetişmişse lezzet de peşi sıra geliyor. Önemli olan sadece mevsimi takip etmek ve alışverişi ona göre yapmak.”

Bir tutam baharat

tarlasera, “Sofralara Geldi Bahar” adlı kitabından yola çıkarak Dara ile baharatlar ve baharat bitkileri üzerine bir röportaj gerçekleştirdi.

Tarımın arka odası aydınlanıyor

tarlasera’nın insanlık tarihi ve yeme-içme kültürü arasındaki ilişkiye ışık tutmak için görüştüğü Yard. Doç Dr. Ahmet Uhri, beslenme tarihi ve tarım arasındaki kopmaz bağı anlattı.

Yerel ürünlerle uluslararası tatlar

“Nouvelle Cuisine” (Yeni Mutfak) akımının günümüzdeki önemli temsilcierinden olan Rudolf van Nunen’i restoranında ziyaret eden tarlasera, ünlü şefle keyifli bir söyleşi gerçekleştirdi.

Gıdanın eşit dağılımı açlığı bitirecek

Yaşayan en değerli bilimsel tarım uzmanı ve çevre analisti olarak tüm dünyanın önem verdiği bir isim olan Dr. Lester R. Brown, emekliye ayrılmadan önce son röportajlarından birini tarlasera'ya verdi.

Her ürün mevsiminde güzel

Son yıllarda yalnızca oyunculuk kariyeriyle değil, 2012 yılında çıkarmış olduğu albümüyle müzik dünyasının da aranan isimlerinden biri olan Selen Görgüzel, gerçek hayatta ise tam bir tarım aşığı.

Buğday sanatla büyüyor

Macar asıllı sanatçı Agnes Denes’in bu yaz Milano’da şehrin ortasına yapacağı buğday tarlası bugünlerde çok konuşuluyor. tarlasera, sanatçıyla özel bir röportaj gerçekleştirdi.

Bitkilerin de bir hikayesi var

Bitki Mitosları kitabının yazarı Deniz Gezgin, bitkilerin gizemli dünyasını mercek altına alıyor. Gezgin, mitoloji ve bitkilerin büyüleyici dünyasını tarlasera'ya anlattı.

Artık özel çözümler devri

“Artık genel çözüm yolları yerine spesifik sorunlara çözüm yolları konuşuluyor” diyen İzotar AŞ Pazarlama Direktörü Canan Yılmaz, tarlasera Eylül sayısına konuk oldu.

Türkiye’nin kapıları zararlılara açık

Kıbrıs doğumlu Prof. Dr. Errol Hassan, dünya çapında bilimsel kariyeri en yüksek Türk tarım bilimcilerinden biri. tarlasera, Hassan ile bitki korumanın bugününü konuştu.

Üretici güven arıyor

tarlasera Mayıs sayısında Agrobest Uluslararası Satış Pazarlama Müdürü Hüseyin Günerergin ile bitki koruma sektörünün sorunlarını tartıştı.

Farkı ek elementler yaratıyor

Timac Agro Genel Müdürü Emir Argün: "Bazı hammaddeleri 50 yıl boyunca kullanıyor ve her yıl sürekli dozu arttırarak daha fazla ürün bekliyoruz. Ama bu yolla topraklarımızı çoraklaştırıyoruz."

Hisarcıklıoğlu tarlasera Mart sayısında

tarlasera'nın görüştüğü TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu: "Tarımı yalnızca ülke ihtiyacını gözeterek dizayn edemeyiz. Sanayileşme birikimimiz ile gıda alanında marka çıkarmalıyız."

123
Devamını Yükle
9