tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

27.11.2012 11:01:11

Sertifikalı tohum destekle ödüllendiriliyor

Yeni tarımsal destekleme ödemeleri açıklandı. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre desteklemeler 55 bin 41 üretici ile 21 yetkilendirilmiş tohumculuk kuruluşunu kapsıyor. Toplamda 68 milyon 578 bin lira olarak açıklanan ödemelerin Kasım ayının sonunda üreticilere ulaşacağı bildiriliyor.

Destek kapsamına giren ürün grupları arasında tahıl ve baklagiller ise başı çekiyor. 29 bin 236 tahıl ve baklagiller üreticisine toplam 40 milyon 400 bin liralık destek öngörülüyor. Bunu 7 bin 399 üreticiye 9 milyon 429 bin lira destek alacak olan yağlık bitkiler üreticileri takip ediyor.

Sertifikalı tohum kullanan üreticilerden desteklerden payını alacak. Bu bağlamda 18 bin 406 üreticinin de 14 milyon 602 bin lira destek alacağı belirtiliyor.


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tarım arazinizde ya da doğa yürüyüşlerinde rastladığınız yabani bir bitkiyi görür görmez tanımak ister miydiniz? PlantNet isimli akıllı telefon uygulaması bu zorlu görevi yerine getirmeye aday.

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

Hububat fiyatlarında dünya ölçeğinde yaşanan dalgalanmalar Türkiye’yi de alarm durumuna geçirdi. TMO’nun buğday, arpa ve mısır kararları piyasada istikrarı amaçlıyor.

Meyve bahçesinde yabancı ot mücadelesi

Meyve bahçesinde yabancı ot mücadelesi

Meyve bahçelerinde kayıplara yol açan yabancı ot türleri sayılamayacak kadar çok! Ancak bu zararlılarla mücadele yöntemleri de bir o kadar çeşitli.

Meyve ağaçlarının kabusu ökse otu

Meyve ağaçlarının kabusu ökse otu

Birçok ağaç türünde yarı parazit olarak yaşam süren ökse otu, meyve üreticilerinin baş belası olabiliyor. İşte ökse otundan kurtulmanın püf noktaları.

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Özenli bir bitki koruma ve gübreleme zeytinde sonucu tamamen değiştiriyor. tarlasera zeytinde sık yapılan hataları uzmanlara sordu.