tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

2.5.2019

tarlasera Mayıs sayısı çıktı!

tarlasera Mayıs sayısı çıktı!

Mayıs sayısında tarım turizmini Kapak Konusu sayfalarına taşıyan tarlasera, bu ay Bitki Koruma&Besleme ekinin yeni sayısını da okurlarıyla buluşturuyor.

Modern çağın hastalığı olarak nitelenen “sostalji”, yeşil alanların yerini beton yapılara bırakmasıyla insanlarda oluşan acı ve üzüntü halini ifade ediyor. Büyük bir kentte yaşıyorsak, sadece kafamızı çevirip etrafa bakmak bile bu hastalığın ortaya çıkışına hak vermemiz için fazlasıyla yeterli.

Doğaya, yeşile ve toprağa olan özlem insanları kısa süreliğine bile olsa tarımsal üretimin içerisinde yer almaya itiyor. Son yıllarda giderek yaygınlaşan tarım turizminin doğuşunun temel sebebi de işte bu. Dünyada ilk olarak 80’li yıllar, Türkiye’de ise 2000’lerde “tarım” ve “turizm” sözcüklerini yan yana getiren alternatifler giderek artıyor. Aylık Tarım ve Kültür Dergisi tarlasera, henüz sektör içerisinde kendine yeterince yer bulamayan, fakat taşıdığı potansiyelin herkesçe fark edilmesi gereken tarım turizmini bu ay Kapak Konusu sayfalarına taşıdı.

tarlasera-mayis-sayisi-cikti2.jpg

Bu ay başka neler var?

tarlasera Mayıs sayısının Dosya konusu ise heybetli görüntüsüyle açık arazilerin kahramanı olan pivot sulama teknolojileri. Bu ay Detay sayfalarımızda ise Türkiye’nin ithalat rakamlarının analizi, sebzelerde aşılama, kiraz ihracatının yıldızı beyaz kiraz, Hollanda tarımında kooperatifçilikle gelen dönüşüm ve kakaonun tarihsel serüvenine dair bilmediklerinizi okuyabileceksiniz.

tarlasera’nın bu ayki Röportaj konuğu GENTA Genel Müdürü Altay Batur. Tarım sektörünün vizyon sahibi kurumlarla gelişeceğini söyleyen Batur ile yaptığımız bu keyifli söyleşiyi de kaçırmayın deriz!

Okurlarımızın merakla beklediği Bitki Koruma&Besleme ekimizin 5. sayısı da hazır. tarlasera’nın okurlarına bahar hediyesi olan ekimizde iki sektörün kilit konuları üzerine kapsamlı analizler, güncel haberler ve daha fazlasını bulacaksınız.

tarlasera-mayis-sayisi-cikti3.jpg

tarlasera’ya nasıl ulaşırım?

tarlasera Mayıs sayısını satın almak için hemen şimdi Satın Al sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Derginizi her ay masanızda görmek ve tarlasera keyfini tüm bir yıla yaymak için ise tek yapmanız gereken abone olmak! Bunun için Abonelik sayfamızdan yalnızca birkaç dakika süren abonelik işlemlerini gerçekleştirmeniz yeterli.

Keyifli okumalar dileriz!


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Yiyecekler neden mora büründü?

Yiyecekler neden mora büründü?

Antioksidan özelliği yüksek sebze-meyvelerden elde edilen mormiks ile üretilen ekmek, simit ve tatlılar bugünlerde yoğun ilgi görüyor.

Bursa’nın suyu ve toprağı tehdit altında!

Bursa’nın suyu ve toprağı tehdit altında!

Bursa-Yenişehir'de su kaynakları ve tarım arazileri alarm veriyor. Tehlikenin bir boyutu kuraklık, diğeri ise madencilik projesi.

Bin 277 ziraat mühendisi aranıyor

Bin 277 ziraat mühendisi aranıyor

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın alacağı yeni sözleşmeli personel için açılan kadro sayısı ve başvuru tarihleri güncellendi.

Tarım arazilerine hobi bahçesi kurulamayacak

Tarım arazilerine hobi bahçesi kurulamayacak

Haziran ayında TBMM’ye sunulması beklenen 33 maddelik torba yasa, tarımsal amaçlı arazi kullanımına dair değişiklikler öngörüyor.

Tarımsız bir Rönesans mümkün mü?

Tarımsız bir Rönesans mümkün mü?

Sokaklarda yeniden özgürce dolaşacağımız, sevdiklerimize yeniden doya doya sarılacağımız günler mutlaka gelecek. Peki o günler geldiğinde, yüzümüzü geleceğe çevirdiğimize ne göreceğiz?