tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

2.5.2019

tarlasera Mayıs sayısı çıktı!

tarlasera Mayıs sayısı çıktı!

Mayıs sayısında tarım turizmini Kapak Konusu sayfalarına taşıyan tarlasera, bu ay Bitki Koruma&Besleme ekinin yeni sayısını da okurlarıyla buluşturuyor.

Modern çağın hastalığı olarak nitelenen “sostalji”, yeşil alanların yerini beton yapılara bırakmasıyla insanlarda oluşan acı ve üzüntü halini ifade ediyor. Büyük bir kentte yaşıyorsak, sadece kafamızı çevirip etrafa bakmak bile bu hastalığın ortaya çıkışına hak vermemiz için fazlasıyla yeterli.

Doğaya, yeşile ve toprağa olan özlem insanları kısa süreliğine bile olsa tarımsal üretimin içerisinde yer almaya itiyor. Son yıllarda giderek yaygınlaşan tarım turizminin doğuşunun temel sebebi de işte bu. Dünyada ilk olarak 80’li yıllar, Türkiye’de ise 2000’lerde “tarım” ve “turizm” sözcüklerini yan yana getiren alternatifler giderek artıyor. Aylık Tarım ve Kültür Dergisi tarlasera, henüz sektör içerisinde kendine yeterince yer bulamayan, fakat taşıdığı potansiyelin herkesçe fark edilmesi gereken tarım turizmini bu ay Kapak Konusu sayfalarına taşıdı.

tarlasera-mayis-sayisi-cikti2.jpg

Bu ay başka neler var?

tarlasera Mayıs sayısının Dosya konusu ise heybetli görüntüsüyle açık arazilerin kahramanı olan pivot sulama teknolojileri. Bu ay Detay sayfalarımızda ise Türkiye’nin ithalat rakamlarının analizi, sebzelerde aşılama, kiraz ihracatının yıldızı beyaz kiraz, Hollanda tarımında kooperatifçilikle gelen dönüşüm ve kakaonun tarihsel serüvenine dair bilmediklerinizi okuyabileceksiniz.

tarlasera’nın bu ayki Röportaj konuğu GENTA Genel Müdürü Altay Batur. Tarım sektörünün vizyon sahibi kurumlarla gelişeceğini söyleyen Batur ile yaptığımız bu keyifli söyleşiyi de kaçırmayın deriz!

Okurlarımızın merakla beklediği Bitki Koruma&Besleme ekimizin 5. sayısı da hazır. tarlasera’nın okurlarına bahar hediyesi olan ekimizde iki sektörün kilit konuları üzerine kapsamlı analizler, güncel haberler ve daha fazlasını bulacaksınız.

tarlasera-mayis-sayisi-cikti3.jpg

tarlasera’ya nasıl ulaşırım?

tarlasera Mayıs sayısını satın almak için hemen şimdi Satın Al sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Derginizi her ay masanızda görmek ve tarlasera keyfini tüm bir yıla yaymak için ise tek yapmanız gereken abone olmak! Bunun için Abonelik sayfamızdan yalnızca birkaç dakika süren abonelik işlemlerini gerçekleştirmeniz yeterli.

Keyifli okumalar dileriz!


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tarım arazinizde ya da doğa yürüyüşlerinde rastladığınız yabani bir bitkiyi görür görmez tanımak ister miydiniz? PlantNet isimli akıllı telefon uygulaması bu zorlu görevi yerine getirmeye aday.

Tarımda kadınların cesur yürüyüşü

Tarımda kadınların cesur yürüyüşü

Başta kimse inanmadı, başarılı olabileceklerini tahmin etmedi, ama Keçiborlu’nun üretici kadınları bir araya gelerek lavanta kokulu bir köy yarattı. tarlasera.com 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde bu köyün kahramanlarından biri olan Huriye Tezcan ile konuştu.

tarlasera Temmuz sayısı çıktı!

tarlasera Temmuz sayısı çıktı!

Tarımda istihdam sorununu Kapak Konusu sayfalarında masaya yatıran tarlasera bu ay da dopdolu.

Mısırda verim hırs değil akılla geliyor

Mısırda verim hırs değil akılla geliyor

Kullanım amacına, yaşadığı bölgenin iklim ve toprak şartlarına en uygun mısır tohumu hangisi? Üretici bunun cevabını doğru verirse, sezon sonu aldığı başarı da o kadar tatmin edici oluyor.

Arazilerin yeni müfettişi ile tanışın!

Arazilerin yeni müfettişi ile tanışın!

Diyarbakır-Karapınar’da tarım arazilerinin denetlenmesinde görevli personele havadan tespit yapacak drone’lar eşlik edecek.