tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

08.01.2016

Yeni bir tarlasera deneyimi

Yeni bir tarlasera deneyimi

Merhaba,

tarlasera’nın yenilenen web sitesine hoş geldiniz. Bu linkin düzenli takipçisiyseniz ya da Aylık Tarım ve Kültür Dergisi tarlasera’nın okuyucusu olup tarlasera.com’u ilk kez ziyaret ediyorsanız yepyeni bir tarlasera deneyimine hazır olmanızı öneririz!

tarlasera dergisi geçtiğimiz Eylül ayında beşinci yayın yılını geride bıraktı. Bizi 2010 sonbaharında başlayan bu keyifli yolculuğa çıkaran şey aslında hayallerden fazlası değildi. Çantamızda ise yeni ufuklar keşfetmeye olan merak ve heyecan vardı. Yolculuk boyunca gerçekliğe döktüğümüz hayaller yeni hayalleri doğurdu. Kimi zaman yeni yollar keşfettik, çoğu zaman da kendimize yeni patikalar açtık. Geriye dönüp baktığımızda daha uzun yıllar sürmesini dilediğimiz bu yolculuğun ilk 5 yılının sürekli öğrenmeyle, büyümeyle, gelişmeyle ve ulaşılan hedeflerle; ama hepsinden önemlisi, yolda olmanın benzersiz keyfiyle geçtiğini görüyoruz.

Titizlik ve tutkunun ürünü

Beşinci yılında tarlasera’nın tarım ve yayıncılık anlamında bir marka haline geldiğini söylemek herhalde yersiz bir gururlanma sayılmaz. Bugün bu marka yoluna geniş ve özel bir okur/takipçi kitlesi ve karşılıklı güven üzerine kurulu yol arkadaşlıkları ile devam ediyor. Elbette her zaman insani ve evrensel değerleri baz alarak hatlarını çizdiği yayın ilkeleri ve değişime olan tutkusu ile…

Yeni tarlasera.com da işte tam da bu ilkelerin ve tutkunun bir ürünü olarak vücut buluyor. Tıpkı tarlasera’nın yola ilk koyuluşundaki gibi; hayallerimizi ve onlara ulaşmadaki araçlarımızı tekrar tekrar gözden geçirdiğimiz, titizlikle ve özenle örülü bir sürecin ardından, şimdi bu deneyimi paylaşır noktadayız.

Tarıma dair özgün ve doyurucu içeriğe ihtiyaç var

Dijital yayıncılıkta tarlasera’nın önemli tecrübeleri bulunuyor. Süreli yayıncılık alanında olduğu gibi, 2010 yılından başlayarak ve sürekli yükselen bir grafik ile tarlasera dijital alanda da bir tarımsal içerik merkezi haline geldi. Yine süreli yayıncılıktaki gelişimlerine paralel şekilde de kendini yeniledi.

Bugün yepyeni bir format ile yayına giren web sitemizin bu dönüşümünün ise özel bir anlamı var. Öncelikle dijital yayıncılığın bugünü ve yarınının doğru bir okuması yapıldığında, yeni araçlara ve aktarım biçimlerine olan ihtiyacın kaçınılmaz olduğu açık. İkincisi ise; dijital alanda tarıma dair özgün ve doyurucu bir içeriğe olan yakıcı ihtiyaç. Bu süratli değişime ve ihtiyaçlara cevap vermek, tarlasera’nın genetiğine kazınmış olan değişime dair inancın bir gereği. Bu da tarlasera.com’daki bu köklü dönüşümü anlamlı kılıyor.

İçerik ve görsellik üst düzeyde birleşiyor

Web sitemizde gezinirken şüphesiz gözünüze ilk olarak kullanım özellikleri ve görsel nitelikler çarpacak. Yeni tarlasera.com hem masaüstü hem de mobil anlamda kullanıcı dostu bir site olarak tasarlandı. Kategoriler ve içerikler arasında gezinirken keyif alacağınıza, aradığınız noktaya kolayca ulaşırken başka keyifli ayrıntılar da yakalayacağınıza eminiz.

tarlasera için vazgeçilmez olan içerik kalitesi ise açtığınız her yeni sayfada sizi takip ediyor olacak. Tarıma modern ve evrensel değerler çerçevesinden bakmak, olayların/konuların detaylarında gizlenen gündemi yakalamak ve tarıma dair hiçbir yerde bulamayacağınız özgün içeriklere ulaşmak için tarlasera.com’u gün içinde tekrar tekrar ziyaret etmek isteyeceksiniz.

Detay sayfalarımız ayrıntılarda gizlenen bu gündemi takip etmek için birebir. Dosya konularımız tarıma dair can alıcı konu başlıklarına dair çok yönlü fikir edinmenizi sağlayacak. Foto Galerilerimiz ise içerik ve görselliğin üst düzeyde birleştiği tarlasera’ya özgü bir deneyim vadediyor. Yeryüzü sayfalarımızda dünyadan modern tarıma ve küresel pazarlara dair merak uyandırıcı gelişmelere ulaşabilir, Olaylar kategorimizde ise Türkiye tarımının değişken gündemine farklı bir bakış açısı edinebilirsiniz. Görsel anlamda sizi ziyadesiyle tatmin edecek Foto Haber, İnfografik ve Video sayfalarımızı da ziyaret etmeyi unutmayın!

Her biri kendi alanındaki birikimiyle yol gösterici nitelikle olan değerli yazarlarımız da tarlasera’nın bu yolculuğunda bizimle birlikte olmaya devam edecek.

tarlasera'ya abone olmak çok kolay

Web sitemiz, Türkiye’nin gazete/dergi bayileri ve alışveriş merkezlerinden ulaşılabilen tek tarım dergisi olma unvanını elinde bulunduran tarlasera’ya abone olmak için büyük kolaylık sunuyor. Bunun için Abonelik sayfamızdaki formu doldurmanız yeterli. Bu basit işlemden sonra tarlasera’nın yeni sayısı her ay masanıza ulaşırken, siz de dilediğinizde web sitemizden abonelik durumunuzu kontrol edebileceksiniz.

Yakında aktif hale gelecek olan tarlasera Dükkan ise yine çok farklı bir deneyimin kapısını aralayacak. Sürprizler içeren ve bizi de çokça heyecanlandıran bu proje için tarlasera Dükkan’ı takipte kalın deriz!

Web sitemizin sürekli gelişimi için takipçilerimizin geri bildirimleri bizim için önem taşıyor. Kullanım anlamında yaşayabileceğiniz sorunları ve her konuda önerinizi çekinmeden bize iletin.

Yeni deneyimin heyecanı

tarlasera’nın bugüne kadarki yolculuğu bizim için hatırlanası pek çok anı, dönüm noktası sayılabilecek pek çok ayrıntı biriktirdi. Önümüzdeki yol da yenilerini yaratmaya gebe. Yenilenen web sitemizin hazırlık aşaması boyunca, ileride böylesi bir anlam ifade edecek bir süreçten geçtiğimizi hissettik. Aynı heyecanı paylaştığımızı umuyoruz.

Şimdi bu yeni tarlasera deneyimini yaşamak için arkanıza yaslanın ve sitemizde gezinmeye başlayın. Keyifli okumalar dileriz!


Yorumlar
  • Yalçın Aydın

    Eski sayıları dijital edinmeyi ve dijital aboneliği beklemekteyiz:)

Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Akdeniz'in gizli hazinesi gölevez

Akdeniz'in gizli hazinesi gölevez

Afrika ve dünyanın tropik bölgelerinde yaygın biçimde tüketilen gölevez Türkiye’nin güney kesimlerinde ekim alanlarını genişletmeye başladı.

tarlasera Haziran sayısı okurlarıyla buluştu!

tarlasera Haziran sayısı okurlarıyla buluştu!

Bu ay Covid-19 salgının tarımda yarattığı tahribatı tüm yönleriyle ele alan tarlasera’nın Haziran sayısı yine dopdolu.

Çayda kota krizinin özünde gelecek kaygısı var

Çayda kota krizinin özünde gelecek kaygısı var

Çay üreticileri dekara 600 kg olarak belirlenen alım kotasına tepkili. Ancak endişelerin kaynağı yalnızca bu sezona özgü koşullar değil.

Kadınlar tarımda da duvarları yıkıyor

Kadınlar tarımda da duvarları yıkıyor

Hindistan’da özelleştirme ve desteklerin kaldırılmasını öngören yeni tarım yasasına karşı eylemlerde beşinci aya girildi. Tarımsal üretim ve işgücünde önemli paya sahip kadınların mücadeleye verdiği katkı ise büyük anlam taşıyor.

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Antioksidan özelikleriyle bilim insanlarının dikkatini çeken aronya, siyaha çalan kopkoyu mor rengini de bu yönüne borçlu. Meyve kısa bir süre önce adapte olduğu Türkiye topraklarında da üretimini hızla arttırıyor.