tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

12.3.2017

Domateste umutlar yine başka bahara kaldı

Domateste umut yine başka bahara kaldı

Rusya’nın Türkiye’den girişine izin vermediği ürünlerden yalnızca dördünde yasak kalkarken en büyük ihracat kalemlerinde ambargo devam ediyor.

Rusya’nın Türkiye’den ithalatına yasak koyduğu tarım ürünleri arasından soğan, karnabahar, brokoli ve karanfilde ticaretin yeniden başlayacağı açıklandı. İmzalanan kararnamede en önemli ihracat kalemlerinden olan diğer sebzeler ise yer almadı.

Geçtiğimiz gün yapılan açıklamada Rusya Başbakanı Dmitri Medvedev’in belli ürünlerde yasağın kalkacağını ilettiği duyurulmuştu. Buna göre 4 üründe yasak kalkarken domates, biber, patlıcan, hıyar gibi ürünlerde ise ambargo sürüyor.

Hangi meyveler ihraç edilemiyor?

Eylül ayında iki ülke arasında ticaretine yeniden başlanan narenciye ürünleri dışında şeftali ve erik gibi sert çekirdekli meyvelerde de yasak kalkmıştı. Üzüm, çilek ve nar gibi meyveler ise bir kez daha açıklanan listede yer alamadı.


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Kadınlar tarımda da duvarları yıkıyor

Kadınlar tarımda da duvarları yıkıyor

Hindistan’da özelleştirme ve desteklerin kaldırılmasını öngören yeni tarım yasasına karşı eylemlerde beşinci aya girildi. Tarımsal üretim ve işgücünde önemli paya sahip kadınların mücadeleye verdiği katkı ise büyük anlam taşıyor.

Soğanın beklenen koşusu ne zaman başlayacak?

Soğanın beklenen koşusu ne zaman başlayacak?

İstikrarlı bir pazar talebi olan soğan, bu avantajın yanına ihracat gücüne de eklemeye hazırlanıyor. Ancak bu potansiyeli gerçekleştirmenin önündeki engellerin aşılması gerek. Bu engellerin başında ise iki güncel sorun olan kuraklık ve yükselen girdi maliyetleri var.

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Antioksidan özelikleriyle bilim insanlarının dikkatini çeken aronya, siyaha çalan kopkoyu mor rengini de bu yönüne borçlu. Meyve kısa bir süre önce adapte olduğu Türkiye topraklarında da üretimini hızla arttırıyor.

Tarlaların gizemi ekin çemberlerinin öyküsü

Tarlaların gizemi ekin çemberlerinin öyküsü

Yıllar önce bir “şaka” ile başlayan, ardından bir gizem bulutuna dönüşen ekin daireleri, bugün ise sanatçıları, üreticileri, girişimcileri ve tarıma ya da görsel sanatlara meraklı pek çok insanı bir araya getiren bir kültür öğesi olarak arazileri süslemeye devam ediyor.

tarlasera Nisan sayısı okurlarıyla buluştu!

tarlasera Nisan sayısı okurlarıyla buluştu!

Girdi maliyetleri ile destekler arasındaki kritik denklemi masaya yatıran tarlasera bu ay da okurlarına dopdolu bir içerik sunuyor.