tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

12.3.2017

Domateste umutlar yine başka bahara kaldı

Domateste umut yine başka bahara kaldı

Rusya’nın Türkiye’den girişine izin vermediği ürünlerden yalnızca dördünde yasak kalkarken en büyük ihracat kalemlerinde ambargo devam ediyor.

Rusya’nın Türkiye’den ithalatına yasak koyduğu tarım ürünleri arasından soğan, karnabahar, brokoli ve karanfilde ticaretin yeniden başlayacağı açıklandı. İmzalanan kararnamede en önemli ihracat kalemlerinden olan diğer sebzeler ise yer almadı.

Geçtiğimiz gün yapılan açıklamada Rusya Başbakanı Dmitri Medvedev’in belli ürünlerde yasağın kalkacağını ilettiği duyurulmuştu. Buna göre 4 üründe yasak kalkarken domates, biber, patlıcan, hıyar gibi ürünlerde ise ambargo sürüyor.

Hangi meyveler ihraç edilemiyor?

Eylül ayında iki ülke arasında ticaretine yeniden başlanan narenciye ürünleri dışında şeftali ve erik gibi sert çekirdekli meyvelerde de yasak kalkmıştı. Üzüm, çilek ve nar gibi meyveler ise bir kez daha açıklanan listede yer alamadı.


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Muz yaprakları yedinci kıtaya karşı!

Muz yaprakları yedinci kıtaya karşı!

Hindistan’da bir teknoloji şirketi, muz yapraklarından geliştirdiği ürünlerle plastik ve kağıt malzemelere alternatif yaratmayı başardı.

Goji berry hayatını değiştirdi

Goji berry hayatını değiştirdi

10 yıl önce tanıştığı goji berry meyvesinin yetiştiriciliğini öğrenen Ayten Çot, bugün Avrupa ülkelerine yaptığı ihracatla adından söz ettiriyor.

Bir yıl taze kalan elma artık satışta

Bir yıl taze kalan elma artık satışta

Dünyanın en uzun raf ömürlü elması "Cosmic Crisp", 22 yıllık bir ıslah çalışmasının sonunda ABD’de satışa sunuldu.

Antalya’da çimlerle çilekler karşı karşıya!

Antalya’da çimlerle çilekler karşı karşıya!

Antalya’da üreticiden kiralanan tarım arazileri üzerine inşa edilen çim sahalar bölgede tarıma dair endişe yaratmaya başladı.

tarlasera Ocak sayısı çıktı!

tarlasera Ocak sayısı çıktı!

Aylık Tarım ve Kültür Dergisi tarlasera, yeni on yılın ilk sayısında yine dopdolu içeriğiyle okurlarının karşısına çıkıyor.