tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

12.3.2017

Domateste umutlar yine başka bahara kaldı

Domateste umut yine başka bahara kaldı

Rusya’nın Türkiye’den girişine izin vermediği ürünlerden yalnızca dördünde yasak kalkarken en büyük ihracat kalemlerinde ambargo devam ediyor.

Rusya’nın Türkiye’den ithalatına yasak koyduğu tarım ürünleri arasından soğan, karnabahar, brokoli ve karanfilde ticaretin yeniden başlayacağı açıklandı. İmzalanan kararnamede en önemli ihracat kalemlerinden olan diğer sebzeler ise yer almadı.

Geçtiğimiz gün yapılan açıklamada Rusya Başbakanı Dmitri Medvedev’in belli ürünlerde yasağın kalkacağını ilettiği duyurulmuştu. Buna göre 4 üründe yasak kalkarken domates, biber, patlıcan, hıyar gibi ürünlerde ise ambargo sürüyor.

Hangi meyveler ihraç edilemiyor?

Eylül ayında iki ülke arasında ticaretine yeniden başlanan narenciye ürünleri dışında şeftali ve erik gibi sert çekirdekli meyvelerde de yasak kalkmıştı. Üzüm, çilek ve nar gibi meyveler ise bir kez daha açıklanan listede yer alamadı.


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

Hububat fiyatlarında dünya ölçeğinde yaşanan dalgalanmalar Türkiye’yi de alarm durumuna geçirdi. TMO’nun buğday, arpa ve mısır kararları piyasada istikrarı amaçlıyor.

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tarım arazinizde ya da doğa yürüyüşlerinde rastladığınız yabani bir bitkiyi görür görmez tanımak ister miydiniz? PlantNet isimli akıllı telefon uygulaması bu zorlu görevi yerine getirmeye aday.

Tarımda yeni ufukları su mercimeği açacak

Tarımda yeni ufukları su mercimeği açacak

Bitki bilimi insanlığı yakın geleceğe hazırlamak için daha sürdürülebilir gıdalar geliştirmenin peşinde. Araştırmacıların bu açıdan rol model olarak önerdikleri bitki ise hem tanıdık hem yepyeni bir isim!

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Özenli bir bitki koruma ve gübreleme zeytinde sonucu tamamen değiştiriyor. tarlasera zeytinde sık yapılan hataları uzmanlara sordu.

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Antioksidan özelikleriyle bilim insanlarının dikkatini çeken aronya, siyaha çalan kopkoyu mor rengini de bu yönüne borçlu. Meyve kısa bir süre önce adapte olduğu Türkiye topraklarında da üretimini hızla arttırıyor.