tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

12.3.2017

Domateste umutlar yine başka bahara kaldı

Domateste umut yine başka bahara kaldı

Rusya’nın Türkiye’den girişine izin vermediği ürünlerden yalnızca dördünde yasak kalkarken en büyük ihracat kalemlerinde ambargo devam ediyor.

Rusya’nın Türkiye’den ithalatına yasak koyduğu tarım ürünleri arasından soğan, karnabahar, brokoli ve karanfilde ticaretin yeniden başlayacağı açıklandı. İmzalanan kararnamede en önemli ihracat kalemlerinden olan diğer sebzeler ise yer almadı.

Geçtiğimiz gün yapılan açıklamada Rusya Başbakanı Dmitri Medvedev’in belli ürünlerde yasağın kalkacağını ilettiği duyurulmuştu. Buna göre 4 üründe yasak kalkarken domates, biber, patlıcan, hıyar gibi ürünlerde ise ambargo sürüyor.

Hangi meyveler ihraç edilemiyor?

Eylül ayında iki ülke arasında ticaretine yeniden başlanan narenciye ürünleri dışında şeftali ve erik gibi sert çekirdekli meyvelerde de yasak kalkmıştı. Üzüm, çilek ve nar gibi meyveler ise bir kez daha açıklanan listede yer alamadı.


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Koronavirüsün panzehiri bu bitkide mi gizli?

Koronavirüsün panzehiri bu bitkide mi gizli?

Covid-19'a karşı hem aşı hem de daha etkili bir tedavinin yolları aranırken, kimi uzmanlar “pelin otu” olarak bilinen Artemisia bitkisi üzerinde duruyor.

Muzun fiyatı yollarda artıyor

Muzun fiyatı yollarda artıyor

Muz sevkiyatında ürün kayıpları yüzde 30'u buluyor. Bu da raf fiyatını arttırıyor. Üreticiler ise çözüm için kooperatifleri işaret ediyor.

Meyve sineklerinin büyük sırrı güneşmiş!

Meyve sineklerinin büyük sırrı güneşmiş!

Türkiye’de de meyve bahçelerinin korkulu rüyası olan meyve sineklerinin tarım alanların yayılırken güneşi yön bulma işareti olarak kullandıkları keşfedildi.

Domateste büyük kayıp! Şimdi ne olacak?

Domateste büyük kayıp! Şimdi ne olacak?

Bursa ve Manisa'da mildiyö hastalığı salçalık domatesi vurdu. Hem üretici hem de stokları tükenen salça fabrikaları zor durumda.

Canavar otuyla nasıl mücadele etmeli?

Canavar otuyla nasıl mücadele etmeli?

tarlasera.com başta ayçiçeği olmak üzere birçok tarım ürününün belalısı olan orobanşa karşı önlem ve aktif mücadele yöntemlerini paylaşıyor.