tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

17.12.2013 12:56:57

Biber tohumu et sektöründe

Kırmızı biber tohumları beyaz et sektöründe alternatif katkı  malzemesi olarak kullanılabilir. Adıyaman Üniversitesi’nin “Kırmızı biber Tohum Ununun Tavuk Köfte Bileşiminde Kullanım Olanakları” adlı proje kapsamında yaptığı araştırma sonuçları açıklandı. Proje kapsamında yapılan araştırmalara göre, Adıyaman ve bölgede biber üretiminin potansiyeli oldukça fazla. Bu nedenle atık biber tohumunu ortaya çıkıyor. Söz konusu çalışma ise atık biber tohumları değerlendirmeyi amaçlıyor. Tohumlar, un haline getirilerek buğday unuyla karıştırılıyor ve tavuk etinden yapılan köfteye katılıyor. Açıklamaya göre, biber tohumu unu buğday unu kadar başarılı. Biber tohumu ununun beyaz et sektöründe katkı maddesi olarak kullanılabileceği öne sürülüyor.

Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tarım arazinizde ya da doğa yürüyüşlerinde rastladığınız yabani bir bitkiyi görür görmez tanımak ister miydiniz? PlantNet isimli akıllı telefon uygulaması bu zorlu görevi yerine getirmeye aday.

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

Hububat fiyatlarında dünya ölçeğinde yaşanan dalgalanmalar Türkiye’yi de alarm durumuna geçirdi. TMO’nun buğday, arpa ve mısır kararları piyasada istikrarı amaçlıyor.

Meyve bahçesinde yabancı ot mücadelesi

Meyve bahçesinde yabancı ot mücadelesi

Meyve bahçelerinde kayıplara yol açan yabancı ot türleri sayılamayacak kadar çok! Ancak bu zararlılarla mücadele yöntemleri de bir o kadar çeşitli.

Meyve ağaçlarının kabusu ökse otu

Meyve ağaçlarının kabusu ökse otu

Birçok ağaç türünde yarı parazit olarak yaşam süren ökse otu, meyve üreticilerinin baş belası olabiliyor. İşte ökse otundan kurtulmanın püf noktaları.

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Özenli bir bitki koruma ve gübreleme zeytinde sonucu tamamen değiştiriyor. tarlasera zeytinde sık yapılan hataları uzmanlara sordu.