tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

26.12.2012 10:14:39

AG Tohum'un galasında Enza Zaden'in 30. yılı kutlandı

AG Tohum her yıl bayilerini, çalışanlarını ve işbirliği içinde olduğu üreticileri davet ettiği gala yemeğini bu yıl 7 Aralık’ta Antalya’da gerçekleştirdi. AG Tohum Genel Müdürü Burak Gönen, gecede yaptığı konuşmadan Enza Zaden’in Türkiye pazarındaki 30 yılık geçmişine vurgu yaptı.

Kalabalık bir davetli grubunun ilgi gösterdiği AG Tohum’un gala yemeğinde Hollanda merkezli Enza Zaden BV’nin üst düzey yönetiminden CEO Jaap Mazereeuw, Ticari Direktör Hein Bemelmans, İhracat Müdürü Rob Keene ve Orta Doğu Sorumlusu Rene van Meijel’in yanı sıra Antalya-Serik’te yer alan Enza Zaden Ar-Ge Genel Müdürü Dennis Appelman da yer aldı. Araştırma istasyonunda çalışan ıslahçı ziraat mühendisleri, Türkiye’nin her bölgesinden gelen bölge başbayileri, diğer bayiler ve üreticilerin ilgisi ile gerçekleştirilen gala yemeğine 500’e yakın davetli katıldı.

Gala yemeğinin anlam ve önemine dair kısa bir konuşma yapan AG Tohum Genel Müdürü Burak Gönen; ortak, ortaklık ve birliktelik kavramlarına dikkat çektiği konuşmasında AG Tohum olarak Türkiye tarımında 5 yıldır önemli işlere imza attıklarını, üreticilerle kurdukları yakın ilişkide kaliteli çeşitleri ile Enza Zaden’den de her zaman destek aldıklarını belirtti. Antalya’da kurulu Enza Zaden Tarım Ar-Ge ekibinin de bu başarıda önemli payı olduğuna dikkat çeken Gönen, Enza Zaden’in Türkiye’deki geçmişine dikkat çekerek, “Enza Zaden 30 yıldır çeşitleriyle Türkiye de. Ayrıca, firma gelecek sene kuruluşunun 75. yılını kutlayacak. 30 yıldır bu birlikteliği devam ettirmek ve bu noktalara getirmek ekibim, şahsım ve ailem için çok önemli. Bu bizler için büyük bir mutluluk ve gurur kaynağı. 1982’de ben 12 yaşındaydım şuanda 42 yaşındayım ve bizler hakikaten bir nevi Enza kültürü ve Enza ahlakı ile büyüdük, büyütüldük ve bugünlere geldik. Bu birlikteliğin bizlere kattığı çok şeyler var. Umarım, 30 yılı aştığımız bu yolda daha nice 30 yılları birlikte aşarız” şeklinde konuştu.


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tarım arazinizde ya da doğa yürüyüşlerinde rastladığınız yabani bir bitkiyi görür görmez tanımak ister miydiniz? PlantNet isimli akıllı telefon uygulaması bu zorlu görevi yerine getirmeye aday.

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

Hububat fiyatlarında dünya ölçeğinde yaşanan dalgalanmalar Türkiye’yi de alarm durumuna geçirdi. TMO’nun buğday, arpa ve mısır kararları piyasada istikrarı amaçlıyor.

Meyve bahçesinde yabancı ot mücadelesi

Meyve bahçesinde yabancı ot mücadelesi

Meyve bahçelerinde kayıplara yol açan yabancı ot türleri sayılamayacak kadar çok! Ancak bu zararlılarla mücadele yöntemleri de bir o kadar çeşitli.

Meyve ağaçlarının kabusu ökse otu

Meyve ağaçlarının kabusu ökse otu

Birçok ağaç türünde yarı parazit olarak yaşam süren ökse otu, meyve üreticilerinin baş belası olabiliyor. İşte ökse otundan kurtulmanın püf noktaları.

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Özenli bir bitki koruma ve gübreleme zeytinde sonucu tamamen değiştiriyor. tarlasera zeytinde sık yapılan hataları uzmanlara sordu.