tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

30.09.2022

Corteva Agriscience Symborg'u satın aldı

Corteva Agriscience Symborg

Corteva Agriscience, biyostimülantlar ve mikrobiyal gübreler üreten ve pazarlayan Symborg’u bünyesine kattı. Corteva, bu anlaşma ile küresel çapta yatırımlar yapma ve ürün portföyünü geliştirme konusundaki kararlılığını sürdürüyor. 

Corteva Agriscience, İspanya Murcia merkezli mikrobiyolojik teknolojiler üreten Symborg'u satın aldığını duyurdu. Biyoteknoloji alanında faaliyet gösteren Symborg, geniş bir portföye, gelişmekte olan bir biyokontrol hattına ve uzman teknik ekibe sahip. Corteva Agriscience Bitki Koruma Başkan Yardımcısı Robert King anlaşma ile ilgili olarak, “Symborg'u satın almak, Corteva olarak müşterilerimize sunduğumuz entegre çözümlerimizin değerli bir parçası olurken biyolojik ürün portföyümüzün gelişimini hızlandırma stratejisinde önemli bir adım olarak görüyoruz” dedi. Sözlerinin devamında, “Bu satın alma, Corteva'nın hızla büyüdüğünü ve bir teknoloji lideri olma yolunda ileriye gittiğini gösteriyor” şeklinde konuştu.

harun-toksoz-corteva.jpg

Corteva Agriscience Türkiye Ülke Lideri Harun Toksöz, satın alma anlaşması ile ilgili olarak “Corteva Agriscience olarak dünya genelinde üreticilerimize son teknoloji entegre çözümler sunmak için çalışmaya devam ediyoruz. Bu doğrultuda biyolojik ürün portföyümüzün gelişmesine önemli bir katkıda bulunacak, yenilikçi biyolojik çözümler sunan Symborg’u satın alma anlaşmasını gerçekleştirdik.  Üreticilerimize farklı ve sürdürülebilir çözümler sunarak tarımda yeniliği güçlendirmeye kararlıyız” diyerek görüşlerini belirtti.

Corteva, Symborg'un mevcut ve yeni çözümlerini büyütecek

İki şirket arasındaki bu anlaşma, üreticilere bitki besleme verimliliğini optimize eden yenilikçi çözümler sunacak. Ayrıca bu çözümlerin gübre kullanımından kaynaklanan sera gazı emisyonlarını azaltacağı da belirtiliyor. Bu satın alma ile birlikte Corteva, üreticiler için uygun maliyetli çözümler sunmanın yanı sıra daha farklılaştırılmış ve sürdürülebilir olan avantajlı bir portföy oluşturuyor. Aynı zamanda Symborg'un mevcut çözümlerini ve geliştirdiği yeni ürünleri büyütmek için firmanın mevcut organizasyonlardan da yararlanacak. Satın almaya dair konuşan Symborg Kurucu Ortağı ve CEO'su Jesús Juárez, "En son teknoloji ürünü biyo-tabanlı çözümlerimizle dünya çapındaki üreticileri desteklemek her zaman Symborg’un amacı oldu. Bu amaç, son derece yetenekli bir ekiple birlikte bizi sürdürülebilir tarıma yönelik önemli bir oyuncu hâline getirdi. Corteva ile yapılan bu anlaşma, üreticilerin mevcut ve gelecekte yaşayacağı zorluklara karşı sahadaki elimizi güçlendirecek. Bunun ötesinde, toplumun talep ettiği güvenli ve sürdürülebilir gıdaya cevap olmak için de bir fırsat sunuyor. Symborg ve Corteva’nın ortak değerleri ve vizyonu, tarımın geleceğini tasarlamak için iyi bir eşleşme oldu” diye konuştu.

Satın almanın tamamlanmasıyla Symborg’un İspanya’daki lokasyonları ile ABD, Meksika, Peru, Şili, Brezilya, Fransa, Türkiye, Çin ve Avustralya'daki diğer kuruluşlarının Corteva'nın biyolojik portföyünün önemli unsurları hâline gelmesi öngörülüyor.   


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tarım arazinizde ya da doğa yürüyüşlerinde rastladığınız yabani bir bitkiyi görür görmez tanımak ister miydiniz? PlantNet isimli akıllı telefon uygulaması bu zorlu görevi yerine getirmeye aday.

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

Hububat fiyatlarında dünya ölçeğinde yaşanan dalgalanmalar Türkiye’yi de alarm durumuna geçirdi. TMO’nun buğday, arpa ve mısır kararları piyasada istikrarı amaçlıyor.

Meyve bahçesinde yabancı ot mücadelesi

Meyve bahçesinde yabancı ot mücadelesi

Meyve bahçelerinde kayıplara yol açan yabancı ot türleri sayılamayacak kadar çok! Ancak bu zararlılarla mücadele yöntemleri de bir o kadar çeşitli.

Meyve ağaçlarının kabusu ökse otu

Meyve ağaçlarının kabusu ökse otu

Birçok ağaç türünde yarı parazit olarak yaşam süren ökse otu, meyve üreticilerinin baş belası olabiliyor. İşte ökse otundan kurtulmanın püf noktaları.

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Özenli bir bitki koruma ve gübreleme zeytinde sonucu tamamen değiştiriyor. tarlasera zeytinde sık yapılan hataları uzmanlara sordu.