tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

1.07.2022

Buğday ve arpa alım fiyatları değişti

Buğday ve arpa alım fiyatları değişti

TMO tarafından açıklanan hububat alım fiyatları güncellendi. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, yaptığı açıklamayla hububat alım fiyatlarının ton başına buğdayda 400 lira, arpada 200 lira artırıldığını belirtti.

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla buğday ve arpada alım fiyatlarının güncellendiğini açıkladı. Açıklamaya göre Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), hububat alım fiyatlarını ton başına buğdayda 400 lira, arpada 200 lira artırmış oldu.

Kirişçi’nin paylaştığı bilgilere göre, makarnalık buğdayın (2. grup) TMO alım fiyatı ton başına 6 bin 900 lira, sert ekmeklik buğdayın (2. grup) 6 bin 450 lira olurken, değişiklik yapılmayan hububat alım primi ton başına 1000 lira olarak devam edecek. Arpada (2.grup) ise TMO alım fiyatı ton başına 5 bin 700 liraya yükselirken, hububat alım primi ton başına 500 lira oldu.

 

tmo-bugday-fiyat.jpg

Prim ödemeleri temmuz ayında yapılacak

Bakanlık ve TMO tarafından iç ve dış piyasadaki gelişmelerin yakından takip edildiğini vurgulayan Kirişçi, haziran ayında TMO'ya ürün teslim eden üreticilerin primlerinin temmuzda, temmuz ve ağustos aylarında ürün teslim eden üreticilerin prim ödemelerinin ise takip eden ay içinde ödeneceğini de bildirdi.


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tarım arazinizde ya da doğa yürüyüşlerinde rastladığınız yabani bir bitkiyi görür görmez tanımak ister miydiniz? PlantNet isimli akıllı telefon uygulaması bu zorlu görevi yerine getirmeye aday.

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

Hububat fiyatlarında dünya ölçeğinde yaşanan dalgalanmalar Türkiye’yi de alarm durumuna geçirdi. TMO’nun buğday, arpa ve mısır kararları piyasada istikrarı amaçlıyor.

Meyve bahçesinde yabancı ot mücadelesi

Meyve bahçesinde yabancı ot mücadelesi

Meyve bahçelerinde kayıplara yol açan yabancı ot türleri sayılamayacak kadar çok! Ancak bu zararlılarla mücadele yöntemleri de bir o kadar çeşitli.

Meyve ağaçlarının kabusu ökse otu

Meyve ağaçlarının kabusu ökse otu

Birçok ağaç türünde yarı parazit olarak yaşam süren ökse otu, meyve üreticilerinin baş belası olabiliyor. İşte ökse otundan kurtulmanın püf noktaları.

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Özenli bir bitki koruma ve gübreleme zeytinde sonucu tamamen değiştiriyor. tarlasera zeytinde sık yapılan hataları uzmanlara sordu.