tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

18.8.2020

Corteva Agriscience’tan online tarla günü

Corteva Agriscience’tan online tarla günü

Corteva AgriscienceTM’ın Ayçiçeği Online Tarla Günü ziyarete açıldı. Sanal tura katılan ziyaretçiler, Corteva Agriscience’ın Pioneer ayçiçeği tohum çeşitlerini görüntüleyip çeşitler hakkında ayrıntılı bilgi edinebiliyor.

Tarla bitkisi tohumculuğunda öncü markalardan olan Pioneer®’ın gerçekleştirdiği Ayçiçeği Online Tarla Günü tüm üreticilerin ve tarım sektörü paydaşlarının hizmetine açıldı. 360 derece sanal tur imkanı sunan “Online tarla günü” deneyimi, tüm ziyaretçilere Pioneer’ın ayçiçeği çeşitlerinin ekili olduğu arazilerde gezintiye çıkma ve çeşitlerin özelliklerini yakından tanıma olanağı sağlıyor.

Nasıl ziyaret ediliyor?

Pioneer’ın Clearfield Plus® ve Clearfield® teknolojilerine sahip P64LP130 ve P64LC108 çeşitleriyle birlikte P64LL134 çeşidinin sergilendiği Ayçiçeği Online Tarla Günü’ne katılmak ve bulundukları yerden ayçiçeği arazilerinde sanal bir tur gerçekleştirmek isteyenlerin yalnızca bu linke tıklamaları yeterli.

Özel bir çekim tekniği ve donanım ile hazırlanan Online Tarla Günü için ilgili çeşitlerin tanıtıldığı alanların çok sayıda kaydı oluşturuldu ve yine özel bir yazılım aracılığıyla bu kayıtlar birleştirildi. Tarla Günü’nü ziyaret eden katılımcılar tüm çeşit alanlarını detaylı bir şekilde ve 360 derece görüntüleyebiliyor.

corteva-agriscience-dan-turkiye-nin-ilk-online-tarla-gunu3.jpg

Çeşitlere dair her şey bu tarla gününde

Ziyaretçiler, sayfanın girişinde bulunan “Online tarla gününe başla” ikonuna tıkladıktan sonra numaralarla belirtilen yönlendirme oklarını takip ederek çeşit alanlarını gezebiliyor. Alanı sağ-sol ve yukarı-aşağı hareket ettirerek 360 derece görüntü deneyimi yaşamak ve incelemek istenilen noktayı ekranda büyütebilmek mümkün. Ayrıca alan içindeki bilgi ve video ikonlarına tıklayarak tur için özel olarak hazırlanmış video, fotoğraf ve metinlerle çeşitlere dair tüm bilgilere ulaşılabiliyor. Pioneer’ın Trakya bölgesinde yüksek performans sergileyen ayçiçeği çeşitlerini tanıtacağı bir sonraki online tarla günü de yakın zamanda ziyaretçilere açılacak.


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

Hububat fiyatlarında dünya ölçeğinde yaşanan dalgalanmalar Türkiye’yi de alarm durumuna geçirdi. TMO’nun buğday, arpa ve mısır kararları piyasada istikrarı amaçlıyor.

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tarım arazinizde ya da doğa yürüyüşlerinde rastladığınız yabani bir bitkiyi görür görmez tanımak ister miydiniz? PlantNet isimli akıllı telefon uygulaması bu zorlu görevi yerine getirmeye aday.

Tarımda yeni ufukları su mercimeği açacak

Tarımda yeni ufukları su mercimeği açacak

Bitki bilimi insanlığı yakın geleceğe hazırlamak için daha sürdürülebilir gıdalar geliştirmenin peşinde. Araştırmacıların bu açıdan rol model olarak önerdikleri bitki ise hem tanıdık hem yepyeni bir isim!

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Özenli bir bitki koruma ve gübreleme zeytinde sonucu tamamen değiştiriyor. tarlasera zeytinde sık yapılan hataları uzmanlara sordu.

Meyve ağaçlarının kabusu ökse otu

Meyve ağaçlarının kabusu ökse otu

Birçok ağaç türünde yarı parazit olarak yaşam süren ökse otu, meyve üreticilerinin baş belası olabiliyor. İşte ökse otundan kurtulmanın püf noktaları.