tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

25.5.2020

Bin 277 ziraat mühendisi aranıyor

Bin 277 ziraat mühendisi aranıyor

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın alacağı yeni sözleşmeli personel için açılan kadro sayısı ve başvuru tarihleri güncellendi.

Başta ziraat mühendisleri olmak üzere tarım alanında yetişmiş pek çok uzman uzunca bir süredir Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan gelecek kadro açıklamasını bekliyordu. İlk olarak Şubat ayında duyurulan ve bu ayın başında ayrıntıları açıklanan yeni personel alımları için başvurular ise 15 Mayıs itibariyle başladı.

Daha önce 2 bin 153 kişi olarak belirlenen sözleşmeli personel kadrosu ise, Bakanlığın sitesinde yayımlanan yeni duyuruya göre 2 bin 347’ye çıkarıldı. Buna göre, kurum bünyesinde istihdam edilecek yeni personelin bin 163’ü değil, bin 277’sini mühendisler oluşturacak. Bakanlık ayrıca 870 veteriner hekim, 139 ziraat teknikeri, 50 ziraat teknisyeni ve 11 sağlık teknisyenini de kadrosuna katacak.

Kamuda çalışanlar başvuramayacak

Ayrıca kadro başvuruları için son tarih de 28 Mayıs Cuma gününe kadar uzatıldı. ÖSYM’nin web sitesi üzerinden gerçekleştirilecek başvurularda adayların 2018-KPSS, 2018-KPSS Ön Lisans ve 2018-KPSS Ortaöğretim puanları dikkate alınarak işlem yapılacak. Daha önce duyurulduğu gibi, halihazırda kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapanların başvuruları ise kabul edilmeyecek.


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

Hububat fiyatlarında dünya ölçeğinde yaşanan dalgalanmalar Türkiye’yi de alarm durumuna geçirdi. TMO’nun buğday, arpa ve mısır kararları piyasada istikrarı amaçlıyor.

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tarım arazinizde ya da doğa yürüyüşlerinde rastladığınız yabani bir bitkiyi görür görmez tanımak ister miydiniz? PlantNet isimli akıllı telefon uygulaması bu zorlu görevi yerine getirmeye aday.

Tarımda yeni ufukları su mercimeği açacak

Tarımda yeni ufukları su mercimeği açacak

Bitki bilimi insanlığı yakın geleceğe hazırlamak için daha sürdürülebilir gıdalar geliştirmenin peşinde. Araştırmacıların bu açıdan rol model olarak önerdikleri bitki ise hem tanıdık hem yepyeni bir isim!

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Özenli bir bitki koruma ve gübreleme zeytinde sonucu tamamen değiştiriyor. tarlasera zeytinde sık yapılan hataları uzmanlara sordu.

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Antioksidan özelikleriyle bilim insanlarının dikkatini çeken aronya, siyaha çalan kopkoyu mor rengini de bu yönüne borçlu. Meyve kısa bir süre önce adapte olduğu Türkiye topraklarında da üretimini hızla arttırıyor.