tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

25.5.2020

Bin 277 ziraat mühendisi aranıyor

Bin 277 ziraat mühendisi aranıyor

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın alacağı yeni sözleşmeli personel için açılan kadro sayısı ve başvuru tarihleri güncellendi.

Başta ziraat mühendisleri olmak üzere tarım alanında yetişmiş pek çok uzman uzunca bir süredir Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan gelecek kadro açıklamasını bekliyordu. İlk olarak Şubat ayında duyurulan ve bu ayın başında ayrıntıları açıklanan yeni personel alımları için başvurular ise 15 Mayıs itibariyle başladı.

Daha önce 2 bin 153 kişi olarak belirlenen sözleşmeli personel kadrosu ise, Bakanlığın sitesinde yayımlanan yeni duyuruya göre 2 bin 347’ye çıkarıldı. Buna göre, kurum bünyesinde istihdam edilecek yeni personelin bin 163’ü değil, bin 277’sini mühendisler oluşturacak. Bakanlık ayrıca 870 veteriner hekim, 139 ziraat teknikeri, 50 ziraat teknisyeni ve 11 sağlık teknisyenini de kadrosuna katacak.

Kamuda çalışanlar başvuramayacak

Ayrıca kadro başvuruları için son tarih de 28 Mayıs Cuma gününe kadar uzatıldı. ÖSYM’nin web sitesi üzerinden gerçekleştirilecek başvurularda adayların 2018-KPSS, 2018-KPSS Ön Lisans ve 2018-KPSS Ortaöğretim puanları dikkate alınarak işlem yapılacak. Daha önce duyurulduğu gibi, halihazırda kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapanların başvuruları ise kabul edilmeyecek.


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Gübrede artan destekler fiyatlarla yarışabilecek mi?

Gübrede artan destekler fiyatlarla yarışabilecek mi?

Bitki beslemede ağırlaşan maliyetler karşısında üretici desteklerinin yüzde 100 arttırılacağı duyuruldu. Ancak 2020 başına oranla gübre fiyatlarındaki artış da yakında aynı seviyeye ulaşacağa benziyor. Enflasyona dair en iyimser tahminler ise sonbaharı işaret ediyor.

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Antioksidan özelikleriyle bilim insanlarının dikkatini çeken aronya, siyaha çalan kopkoyu mor rengini de bu yönüne borçlu. Meyve kısa bir süre önce adapte olduğu Türkiye topraklarında da üretimini hızla arttırıyor.

Üretici su kullanırken artık iki değil üç kez düşünecek!

Üretici su kullanırken artık iki değil üç kez düşünecek!

Sulama yapan üreticilerin Devlet Su İşleri’ne (DSİ) ödediği hizmet bedelinde sistem değişiyor. Buna göre harcanan su arttıkça yapılan ödeme de katlanarak artacak.

Tarlaların gizemi ekin çemberlerinin öyküsü

Tarlaların gizemi ekin çemberlerinin öyküsü

Yıllar önce bir “şaka” ile başlayan, ardından bir gizem bulutuna dönüşen ekin daireleri, bugün ise sanatçıları, üreticileri, girişimcileri ve tarıma ya da görsel sanatlara meraklı pek çok insanı bir araya getiren bir kültür öğesi olarak arazileri süslemeye devam ediyor.

Tohum, gübre ve ilaçta da tanzim satış olacak

Tohum, gübre ve ilaçta da tanzim satış olacak

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, sebze ve meyvede getirilen tanzim satış uygulamasının tohum, tarım ilacı ve gübre de başlaması için çalışma yapıldığını söyledi.