tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

9.5.2020

Bakanlığın personel alımları için başvurular başlıyor

Bakanlığın personel alımları için başvurular başlıyor

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın yapacağı 2 bin 153 kişilik personel alımı için başvurular e-Devlet üzerinden alınacak. Halihazırda kamu kurumlarında çalışanlar ise başvuru yapamayacak.

Uzun bir bekleyişin ardından geçtiğimiz Şubat ayında açılan Tarım ve Orman Bakanlığı’nın duyurduğu yeni personel alımları için kritik hafta yaklaşıyor. Toplam 2 bin 153 kişilik kadro için başvurular 15-22 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Yapılacak personel alımlarında daha önce açıklandığı gibi en geniş kontenjanı bin 163 kişi ile mühendisler oluşturuyor. Ayrıca 790 veteriner hekim, 139 tekniker, 50 teknisyen ve 11 sağlık teknikerinin de istihdam edileceği Bakanlığa başvurular e-Devlet sisteminde bu link üzerinden yapılacak.

Mevzuat değişikliği yapıldı

Başvuru şartlarına dair bugüne kadar yalnızca ilgili kontenjana göre beklenen asgari eğitim durumu belirtilmişti. Bugün Resmi Gazete’de yayımlanan bir karar ise bu şartlara sürpriz bir eklenti yaptı. Yapılan mevzuat değişikliğine göre, halihazırda kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapanlar, 2020 yılı içinde yapılacak sözleşmeli personel alımlarına başvuramayacak.


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Üretici su kullanırken artık iki değil üç kez düşünecek!

Üretici su kullanırken artık iki değil üç kez düşünecek!

Sulama yapan üreticilerin Devlet Su İşleri’ne (DSİ) ödediği hizmet bedelinde sistem değişiyor. Buna göre harcanan su arttıkça yapılan ödeme de katlanarak artacak.

Kadınlar tarımda da duvarları yıkıyor

Kadınlar tarımda da duvarları yıkıyor

Hindistan’da özelleştirme ve desteklerin kaldırılmasını öngören yeni tarım yasasına karşı eylemlerde beşinci aya girildi. Tarımsal üretim ve işgücünde önemli paya sahip kadınların mücadeleye verdiği katkı ise büyük anlam taşıyor.

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tarım arazinizde ya da doğa yürüyüşlerinde rastladığınız yabani bir bitkiyi görür görmez tanımak ister miydiniz? PlantNet isimli akıllı telefon uygulaması bu zorlu görevi yerine getirmeye aday.

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Antioksidan özelikleriyle bilim insanlarının dikkatini çeken aronya, siyaha çalan kopkoyu mor rengini de bu yönüne borçlu. Meyve kısa bir süre önce adapte olduğu Türkiye topraklarında da üretimini hızla arttırıyor.

Tarlaların gizemi ekin çemberlerinin öyküsü

Tarlaların gizemi ekin çemberlerinin öyküsü

Yıllar önce bir “şaka” ile başlayan, ardından bir gizem bulutuna dönüşen ekin daireleri, bugün ise sanatçıları, üreticileri, girişimcileri ve tarıma ya da görsel sanatlara meraklı pek çok insanı bir araya getiren bir kültür öğesi olarak arazileri süslemeye devam ediyor.