tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

9.5.2020

Bakanlığın personel alımları için başvurular başlıyor

Bakanlığın personel alımları için başvurular başlıyor

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın yapacağı 2 bin 153 kişilik personel alımı için başvurular e-Devlet üzerinden alınacak. Halihazırda kamu kurumlarında çalışanlar ise başvuru yapamayacak.

Uzun bir bekleyişin ardından geçtiğimiz Şubat ayında açılan Tarım ve Orman Bakanlığı’nın duyurduğu yeni personel alımları için kritik hafta yaklaşıyor. Toplam 2 bin 153 kişilik kadro için başvurular 15-22 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Yapılacak personel alımlarında daha önce açıklandığı gibi en geniş kontenjanı bin 163 kişi ile mühendisler oluşturuyor. Ayrıca 790 veteriner hekim, 139 tekniker, 50 teknisyen ve 11 sağlık teknikerinin de istihdam edileceği Bakanlığa başvurular e-Devlet sisteminde bu link üzerinden yapılacak.

Mevzuat değişikliği yapıldı

Başvuru şartlarına dair bugüne kadar yalnızca ilgili kontenjana göre beklenen asgari eğitim durumu belirtilmişti. Bugün Resmi Gazete’de yayımlanan bir karar ise bu şartlara sürpriz bir eklenti yaptı. Yapılan mevzuat değişikliğine göre, halihazırda kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapanlar, 2020 yılı içinde yapılacak sözleşmeli personel alımlarına başvuramayacak.


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Yiyecekler neden mora büründü?

Yiyecekler neden mora büründü?

Antioksidan özelliği yüksek sebze-meyvelerden elde edilen mormiks ile üretilen ekmek, simit ve tatlılar bugünlerde yoğun ilgi görüyor.

Bursa’nın suyu ve toprağı tehdit altında!

Bursa’nın suyu ve toprağı tehdit altında!

Bursa-Yenişehir'de su kaynakları ve tarım arazileri alarm veriyor. Tehlikenin bir boyutu kuraklık, diğeri ise madencilik projesi.

Tarım arazilerine hobi bahçesi kurulamayacak

Tarım arazilerine hobi bahçesi kurulamayacak

Haziran ayında TBMM’ye sunulması beklenen 33 maddelik torba yasa, tarımsal amaçlı arazi kullanımına dair değişiklikler öngörüyor.

tarlasera Mayıs sayısı çıktı!

tarlasera Mayıs sayısı çıktı!

Kapak Konusu sayfalarını Covid-19 sürecinde üreticilerin taleplerine ayıran tarlasera, Koruma&Besleme ekini de okurlarıyla buluşturuyor.

Tarımsız bir Rönesans mümkün mü?

Tarımsız bir Rönesans mümkün mü?

Sokaklarda yeniden özgürce dolaşacağımız, sevdiklerimize yeniden doya doya sarılacağımız günler mutlaka gelecek. Peki o günler geldiğinde, yüzümüzü geleceğe çevirdiğimize ne göreceğiz?