tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

9.5.2020

Bakanlığın personel alımları için başvurular başlıyor

Bakanlığın personel alımları için başvurular başlıyor

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın yapacağı 2 bin 153 kişilik personel alımı için başvurular e-Devlet üzerinden alınacak. Halihazırda kamu kurumlarında çalışanlar ise başvuru yapamayacak.

Uzun bir bekleyişin ardından geçtiğimiz Şubat ayında açılan Tarım ve Orman Bakanlığı’nın duyurduğu yeni personel alımları için kritik hafta yaklaşıyor. Toplam 2 bin 153 kişilik kadro için başvurular 15-22 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Yapılacak personel alımlarında daha önce açıklandığı gibi en geniş kontenjanı bin 163 kişi ile mühendisler oluşturuyor. Ayrıca 790 veteriner hekim, 139 tekniker, 50 teknisyen ve 11 sağlık teknikerinin de istihdam edileceği Bakanlığa başvurular e-Devlet sisteminde bu link üzerinden yapılacak.

Mevzuat değişikliği yapıldı

Başvuru şartlarına dair bugüne kadar yalnızca ilgili kontenjana göre beklenen asgari eğitim durumu belirtilmişti. Bugün Resmi Gazete’de yayımlanan bir karar ise bu şartlara sürpriz bir eklenti yaptı. Yapılan mevzuat değişikliğine göre, halihazırda kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapanlar, 2020 yılı içinde yapılacak sözleşmeli personel alımlarına başvuramayacak.


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tarım arazinizde ya da doğa yürüyüşlerinde rastladığınız yabani bir bitkiyi görür görmez tanımak ister miydiniz? PlantNet isimli akıllı telefon uygulaması bu zorlu görevi yerine getirmeye aday.

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

Hububat fiyatlarında dünya ölçeğinde yaşanan dalgalanmalar Türkiye’yi de alarm durumuna geçirdi. TMO’nun buğday, arpa ve mısır kararları piyasada istikrarı amaçlıyor.

Meyve bahçesinde yabancı ot mücadelesi

Meyve bahçesinde yabancı ot mücadelesi

Meyve bahçelerinde kayıplara yol açan yabancı ot türleri sayılamayacak kadar çok! Ancak bu zararlılarla mücadele yöntemleri de bir o kadar çeşitli.

Meyve ağaçlarının kabusu ökse otu

Meyve ağaçlarının kabusu ökse otu

Birçok ağaç türünde yarı parazit olarak yaşam süren ökse otu, meyve üreticilerinin baş belası olabiliyor. İşte ökse otundan kurtulmanın püf noktaları.

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Özenli bir bitki koruma ve gübreleme zeytinde sonucu tamamen değiştiriyor. tarlasera zeytinde sık yapılan hataları uzmanlara sordu.