tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

28.2.2020

Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan yeni kadro açıklaması!

Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan yeni kadro açıklaması!

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere 2 bin 153 adet sözleşmeli personel alımı yapılacağı açıklandı.

Ziraat mühendisleri ve uzmanlık alanı tarım olan pek çok yurttaşın Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan uzun zamandır talep ettiği kadro açıklaması geldi. Tarım ve Orman Bakanlığı 2020 yılı itibariyle bünyesinde toplam 2 bin 153 sözleşmeli personel istihdam edileceğini duyurdu.

Bakanlığın tarafından yapılacak personel alımlarında en büyük payı ziraat mühendisleri oluşturacak. Buna göre, alınacak 2 bin 153 personelin bin 163’ü mühendislik alanındaki uzmanlar olurken, bunun yanı sıra 790 veteriner hekim, 139 tekniker, 50 teknisyen ve 11 sağlık teknikeri alımı da yapılacak.

Hangi şartlar aranıyor?

Mühendislik kadrosuna başvuracak kişilerin yükseköğrenim kurumlarının ilgili birimlerinden mezun olması şartı aranıyor. Başvuru yapacak teknikerlerin en az ön lisans düzeyinde mesleki teknik öğrenime, teknisyen olarak başvuracakların ise en az ortaöğretim dengi teknik öğrenime sahip olması gerekiyor.

tarim-ve-orman-bakanligindan-yeni-kadro-aciklamasi1.jpg

Başvuru tarihleri için henüz netleşmedi

Personel alımları için başvuru tarihleri ise henüz netleşmiş değil. “Başvuru tarihi en yakın zamanda ilan edilecek” açıklamasını yapan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, “Bakanlığımız kendisine kadrolu eleman alımı konusunda başvuruları gerekli kurumlara yapıyor ve izinleri alıyor” şeklinde konuştu.


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tarım arazinizde ya da doğa yürüyüşlerinde rastladığınız yabani bir bitkiyi görür görmez tanımak ister miydiniz? PlantNet isimli akıllı telefon uygulaması bu zorlu görevi yerine getirmeye aday.

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

Hububat fiyatlarında dünya ölçeğinde yaşanan dalgalanmalar Türkiye’yi de alarm durumuna geçirdi. TMO’nun buğday, arpa ve mısır kararları piyasada istikrarı amaçlıyor.

Meyve bahçesinde yabancı ot mücadelesi

Meyve bahçesinde yabancı ot mücadelesi

Meyve bahçelerinde kayıplara yol açan yabancı ot türleri sayılamayacak kadar çok! Ancak bu zararlılarla mücadele yöntemleri de bir o kadar çeşitli.

Meyve ağaçlarının kabusu ökse otu

Meyve ağaçlarının kabusu ökse otu

Birçok ağaç türünde yarı parazit olarak yaşam süren ökse otu, meyve üreticilerinin baş belası olabiliyor. İşte ökse otundan kurtulmanın püf noktaları.

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Özenli bir bitki koruma ve gübreleme zeytinde sonucu tamamen değiştiriyor. tarlasera zeytinde sık yapılan hataları uzmanlara sordu.