tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

1.4.2020

tarlasera Nisan sayısı çıktı!

tarlasera-nisan-sayisi-cikti1.jpg

Koronavirüsün tarımdaki mevcut ve olası etkilerini Kapak Konusu sayfalarında tartışan Aylık Tarım ve Kültür Dergisi tarlasera’nın tarlasera Çocuk eki de bu ay minik okurlarıyla buluşuyor.

Davetsizce hayatımıza giren Covid-19 salgını, kitlesel etkiler yaşatsa da yeni mücadele biçimimiz bireysel önlemler almayı gerektiriyor. Öte yandan tarımsal hayat ise dur durak bilmeden devam ediyor. Bazı noktalarda hayatın durma noktasına geldiği şu günlerde bile tarımsal yaşamın sürekliliği önemini koruyor. Tabii bu süreçte üreticiler ve bayiler başta olmak üzere tüm tarım aktörlerinin alması gereken belli başlı önemler, sürecin devamlılığı için de kritik önem taşıyor.

tarlasera olarak bizler de ilk andan beri durumun ciddiyetinin farkında olarak hareket ediyoruz. Öncelikle koronavirüsün küresel tarım sektörüne etkisini ele aldığımız Kapak Konusu sayfalarında, oldukça geniş bir analiz okuyacaksınız. Derginizle birlikte ücretsiz edineceğiniz posterimizde ise tarımın paydaşlarının virüse karşı alması gereken önlemleri detaylı olarak bulacaksınız.

tarlasera-nisan-sayisi-cikti4.jpg

tarlasera’da bu ay neler var?

Mümkün olduğunca evde kalmamız gereken bu kritik süresince Aylık Tarım ve Kültür Dergisi tarlasera’nın dijital versiyonu da okurlarının erişimine açılıyor. Dilerseniz Dergilik uygulamasını akıllı telefonlarına indirerek, dilerseniz de tarlasera.com üzerinden Nisan sayımızı ücretsiz olarak okuyabilirsiniz.

Dosya konusu antepfıstığı olan tarlasera Nisan sayısında, profesyonel meyve üreticilerinin ya da meyveciliğe yatırım yapmak isteyenlerin yeni gözdesi olan bahçe traktörleri üzerine de kapsamlı bir analize yer verdik. Ayrıca patateste canavar otu mücadelesi, yonca üretiminde doğru tohum seçimi ve mısırda ekim sıklığına dair ipuçlarına da Detay sayfalarımızdan ulaşabileceksiniz.

Her Nisan ayında olduğu gibi tarlasera Çocuk da yeni sayımızla birlikte hediye. Okulların zorunlu olarak uzaktan eğitime geçtiği bu dönemde minik okurlarımız da tarlasera Çocuk ile birlikte hem keyifli vakit geçirecek hem de tarımın eğlenceli ve üretken dünyasını daha yakından tanıyacak.

tarlasera-nisan-sayisi-cikti3.jpg

tarlasera’ya nasıl ulaşırım?

Belirttiğimiz gibi, bu ay dijital versiyonuna da ulaşabileceğiniz tarlasera’nın Nisan sayısını satın almak için ise şimdi Satın Al sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Derginizi her ay masanızda görmek ve tarlasera keyfini tüm bir yıla yaymak için ise tek yapmanız gereken abone olmak. Bunun için Abonelik sayfamızdan yalnızca birkaç dakika süren abonelik işlemlerini gerçekleştirmeniz yeterli.

Bu dönemi ancak ve ancak birbirimize destek olarak, birlikte atlatacağız.

Tüm okurlarımıza sağlıklı ve güzel günler dileriz…


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Koronavirüsün panzehiri bu bitkide mi gizli?

Koronavirüsün panzehiri bu bitkide mi gizli?

Covid-19'a karşı hem aşı hem de daha etkili bir tedavinin yolları aranırken, kimi uzmanlar “pelin otu” olarak bilinen Artemisia bitkisi üzerinde duruyor.

Sanayi domatesinde söze sadakat aranıyor!

Sanayi domatesinde söze sadakat aranıyor!

İklim ve hastalık yönünden zorlu bir sezon geçiren tarla domatesinde piyasa fiyatları maliyetlerin çok altına düştü. Üreticiler fabrikaların sezon başı taahhüt ettikleri fiyatlardan alım yapmasını bekliyor.

tarlasera 10 yaşında!

tarlasera 10 yaşında!

Yolculuğuna bundan tam 10 yıl önce başlayan Aylık Tarım ve Kültür Dergisi tarlasera, yeni bir on yıla ilk günkü heyecanıyla, ama çok daha güçlü ve büyüyen hedefleriyle giriyor.

Kazancın yeni adı turfanda bodur elma

Kazancın yeni adı turfanda bodur elma

Mersin-Erdemli’de sebzecilikten turfanda bodur elma yetiştiriciliğine yönelen üreticiler hem erkenci hem de kaliteli ürün elde etmenin avantajını yaşıyor.

Bu köyün tarihini kadınlar yazıyor!

Bu köyün tarihini kadınlar yazıyor!

Artvin-Yusufeli’nde kadınların kurduğu kooperatif yakaladığı başarıyla kadınların tarımdaki dönüştürücü gücünü kanıtlıyor.