tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

20.3.2020

Desteklere başvuru süreleri uzatıldı

Desteklere başvuru süreleri uzatıldı

Tarımsal desteklerde başvuru süreleri koronavirüs önlemleri çerçevesinde uzatılırken ÇKS kayıtları ise e-devlet üzerinden yapılabilecek.

Koronavirüs nedeniyle eğitim ve spordan ticarete kadar pek çok alanda takvimler yerinden oynarken bir açıklama da Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan geldi ve üreticilerin fark ödemesi ve diğer tarımsal desteklerde başvuru süreleri ileri tarihlere alındı.

Buna göre yağlı tohumlu bitkiler ve dane zeytinde fark ödemelerinin yanı sıra İyi Tarım ve organik tarım destekleri için son başvuru tarihi 30 Nisan 2020 olacak. Hububat, baklagil ve dane mısırda fark ödemesi destekleri için ise 29 Mayıs 2020 günü son başvuru tarihi olarak belirlendi.

Başvuru ve kayıtlar internetten yapılacak

Bilindiği gibi salgına karşı vatandaşların mümkün olduğunca evden çıkmaması öneriliyor. Bu nedenle üreticiler, desteklerden faydalanabilmek için zorunlu olan Çiftçi Kayıt Sistemi kayıtlarını ise İl ya da İlçe Müdürlüklerine gelmeden e-devlet üzerinden yapabilecek.

Üreticilere toplam 1,5 milyar TL destek yapılacağını belirten Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, tarımsal projelere yönelik hibe destekleri için başvuruların Haziran ayına çekileceğini duyururken, hibe süreçlerinin ise internet üzerinden takip edileceğini belirtti.


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Salgın günlerinin gizli kahramanı şekerpancarı

Salgın günlerinin gizli kahramanı şekerpancarı

Salgın nedeniyle kolonya tüketimi hızla artarken Türkiye’nin avantajı ise biyoetanolün hammaddesi olan şekerpancarındaki üretim.

Tesla’nın mucidinden tarım robotu

Tesla’nın mucidinden tarım robotu

“Tarım teknolojilerinde en önemli ihtiyaç dayanıklılık” diyen Tesla’nın mucitlerinden Marc Tarpening, çilek tarımını dönüştürecek bir hasat robotu teknolojisine imza atıyor.

Koronavirüs limon fiyatlarını yükseltti

Koronavirüs limon fiyatlarını yükseltti

Grip virüslerine karşı bağışıklığı güçlendiren narenciye ürünlerinin tüketimi artıyor. Artan talep limonda hal fiyatlarına da yansıdı.

tarlasera Mart sayısı çıktı!

tarlasera Mart sayısı çıktı!

Mart sayısında tarımsal sigortaların bugünü ve geleceğini masaya yatıran tarlasera’nın bu ay okurlarına bir de hediyesi var.

Muz yaprakları yedinci kıtaya karşı!

Muz yaprakları yedinci kıtaya karşı!

Hindistan’da bir teknoloji şirketi, muz yapraklarından geliştirdiği ürünlerle plastik ve kağıt malzemelere alternatif yaratmayı başardı.