tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

20.3.2020

Desteklere başvuru süreleri uzatıldı

Desteklere başvuru süreleri uzatıldı

Tarımsal desteklerde başvuru süreleri koronavirüs önlemleri çerçevesinde uzatılırken ÇKS kayıtları ise e-devlet üzerinden yapılabilecek.

Koronavirüs nedeniyle eğitim ve spordan ticarete kadar pek çok alanda takvimler yerinden oynarken bir açıklama da Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan geldi ve üreticilerin fark ödemesi ve diğer tarımsal desteklerde başvuru süreleri ileri tarihlere alındı.

Buna göre yağlı tohumlu bitkiler ve dane zeytinde fark ödemelerinin yanı sıra İyi Tarım ve organik tarım destekleri için son başvuru tarihi 30 Nisan 2020 olacak. Hububat, baklagil ve dane mısırda fark ödemesi destekleri için ise 29 Mayıs 2020 günü son başvuru tarihi olarak belirlendi.

Başvuru ve kayıtlar internetten yapılacak

Bilindiği gibi salgına karşı vatandaşların mümkün olduğunca evden çıkmaması öneriliyor. Bu nedenle üreticiler, desteklerden faydalanabilmek için zorunlu olan Çiftçi Kayıt Sistemi kayıtlarını ise İl ya da İlçe Müdürlüklerine gelmeden e-devlet üzerinden yapabilecek.

Üreticilere toplam 1,5 milyar TL destek yapılacağını belirten Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, tarımsal projelere yönelik hibe destekleri için başvuruların Haziran ayına çekileceğini duyururken, hibe süreçlerinin ise internet üzerinden takip edileceğini belirtti.


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Kırmızı ıspanak geçmişi geri getirebilir mi?

Kırmızı ıspanak geçmişi geri getirebilir mi?

Bundan yaklaşık bir asır önce ıspanak adeta bir “gıda efsanesi”ydi. Öyle ki çocukların en sevdiği yiyecekler arasında dondurmadan hemen sonra geliyordu! 2006’daki E. coli salgını sonrası büyük bir düşüş yaşayan ıspanak pazarı bugünlerde yeni bir maceraya hazırlanıyor.

Limon üreticileri yollara döküldü!

Limon üreticileri yollara döküldü!

Limonda ihracat yasağına tepki gösteren üreticiler D-400 karayolunu trafiğe kapatarak sorunun acilen çözülmesini talep etti.

Kara mürvere dair efsane ve gerçekler

Kara mürvere dair efsane ve gerçekler

Koronavirüs korkusu vitamin ağırlıklı tarım ürünlerine olan ilgiyi arttırdı. Hakkında çok sayıda yanlış bilginin de dolaştığı kara mürver bunların başında geliyor.

tarlasera Mayıs sayısı çıktı!

tarlasera Mayıs sayısı çıktı!

Kapak Konusu sayfalarını Covid-19 sürecinde üreticilerin taleplerine ayıran tarlasera, Koruma&Besleme ekini de okurlarıyla buluşturuyor.

Tarımsız bir Rönesans mümkün mü?

Tarımsız bir Rönesans mümkün mü?

Sokaklarda yeniden özgürce dolaşacağımız, sevdiklerimize yeniden doya doya sarılacağımız günler mutlaka gelecek. Peki o günler geldiğinde, yüzümüzü geleceğe çevirdiğimize ne göreceğiz?