tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

21.1.2017

Bir yılın ardından

Bir yılın ardından

Bundan bir yıl önce baştan aşağı yenilenen tarlasera.com gördüğü yoğun ilgi, sürekli artan takipçi kitlesi ve yeniliklerin heyecanını aynı anda yaşıyor.

tarlasera’yı 2010 sonbaharında başlayan bu keyifli yolculuğa çıkaran şey aslında hayallerden fazlası değildi. Çantamızda ise yeni ufuklar keşfetmeye olan merak ve heyecan vardı. Geriye dönüp baktığımızda bu yolculuğun ilk 5 yılının sürekli öğrenmeyle, gelişmeyle ve yolda olmanın benzersiz keyfiyle geçtiğini görüyoruz. Elbette her zaman evrensel değerleri baz alarak hatlarını çizdiğimiz yayın ilkeleri ve değişime olan tutku ile…

Yeni tarlasera.com da işte tam da bu ilkelerin ve tutkunun bir ürünü olarak vücut buluyor. Hayallerimizi ve onlara ulaşmadaki araçlarımızı tekrar tekrar gözden geçirdiğimiz, titizlikle ve özenle örülü bir sürecin ardından, şimdi bu deneyimi paylaşır noktadayız.”

Bundan tam 1 yıl önce yenilenen tarlasera.com’u bu sözlerle okurlarımızın beğenisine sunmuştuk. Gerçekten de ince elenip sık dokunan, her bir ayrıntının tek tek ele alındığı, ortak emek ve yaratıcılığın şekillendirdiği bir değeri paylaşmanın heyecanıydı bu.

Yolculuk sürüyor; hep değişimle, ama hiç değişmeyen heyecanla! Bu anlayışın ve tutkunun tarlasera’yı yaratan ekip için ayırt edici bir özellik olduğunu mutlulukla söyleyebiliriz. Ancak tarlasera.com özelinde bu titizliği besleyen diğer faktörleri de paylaşmak isteriz.

bir-yilin-ardindan2.jpg

Aylık Tarım ve Kültür Dergisi tarlasera’nın geçen 6 yıl içinde oluşturduğu değerleri, okurlarıyla kurduğu bağı, içerik ve biçimsel yaklaşımı ve yenilikçi çizgisini yansıtabilme gerekliliği bunlardan biri.

Bir diğer itki ise büyük bir hızla dönüşen, dönüşürken de okuma, haber alma alışkanlıklarını da değiştiren web yayıncılığının özünde yatıyor.

Geçen bir yılın resmine baktığımızda doğru yolda ilerlediğimizi görüyoruz. tarlasera’nın genetik kodlarında yer alan “önce içerik” anlayışı, haberlerimizi hazırlanmasında hep yön verici oldu. Yüzeysellikten uzak; ancak açık, anlaşılabilir ve keyifle okunabilen bir içerik profili oluşturmaya özen gösterdik.

Titizlikle koruduğumuz bir diğer ilke ise özgünlük. tarlasera.com tarıma dair tüm konuları kendi bakış açısıyla ele aldı, çok sayıda özel habere imza attı, son gelişmeleri sayfalarına taşırken mevcut kaynakları sorguladı ve haberleri kendi özgün diliyle baştan kurguladı. Bu anlamda web yayıncılığının temel sorunlarından biri olan kopyala-yapıştır anlayışına her zaman mesafeli oldu.

tarlasera.com görsel kalitesi ve kullanıcı dostu özelliğiyle dijital dünyanın temposunu avantaja çevirdi. Görsel zenginliği, hızı ve dinamik yapısıyla takipçilerimizin sayfaları arasında keyifle gezindiği, gün içinde tekrar tekrar göz attığı bir web sitesi olarak fark yarattı.

bir-yilin-ardindan3.JPG

İstatistiklere baktığımızda tarlasera.com’a mobil platformlardan erişimin de sürekli olarak artışta olduğunu görüyoruz. Çevrimiçi Abonelik sistemimiz ise tarlasera’ya son derece kolay ve sorunsuz şekilde abone olmayı mümkün kılıyor.

Elbette hepsinden önemlisi okurlarımızın/takipçilerimizin tarlasera.com ile kurduğu ilişki. Yeniden yayına girdiğimiz Ocak 2016’dan bu yana giderek artan bir ilgiye mazhar oluyor. Gerek aldığımız geri dönüşler, gerek web sitemiz ve sosyal medya üzerinden gerçekleştirdiğimiz Fotoğraf Yarışmamız ve Abonelik Kampanyamız, gerekse sayısal göstergeler bunun birer kanıtı.

Tüm bunlar, başta sözünü ettiğimiz duygularımızın karşılığını bulduğunu gösteriyor. Yeni yıla yeni projelerle giren tarlasera’nın en önemli motivasyonu da bu. 2017 yılı bu yeni hayallerin gerçeğe dönüştüğü ve her zamanki gibi paylaşılarak anlam kazandığı günler olacak.

Nice yıldönümlerine!

Bir yıl önce bu sayfalarda “yeni bir tarlasera deneyimi” demiştik. Şimdi bu deneyimi zenginleştirmenin zamanı. Bu daimi dönüşümün ayrılmaz bir parçası olan okurlarımızın/takipçilerimize ve attığımız her adımda desteğini yanımızda hissettiğimiz yol arkadaşlarımıza bu vesileyle bir kez daha teşekkür etmek isteriz. Nice yıldönümlerine, hep birlikte!


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Koronavirüsün panzehiri bu bitkide mi gizli?

Koronavirüsün panzehiri bu bitkide mi gizli?

Covid-19'a karşı hem aşı hem de daha etkili bir tedavinin yolları aranırken, kimi uzmanlar “pelin otu” olarak bilinen Artemisia bitkisi üzerinde duruyor.

Muzun fiyatı yollarda artıyor

Muzun fiyatı yollarda artıyor

Muz sevkiyatında ürün kayıpları yüzde 30'u buluyor. Bu da raf fiyatını arttırıyor. Üreticiler ise çözüm için kooperatifleri işaret ediyor.

Meyve sineklerinin büyük sırrı güneşmiş!

Meyve sineklerinin büyük sırrı güneşmiş!

Türkiye’de de meyve bahçelerinin korkulu rüyası olan meyve sineklerinin tarım alanların yayılırken güneşi yön bulma işareti olarak kullandıkları keşfedildi.

Domateste büyük kayıp! Şimdi ne olacak?

Domateste büyük kayıp! Şimdi ne olacak?

Bursa ve Manisa'da mildiyö hastalığı salçalık domatesi vurdu. Hem üretici hem de stokları tükenen salça fabrikaları zor durumda.

tarlasera Temmuz sayısı okurlarıyla buluştu!

tarlasera Temmuz sayısı okurlarıyla buluştu!

Tarımda üst üste gelen doğal afetlerin etkisini Kapak Konusun sayfalarına taşıyan tarlasera’nın bu ay okurlarına yepyeni bir de armağanı var.