tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

22.4.2016

Dünyanın en ünlü havuç üreticisi

Dünyanın en ünlü havuç üreticisi

Filipinli genç bir havuç üreticisi olan Jeyrick Sigmaton, kısa sürede bir internet fenomenine dönüşüp “Havuç Adam” ismiyle ünlendi.

İnternet dünyası artık her gün yepyeni bir “fenomen” yaratarak kişileri hiç beklemedikleri bir anda ünlü yapıyor. Bunun son örneği “Havuç Adam”. Filipinler’de havuç üreticiliği yapan 21 yaşında bir genç olan Jeyrick Sigmaton, kısa sürede hızla genişleyen bir hayran kitlesi edindi.

Tesadüfen ünlü oldu

Filipinler’in dağlık bölgelerinden biri olan Lalawigang Bulubundukin’de (Dağ Bölgesi) hasat ettiği havuçları taşırken tesadüf eseri bir fotoğrafçının objektifine takılan Jeyrick Sigmaton, aslında henüz 21 yaşında ve kendi halinde bir havuç üreticisi. Onu internet üzerinden ünlü yapan ise Filipinler’de faaliyet gösteren pazarlama firması Boardwalk oldu.

Havuç üreticiliğinden fotomodelliğe

Fotoğrafları Boardwalk’un Instagram hesabından paylaşılan Sigmaton, “genç ve karizmatik bir üretici” olarak bir anda pek çok sosyal medya kullanıcısının ilgisini çekti. #carrotman (#havuçadam) etiketiyle paylaşılmaya başlayan ve adına pek çok hayran sayfası açılan üretici bugünlerde yayılan ününün keyfini çıkarıyor. Filipinli tasarımcı Avel Bacudio’nun yeni fotoğraflarını çektiği Sigmaton’un artık üreticiliğin yanında modellik yapmayı da hedefleri arasına koyduğu söyleniyor.


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Tarımda yeni ufukları su mercimeği açacak

Tarımda yeni ufukları su mercimeği açacak

Bitki bilimi insanlığı yakın geleceğe hazırlamak için daha sürdürülebilir gıdalar geliştirmenin peşinde. Araştırmacıların bu açıdan rol model olarak önerdikleri bitki ise hem tanıdık hem yepyeni bir isim!

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Antioksidan özelikleriyle bilim insanlarının dikkatini çeken aronya, siyaha çalan kopkoyu mor rengini de bu yönüne borçlu. Meyve kısa bir süre önce adapte olduğu Türkiye topraklarında da üretimini hızla arttırıyor.

Kadınlar tarımda da duvarları yıkıyor

Kadınlar tarımda da duvarları yıkıyor

Hindistan’da özelleştirme ve desteklerin kaldırılmasını öngören yeni tarım yasasına karşı eylemlerde beşinci aya girildi. Tarımsal üretim ve işgücünde önemli paya sahip kadınların mücadeleye verdiği katkı ise büyük anlam taşıyor.

Sel sularına direnen domatesler geliyor

Sel sularına direnen domatesler geliyor

İklim değişikliğine paralel olarak sıklaşan sel afetlerinin etkilerine karşı dirençli domates çeşitleri geliştirmek için Mersin'de çalışma başlatıldı.

Doğaya karşı kazanmak kaybetmek demek!

Doğaya karşı kazanmak kaybetmek demek!

Üst üste yaşanan afetlerin Türkiye tarımındaki etkisini inceleyen tarlasera'ya bu ay Dijital Tarım ekinin yeni sayısı da eşlik ediyor.