tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

11.4.2016

Destekler için son tarih 29 Nisan

Destekler için son tarih 29 Nisan

Üreticilerin mazot, gübre, toprak analizi, sertifikalı tohum, İyi Tarım, organik tarım desteklerinden faydalanmaları için başvuru süresi 29 Nisan günü sona eriyor.

Bu yılın tarımsal destekleri ile ilgili üreticilere belirtilen süre 29 Nisan’da sona eriyor. Yakıt, gübre ve toprak analizi desteklerinden faydalanmak isteyen Çiftçi Kayıt Sistemi’ne (ÇKS) dahil olan üreticilerin bu tarihe kadar Bakanlık İl ve İlçe Müdürlüklerine başvuru yapmaları gerekiyor.

Başvuru tarihi uzatıldı

Destekler ile ilgili Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın tebliği geçtiğimiz yılın 27 Mayıs’ında yayımlanmıştı. Tebliğde son başvuru tarihi 31 Aralık 2015 olarak belirtilmişti. Ancak çeşitli nedenlerle başvuru yapamayan üreticilerin talebi üzerine süre 29 Nisan’a kadar uzatıldı.

Üreticilerin başvuru için bulundukları ilçenin Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı İlçe Müdürlüklerine, Merkez ilçede ise Bakanlığın İl Müdürlüğüne gitmeleri ve başvuru formlarını doldurarak teslim etmeleri gerekiyor.


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tarım arazinizde ya da doğa yürüyüşlerinde rastladığınız yabani bir bitkiyi görür görmez tanımak ister miydiniz? PlantNet isimli akıllı telefon uygulaması bu zorlu görevi yerine getirmeye aday.

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

Hububat fiyatlarında dünya ölçeğinde yaşanan dalgalanmalar Türkiye’yi de alarm durumuna geçirdi. TMO’nun buğday, arpa ve mısır kararları piyasada istikrarı amaçlıyor.

Meyve bahçesinde yabancı ot mücadelesi

Meyve bahçesinde yabancı ot mücadelesi

Meyve bahçelerinde kayıplara yol açan yabancı ot türleri sayılamayacak kadar çok! Ancak bu zararlılarla mücadele yöntemleri de bir o kadar çeşitli.

Meyve ağaçlarının kabusu ökse otu

Meyve ağaçlarının kabusu ökse otu

Birçok ağaç türünde yarı parazit olarak yaşam süren ökse otu, meyve üreticilerinin baş belası olabiliyor. İşte ökse otundan kurtulmanın püf noktaları.

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Özenli bir bitki koruma ve gübreleme zeytinde sonucu tamamen değiştiriyor. tarlasera zeytinde sık yapılan hataları uzmanlara sordu.