tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

6.11.2013 09:06:01

Adana Tarım Fuarı kapılarını açtı

Tarım sektöründe faaliyet gösteren firmaları buluşturmak ve tarım alanındaki teknolojik ürünleri tanıtmak amacıyla düzenlenen 7. Adana Tarım Fuarı ziyaretçilerini ağırlıyor. 10 Kasıma kadar gezilebilecek fuarı, 150 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor. Tüyap Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen ve 25 bin bin metrekare kapalı alanda hazırlanan fuar aynı zamanda ziyaretçilerin üretim aşamasından tüketiciye ulaşıncaya kadar geçirdiği evredeki tüm ihtiyaçlarını tedarik etmesine imkan tanıyor. TÜYAP Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü, fuarın bölgesel anlamda sektörün en önemli pazarlama etkinliği olacağını söylüyor. Adana Tarım Fuarı'nın Türkiye'deki büyük firmaların Çukurova'da buluşma noktası haline geleceğini aktaran Ersözlü, 13 ülkeden 268 firma ve firma temsilciliğinin de katılımı ile hazırlanan Adana Tarım ve Sera Bahçe Fuarları; bölgesel anlamda sektörün en önemli etkinliği olacağını ifade ediyor. Fuarın üreticiler için çok önemli bir platformu teşkil edeceğini belirten Ersözlü; profesyoneller arasında bağlantı sağlayarak bölge ticaretine katkıda bulunacaklarını dile getiriyor. Bu yıl 570 otobüs ile fuar alanına taşınan üreticilerin yeni uygulama teknikleriyle sağlanan verimli üretimi tanımalarına imkan veriliyor. Hedef ise 40 ilden 150 bin ziyaretçi.  

Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tarım arazinizde ya da doğa yürüyüşlerinde rastladığınız yabani bir bitkiyi görür görmez tanımak ister miydiniz? PlantNet isimli akıllı telefon uygulaması bu zorlu görevi yerine getirmeye aday.

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

Hububat fiyatlarında dünya ölçeğinde yaşanan dalgalanmalar Türkiye’yi de alarm durumuna geçirdi. TMO’nun buğday, arpa ve mısır kararları piyasada istikrarı amaçlıyor.

Meyve bahçesinde yabancı ot mücadelesi

Meyve bahçesinde yabancı ot mücadelesi

Meyve bahçelerinde kayıplara yol açan yabancı ot türleri sayılamayacak kadar çok! Ancak bu zararlılarla mücadele yöntemleri de bir o kadar çeşitli.

Meyve ağaçlarının kabusu ökse otu

Meyve ağaçlarının kabusu ökse otu

Birçok ağaç türünde yarı parazit olarak yaşam süren ökse otu, meyve üreticilerinin baş belası olabiliyor. İşte ökse otundan kurtulmanın püf noktaları.

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Özenli bir bitki koruma ve gübreleme zeytinde sonucu tamamen değiştiriyor. tarlasera zeytinde sık yapılan hataları uzmanlara sordu.