tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

10.9.2012 09:51:31

Traktör pazarını mucitler renklendiriyor

Geçtiğimiz yılı dünya traktör sanayisinin 5. sırasında bitiren Türkiye traktör pazarı, yılda ortalama 30-35 binlik bir üretime sahne oluyor. Yerli marka adı altında üretim yapan firmalar bu piyasanın yüzde 28'ini oluştururken, dünya çapında kendini kanıtlamış ve yeni icatların öncüsü firmalar da her çeşit üretim sürecinde kendisine yer buluyor. 30'dan fazla traktör firmasının bulunduğu Türkiye pazarı daha güçlü makineler, yepyeni model ve teknolojilerle daha da renkleniyor.

175 yıllık tecrübesini 10 yıldır bulunduğu Türkiye tarım sektöründe de sergileyen John Deere Türkiye'nin Pazarlama Müdürü Mete Has, Eskişehir'de çift sıra pamuk toplama makinesi icat ettiklerini belirtiyor. Türkiye'de üretilen ve ünyada örneği bulunmayan bu tarım makinesi Türkiye'den yurtdışına pek çok ülkeye de ihraç ediliyor.

"Türkiye pazarı Avrupa, Kuzey Afrika ve Ortadoğu pazarları arasında en büyük potansiyele sahip durumda" diyen Has, verimi artırıp girdileri azaltacak yeni yatırımlar içinde olduklarını da sözlerine ekliyor.


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tarım arazinizde ya da doğa yürüyüşlerinde rastladığınız yabani bir bitkiyi görür görmez tanımak ister miydiniz? PlantNet isimli akıllı telefon uygulaması bu zorlu görevi yerine getirmeye aday.

Meyve bahçesinde yabancı ot mücadelesi

Meyve bahçesinde yabancı ot mücadelesi

Meyve bahçelerinde kayıplara yol açan yabancı ot türleri sayılamayacak kadar çok! Ancak bu zararlılarla mücadele yöntemleri de bir o kadar çeşitli.

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

Hububat fiyatlarında dünya ölçeğinde yaşanan dalgalanmalar Türkiye’yi de alarm durumuna geçirdi. TMO’nun buğday, arpa ve mısır kararları piyasada istikrarı amaçlıyor.

Meyve ağaçlarının kabusu ökse otu

Meyve ağaçlarının kabusu ökse otu

Birçok ağaç türünde yarı parazit olarak yaşam süren ökse otu, meyve üreticilerinin baş belası olabiliyor. İşte ökse otundan kurtulmanın püf noktaları.

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Özenli bir bitki koruma ve gübreleme zeytinde sonucu tamamen değiştiriyor. tarlasera zeytinde sık yapılan hataları uzmanlara sordu.