tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

25.7.2019

Bakanlıkta sürpriz kadro değişiklikleri

Bakanlıkta sürpriz kadro değişiklikleri

Bugün yayımlanan kararla görevden alma ve yeni atamaların gerçekleştiği Bakanlıklar arasında Tarım ve Orman Bakanlığı da bulunuyor.

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın yönetici kadrolarında değişime gidilmesini öngören Cumhurbaşkanlığı Kararı bugün Resmi Gazete’de yayımlandı. Görevine son verilenler arasında Tarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı kurumlarda genel müdür yardımcısı olarak görev yapan isimlerin yoğun olması dikkat çekiyor.

Bugün Resmi Gazete’de yayımlanan “Cumhurbaşkanlığı Tarafından Yapılan Atamalar Hakkında Karar”a göre Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdür Yardımcısı Necati Tulgar, Tarım Reformu Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Özgün, Hayvancılık Genel Müdür Yardımcısı Salih Çelik ve Personel Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Emin Güven görevlerinden alındı.

Geçtiğimiz Şubat ayında görevi fiilen sona eren Gıda ve Kontrol Genel Müdürü Muharrem Selçuk da resmi olarak görevden alınanlar arasında. Görevden uzaklaştırılan diğer isimler ise Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Gözükara, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdür Yardımcısı Hayrettin Yıldırım, Su Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Hüseyin Akbaş ve Meteoroloji Genel Müdür Yardımcıları Ali Karataş ve Mustafa Yıldırım.

Karara göre Tarım ve Orman Bakanlığı kadrolarında yeni görevlere atanan isimler de belirlendi. Mustafa Çelik Meteoroloji Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcılığı’na atanırken, Süleyman Okcu ise aynı kuruma 1. Hukuk Müşaviri olarak atandı..  


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Antepfıstığını hayata koronavirüs mü döndürdü?

Antepfıstığını hayata koronavirüs mü döndürdü?

Muğla'da 30 yıldır ürün alınamayan aşılı menengiç ağaçları bu yıl beklenmedik şekilde meyve veriyor. Peki bu nasıl mümkün oldu?

Tarımda kullanılan 16 etken maddeye yasak

Tarımda kullanılan 16 etken maddeye yasak

Tarım ve Orman Bakanlığı zirai mücadelede kullanılan 16 farklı kimyasal bileşenin 2022 yılına kadar yasaklanmasına karar verdi.

Muzun fiyatı yollarda artıyor!

Muzun fiyatı yollarda artıyor!

Muz sevkiyatında ürün kayıpları yüzde 30'u buluyor. Bu da raf fiyatını arttırıyor. Üreticiler ise çözüm için kooperatifleri işaret ediyor.

Yiyecekler neden mora büründü?

Yiyecekler neden mora büründü?

Antioksidan özelliği yüksek sebze-meyvelerden elde edilen mormiks ile üretilen ekmek, simit ve tatlılar bugünlerde yoğun ilgi görüyor.

Meyve sineklerinin büyük sırrı güneşmiş!

Meyve sineklerinin büyük sırrı güneşmiş!

Türkiye’de de meyve bahçelerinin korkulu rüyası olan meyve sineklerinin tarım alanların yayılırken güneşi yön bulma işareti olarak kullandıkları keşfedildi.