tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

25.7.2019

Bakanlıkta sürpriz kadro değişiklikleri

Bakanlıkta sürpriz kadro değişiklikleri

Bugün yayımlanan kararla görevden alma ve yeni atamaların gerçekleştiği Bakanlıklar arasında Tarım ve Orman Bakanlığı da bulunuyor.

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın yönetici kadrolarında değişime gidilmesini öngören Cumhurbaşkanlığı Kararı bugün Resmi Gazete’de yayımlandı. Görevine son verilenler arasında Tarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı kurumlarda genel müdür yardımcısı olarak görev yapan isimlerin yoğun olması dikkat çekiyor.

Bugün Resmi Gazete’de yayımlanan “Cumhurbaşkanlığı Tarafından Yapılan Atamalar Hakkında Karar”a göre Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdür Yardımcısı Necati Tulgar, Tarım Reformu Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Özgün, Hayvancılık Genel Müdür Yardımcısı Salih Çelik ve Personel Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Emin Güven görevlerinden alındı.

Geçtiğimiz Şubat ayında görevi fiilen sona eren Gıda ve Kontrol Genel Müdürü Muharrem Selçuk da resmi olarak görevden alınanlar arasında. Görevden uzaklaştırılan diğer isimler ise Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Gözükara, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdür Yardımcısı Hayrettin Yıldırım, Su Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Hüseyin Akbaş ve Meteoroloji Genel Müdür Yardımcıları Ali Karataş ve Mustafa Yıldırım.

Karara göre Tarım ve Orman Bakanlığı kadrolarında yeni görevlere atanan isimler de belirlendi. Mustafa Çelik Meteoroloji Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcılığı’na atanırken, Süleyman Okcu ise aynı kuruma 1. Hukuk Müşaviri olarak atandı..  


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Kazdağları altına feda edilmesin!

Kazdağları altına feda edilmesin!

Bitki örtüsünün yanı sıra su ve oksijen kaynaklarıyla da dünyanın sayılı coğrafyalarından biri olan Kazdağları’nda altın madeni projesine tepkiler büyüyor.

Tarımda kadınların cesur yürüyüşü

Tarımda kadınların cesur yürüyüşü

Başta kimse inanmadı, başarılı olabileceklerini tahmin etmedi, ama Keçiborlu’nun üretici kadınları bir araya gelerek lavanta kokulu bir köy yarattı. tarlasera.com 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde bu köyün kahramanlarından biri olan Huriye Tezcan ile konuştu.

Tek bitki 5 pazara birden hitap ediyor

Tek bitki 5 pazara birden hitap ediyor

Koruma altındaki akzambak bitkisinin soğanı, çiçeği, polenleri, yaprakları ve yağı, kısacası her bir kısmı farklı bir ticari değere sahip!

tarlasera Ağustos sayısı çıktı!

tarlasera Ağustos sayısı çıktı!

Bu ay tarımda enerji politikalarını masaya yatıran tarlasera, Dijital Tarım ekinin ikinci sayısıyla birlikte okurlarıyla buluştu.

Tarımda kalkınma idealinin son 30 yılı

Tarımda kalkınma idealinin son 30 yılı

1990 yılından bu yana hazırlanan altıncı kalkınma planı bu hafta uygulamaya girdi. 5’er yıllık bu planlar, ulaşabildiği ya da ulaşamadığı hedefleriyle Türkiye tarımının çehresindeki değişimi sergiliyor.