tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

25.7.2019

Bakanlıkta sürpriz kadro değişiklikleri

Bakanlıkta sürpriz kadro değişiklikleri

Bugün yayımlanan kararla görevden alma ve yeni atamaların gerçekleştiği Bakanlıklar arasında Tarım ve Orman Bakanlığı da bulunuyor.

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın yönetici kadrolarında değişime gidilmesini öngören Cumhurbaşkanlığı Kararı bugün Resmi Gazete’de yayımlandı. Görevine son verilenler arasında Tarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı kurumlarda genel müdür yardımcısı olarak görev yapan isimlerin yoğun olması dikkat çekiyor.

Bugün Resmi Gazete’de yayımlanan “Cumhurbaşkanlığı Tarafından Yapılan Atamalar Hakkında Karar”a göre Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdür Yardımcısı Necati Tulgar, Tarım Reformu Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Özgün, Hayvancılık Genel Müdür Yardımcısı Salih Çelik ve Personel Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Emin Güven görevlerinden alındı.

Geçtiğimiz Şubat ayında görevi fiilen sona eren Gıda ve Kontrol Genel Müdürü Muharrem Selçuk da resmi olarak görevden alınanlar arasında. Görevden uzaklaştırılan diğer isimler ise Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Gözükara, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdür Yardımcısı Hayrettin Yıldırım, Su Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Hüseyin Akbaş ve Meteoroloji Genel Müdür Yardımcıları Ali Karataş ve Mustafa Yıldırım.

Karara göre Tarım ve Orman Bakanlığı kadrolarında yeni görevlere atanan isimler de belirlendi. Mustafa Çelik Meteoroloji Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcılığı’na atanırken, Süleyman Okcu ise aynı kuruma 1. Hukuk Müşaviri olarak atandı..  


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tarım arazinizde ya da doğa yürüyüşlerinde rastladığınız yabani bir bitkiyi görür görmez tanımak ister miydiniz? PlantNet isimli akıllı telefon uygulaması bu zorlu görevi yerine getirmeye aday.

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

Hububat fiyatlarında dünya ölçeğinde yaşanan dalgalanmalar Türkiye’yi de alarm durumuna geçirdi. TMO’nun buğday, arpa ve mısır kararları piyasada istikrarı amaçlıyor.

Meyve bahçesinde yabancı ot mücadelesi

Meyve bahçesinde yabancı ot mücadelesi

Meyve bahçelerinde kayıplara yol açan yabancı ot türleri sayılamayacak kadar çok! Ancak bu zararlılarla mücadele yöntemleri de bir o kadar çeşitli.

Meyve ağaçlarının kabusu ökse otu

Meyve ağaçlarının kabusu ökse otu

Birçok ağaç türünde yarı parazit olarak yaşam süren ökse otu, meyve üreticilerinin baş belası olabiliyor. İşte ökse otundan kurtulmanın püf noktaları.

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Özenli bir bitki koruma ve gübreleme zeytinde sonucu tamamen değiştiriyor. tarlasera zeytinde sık yapılan hataları uzmanlara sordu.