tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

2.6.2019

Ziraat mühendislerinin dikkatine!

Ziraat mühendislerinin dikkatine!

Tarım Kredi Kooperatifleri, İzmir Bölge Birliği’ne bağlı illerde görev yapacak personel aradığını duyurdu.

Tarım Kredi Kooperatifleri’nden ziraat mühendisleri ve uzmanlara yönelik istihdam duyurusu yapıldı. İzmir Bölge Birliği’ne bağlı illerde istihdam edilmek ziraat mühendisi ve kooperatif görevlisi alımı yapılacağı duyurulan ilanda personel kontenjanı ise 60 olarak belirtildi.

İşte başvuru şartları

10-21 Haziran tarihleri arasında yapılacak başvurularda adaylar lisans, önlisans ve ziraat mühendisi kategorilerine göre ayrılacak değerlendirilecek. Başvuru yapabilmek için 30 yaşında büyük olmaması gereken adayların, ayrıca son ikamet ettikleri il dışında farklı bir ilde başvuru yapamayacağı belirtiliyor.

Lisans mezunu adayların en az 60 KPSS P3 puanına, önlisans mezunu adayların ise en az 60 KPSS P93 puanını sahip olması gerekiyor. Mülakata çağırılacak ziraat mühendislerinin belirlenmesinde ise Bitki Koruma Ürünleri Bayilik veya Toptancı İzin Belgesi olanlara öncelik tanınacak.


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tarım arazinizde ya da doğa yürüyüşlerinde rastladığınız yabani bir bitkiyi görür görmez tanımak ister miydiniz? PlantNet isimli akıllı telefon uygulaması bu zorlu görevi yerine getirmeye aday.

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

Hububat fiyatlarında dünya ölçeğinde yaşanan dalgalanmalar Türkiye’yi de alarm durumuna geçirdi. TMO’nun buğday, arpa ve mısır kararları piyasada istikrarı amaçlıyor.

Meyve bahçesinde yabancı ot mücadelesi

Meyve bahçesinde yabancı ot mücadelesi

Meyve bahçelerinde kayıplara yol açan yabancı ot türleri sayılamayacak kadar çok! Ancak bu zararlılarla mücadele yöntemleri de bir o kadar çeşitli.

Meyve ağaçlarının kabusu ökse otu

Meyve ağaçlarının kabusu ökse otu

Birçok ağaç türünde yarı parazit olarak yaşam süren ökse otu, meyve üreticilerinin baş belası olabiliyor. İşte ökse otundan kurtulmanın püf noktaları.

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Özenli bir bitki koruma ve gübreleme zeytinde sonucu tamamen değiştiriyor. tarlasera zeytinde sık yapılan hataları uzmanlara sordu.