tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

2.4.2019

tarlasera Nisan sayısı çıktı!

tarlasera-nisan-sayisi-cikti1.jpg

Yetkin ve kazançlı bir tarımın koşulu olan sayısal okuryazarlık konusunu kapağına taşıyan tarlasera, bu ay tarlasera Çocuk ekiyle birlikte okurlarıyla buluştu.

Bilgi ve iletişim teknolojileriyle iç içe geçen hayatımız bize bazı yetkinliklere sahip olma zorunluluğu da getiriyor. Sayısal okuryazarlık bu yetkinliklerden belki de en önemlisi. Bu durum tarım sektörü için daha geçerli. Çünkü tüm ekonomilerinin dayalı olduğu tarımsal üretimde en ufak bir yanlış bilgiden kaynaklanacak hata, sezon boyu verilen emeğin çöpe gitmesine yol açabiliyor.

Aylık Tarım ve Kültür Dergisi tarlasera bu konuda üreticilere kapsamlı bir yol haritası oluşturabilmek amacıyla bu ayki Kapak Konusu sayfalarımızı sayısal tarım okuryazarlığına ayırdı. Bunu yaparken dijital dünyanın sunduğu avantajların yanında tehlikelerin de olduğuna dikkat çekti.

tarlasera-nisan-sayisi-cikti3.jpg

2018 Aralık’ta çıkan yüzüncü sayısıyla birlikte üç bölümden oluşan Yazı Dizisi ile Türkiye’nin köklü tarım kooperatiflerinden Tariş, Fiskobirlik ve Çukobirlik’in tarihini anlatan tarlasera, Nisan sayısı itibariyle bu kez tarımsal kooperatifçiliğin dönüştürücü etkisini farklı bir açıdan inceliyor. Fransa’nın en genç üretici kooperatiflerinden Agrial’in öyküsünü anlattığımız Detay haberimizi beğenerek okuyacaksınız.

tarlasera'da bu ay başka neler var?

Tarımda nanoteknoloji havanın, suyun ve toprağın karşı karşıya olduğu risklere karşı en önemli kozlardan biri. Bunun en önemli araçlarından bir olan nanogübreler tarlasera’nın Nisan sayısında mercek alınıyor. Narenciye ve sert çekirdeklilerde bu yıl üreticileri zorlayan meyve sinekleri ile mücadele, yazlık sebzelerde tarla bakımı ve son dönemin en popüler ürünlerden vasabi de Detay sayfalarımızda inceleniyor.

tarlasera’nın bu ayki Röportaj konuğu Rotam Türkiye ve Ortadoğu Ülkelerinden Sorumlu Ticaret ve Pazarlama Müdürü Murat Dobooğlu. Tarımda başarının sırrının Ar-Ge ve yetenekli ekipler olduğunu söyleyen Dobooğlu’ya yaptığımız bu keyifli söyleşiyi kaçırmayın deriz!

tarlasera-nisan-sayisi-cikti2.jpg

tarlasera'nın bu ay okurlarına iki de hediyesi var. Buğdayda hastalık, zararlı ve yabancı ot mücadelesi Cep Kitapçığını derginizle birlikte ücretsiz edinebilirsiniz. Nisan sayılarımızın geleneksel hediyesi olan tarlasera çocuk’un yeni sayısı da bu ay tüm çocuk okurlarımıza hediye. Şimdiden her birinin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyoruz ve her birine parlak bir gelecek diliyoruz!

tarlasera’ya nasıl ulaşırım?

tarlasera Nisan sayısını satın almak için hemen şimdi Satın Al sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Derginizi her ay masanızda görmek ve tarlasera keyfini tüm bir yıla yaymak için ise tek yapmanız gereken abone olmak! Bunun için Abonelik sayfamızdan yalnızca birkaç dakika süren abonelik işlemlerini gerçekleştirmeniz yeterli.

Keyifli okumalar dileriz!


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Domates tarımı göçü tersine çevirdi

Domates tarımı göçü tersine çevirdi

Isparta'nın Deregümü köyünde 15 yıl önce başlayan domates tarımı köyün kaderini baştan aşağı değiştirdi.

Tarımda kadınların cesur yürüyüşü

Tarımda kadınların cesur yürüyüşü

Keçiborlu’nun üretici kadınları bir araya gelerek lavanta kokulu bir köy yarattı. tarlasera.com 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde bu köyün kahramanlarından biri olan Huriye Tezcan ile konuştu.

Bir sanat eseri olarak lahana bahçesi

Bir sanat eseri olarak lahana bahçesi

Chicago Mimarlık Bienali’nin bu yıl en ilgi çeken eseri bir lahana bahçesi! Toprağa ekili 10 bin lahanadan oluşan sergi tarıma farklı bir gözle bakma fırsatı veriyor.

Yeni bütçede tarımı neler bekliyor?

Yeni bütçede tarımı neler bekliyor?

Bugün TBMM’de sunumu yapılacak yeni yıl bütçe teklifine göre tarım bütçesinde desteklere ayrılan pay yüzde 60’tan yüzde 66’ya çıkacak.

tarlasera Kasım sayısı çıktı!

tarlasera Kasım sayısı çıktı!

“Tarım sektörü kendisini topluma ne kadar anlatabiliyor” sorusunu gündeme taşıyan tarlasera’nın bu ay okurlarına bir de hediyesi var.