tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

2.4.2019

tarlasera Nisan sayısı çıktı!

tarlasera-nisan-sayisi-cikti1.jpg

Yetkin ve kazançlı bir tarımın koşulu olan sayısal okuryazarlık konusunu kapağına taşıyan tarlasera, bu ay tarlasera Çocuk ekiyle birlikte okurlarıyla buluştu.

Bilgi ve iletişim teknolojileriyle iç içe geçen hayatımız bize bazı yetkinliklere sahip olma zorunluluğu da getiriyor. Sayısal okuryazarlık bu yetkinliklerden belki de en önemlisi. Bu durum tarım sektörü için daha geçerli. Çünkü tüm ekonomilerinin dayalı olduğu tarımsal üretimde en ufak bir yanlış bilgiden kaynaklanacak hata, sezon boyu verilen emeğin çöpe gitmesine yol açabiliyor.

Aylık Tarım ve Kültür Dergisi tarlasera bu konuda üreticilere kapsamlı bir yol haritası oluşturabilmek amacıyla bu ayki Kapak Konusu sayfalarımızı sayısal tarım okuryazarlığına ayırdı. Bunu yaparken dijital dünyanın sunduğu avantajların yanında tehlikelerin de olduğuna dikkat çekti.

tarlasera-nisan-sayisi-cikti3.jpg

2018 Aralık’ta çıkan yüzüncü sayısıyla birlikte üç bölümden oluşan Yazı Dizisi ile Türkiye’nin köklü tarım kooperatiflerinden Tariş, Fiskobirlik ve Çukobirlik’in tarihini anlatan tarlasera, Nisan sayısı itibariyle bu kez tarımsal kooperatifçiliğin dönüştürücü etkisini farklı bir açıdan inceliyor. Fransa’nın en genç üretici kooperatiflerinden Agrial’in öyküsünü anlattığımız Detay haberimizi beğenerek okuyacaksınız.

tarlasera'da bu ay başka neler var?

Tarımda nanoteknoloji havanın, suyun ve toprağın karşı karşıya olduğu risklere karşı en önemli kozlardan biri. Bunun en önemli araçlarından bir olan nanogübreler tarlasera’nın Nisan sayısında mercek alınıyor. Narenciye ve sert çekirdeklilerde bu yıl üreticileri zorlayan meyve sinekleri ile mücadele, yazlık sebzelerde tarla bakımı ve son dönemin en popüler ürünlerden vasabi de Detay sayfalarımızda inceleniyor.

tarlasera’nın bu ayki Röportaj konuğu Rotam Türkiye ve Ortadoğu Ülkelerinden Sorumlu Ticaret ve Pazarlama Müdürü Murat Dobooğlu. Tarımda başarının sırrının Ar-Ge ve yetenekli ekipler olduğunu söyleyen Dobooğlu’ya yaptığımız bu keyifli söyleşiyi kaçırmayın deriz!

tarlasera-nisan-sayisi-cikti2.jpg

tarlasera'nın bu ay okurlarına iki de hediyesi var. Buğdayda hastalık, zararlı ve yabancı ot mücadelesi Cep Kitapçığını derginizle birlikte ücretsiz edinebilirsiniz. Nisan sayılarımızın geleneksel hediyesi olan tarlasera çocuk’un yeni sayısı da bu ay tüm çocuk okurlarımıza hediye. Şimdiden her birinin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyoruz ve her birine parlak bir gelecek diliyoruz!

tarlasera’ya nasıl ulaşırım?

tarlasera Nisan sayısını satın almak için hemen şimdi Satın Al sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Derginizi her ay masanızda görmek ve tarlasera keyfini tüm bir yıla yaymak için ise tek yapmanız gereken abone olmak! Bunun için Abonelik sayfamızdan yalnızca birkaç dakika süren abonelik işlemlerini gerçekleştirmeniz yeterli.

Keyifli okumalar dileriz!


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Tarımda yeni ufukları su mercimeği açacak

Tarımda yeni ufukları su mercimeği açacak

Bitki bilimi insanlığı yakın geleceğe hazırlamak için daha sürdürülebilir gıdalar geliştirmenin peşinde. Araştırmacıların bu açıdan rol model olarak önerdikleri bitki ise hem tanıdık hem yepyeni bir isim!

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Antioksidan özelikleriyle bilim insanlarının dikkatini çeken aronya, siyaha çalan kopkoyu mor rengini de bu yönüne borçlu. Meyve kısa bir süre önce adapte olduğu Türkiye topraklarında da üretimini hızla arttırıyor.

Kadınlar tarımda da duvarları yıkıyor

Kadınlar tarımda da duvarları yıkıyor

Hindistan’da özelleştirme ve desteklerin kaldırılmasını öngören yeni tarım yasasına karşı eylemlerde beşinci aya girildi. Tarımsal üretim ve işgücünde önemli paya sahip kadınların mücadeleye verdiği katkı ise büyük anlam taşıyor.

Sel sularına direnen domatesler geliyor

Sel sularına direnen domatesler geliyor

İklim değişikliğine paralel olarak sıklaşan sel afetlerinin etkilerine karşı dirençli domates çeşitleri geliştirmek için Mersin'de çalışma başlatıldı.

Doğaya karşı kazanmak kaybetmek demek!

Doğaya karşı kazanmak kaybetmek demek!

Üst üste yaşanan afetlerin Türkiye tarımındaki etkisini inceleyen tarlasera'ya bu ay Dijital Tarım ekinin yeni sayısı da eşlik ediyor.