tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

6.10.2017

Hibe desteklerinde ödemeler bugün başlıyor

Hibe desteklerinde ödemeler bugün başlıyor

Bugün başlayan yeni sezon tarımsal destek ödemelerinde tarım sigortaları destekleri kapsamında üreticilere toplam 105 milyon TL ödenecek.

2017 yılı tarımsal destekleri bugün saat 18:00 itibariyle üreticilerin hesaplarına aktarılmaya başlayacak. Bu yıl üreticilere verilecek hibe desteklerinin toplam 918,5 milyon TL’yi bulacağı açıklandı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada tarım sigortası yaptıran üreticilere toplamda 105 milyon TL ödeme yapılacağı belirtildi. Genç Çiftçi Projesi kapsamında tarıma yönelik yatırım yapan genç girişimcilere ise toplam 13 milyon TL destek verilecek. Kırsal kalkınma yatırımlarının desteklerdeki payı ise 11,3 milyon TL olacak.

Yıl başından itibaren başlayan ödemeler eklendiğinde toplam desteğin 10,5 milyar TL’ye ulaşacağı açıklanırken, 2017 yılı için üreticilere verilecek 12,8 milyar TL hibe desteklerinin yüzde 82’lik kısmının ödenmiş olacağı belirtildi.


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tarım arazinizde ya da doğa yürüyüşlerinde rastladığınız yabani bir bitkiyi görür görmez tanımak ister miydiniz? PlantNet isimli akıllı telefon uygulaması bu zorlu görevi yerine getirmeye aday.

Meyve bahçesinde yabancı ot mücadelesi

Meyve bahçesinde yabancı ot mücadelesi

Meyve bahçelerinde kayıplara yol açan yabancı ot türleri sayılamayacak kadar çok! Ancak bu zararlılarla mücadele yöntemleri de bir o kadar çeşitli.

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

Hububat fiyatlarında dünya ölçeğinde yaşanan dalgalanmalar Türkiye’yi de alarm durumuna geçirdi. TMO’nun buğday, arpa ve mısır kararları piyasada istikrarı amaçlıyor.

Meyve ağaçlarının kabusu ökse otu

Meyve ağaçlarının kabusu ökse otu

Birçok ağaç türünde yarı parazit olarak yaşam süren ökse otu, meyve üreticilerinin baş belası olabiliyor. İşte ökse otundan kurtulmanın püf noktaları.

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Özenli bir bitki koruma ve gübreleme zeytinde sonucu tamamen değiştiriyor. tarlasera zeytinde sık yapılan hataları uzmanlara sordu.