tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

4.4.2017

tarlasera Nisan sayısından çocuklara özel armağan

tarlasera Nisan sayısı çocuklara özel ekiyle çıktı!

tarlasera Nisan sayısının dopdolu içeriğinin yanı sıra 23 Nisan öncesinde çocuklar için bir de armağanı var. tarlasera çocuk, çocuk okurları için tarımın sihirli dünyasını keşfetmeye çağırıyor!

Telefonunuza, bilgisayarınıza ya da tabletinize ne kadar yakınsanız, tarlasera’ya da artık o kadar yakın sayılırsınız! Okurlarımızın zaman zaman bayilerde yaşadığı sıkıntılara kulak verdik ve tarlasera’yı bulamama durumunu tamamen ortadan kaldırdık. Artık tarlasera.com'un satın alma sayfası üzerinden her yeni sayımızı satın alabileceksiniz.

Üstelik sizin gidip almanıza da gerek yok çünkü siz dergiye gitmeyeceksiniz, dergi size gelecek. tarlasera.com üzerinden gerçekleştirilebilecek bu işlem, okurlarımızla bizi daha da yakınlaştırdığı için çok mutluyuz. Üstelik çok yakında yeni sürprizlerimizle de karşınızda olacağız. Bizi takipte kalın!

Tarımda yeni adresler

İlkbaharın içimizi ısıtmaya başlayan havasını hissettiğimiz ve bereketini almaya başladığımız Nisan ayında, sizleri tarımın uzak diyarlarına götürecek bir yolculuğa çıkarmaya karar verdik. İlerleyen sayfalarda okuyacağınız Tarımda Yeni Adresler başlıklı Detay haberimizle çıkacağınız bu yolculukta; önce atmosferin dışına çıkacak, ardından hızla yeryüzüne iniş yapıp önce okyanusların üstünde, sonra da altında gezineceksiniz. Ardından ise sıcak çöllerde dolaşacak ve her bir durakta tarımsal üretimin nasıl yapıldığını, eskiden mucize olarak adlandırdığımız şeyleri teknolojinin nasıl gerçek kıldığını göreceksiniz.

tarlasera-nisan-sayisi-cocuklara-ozel-ekiyle-cikti3.jpg

Tropik meyvelerin yerelleşme öyküsü

Tarımın yepyeni adreslerini dolaştıktan sonra, dünya için eski fakat Türkiye için görece yeni olan tropikal meyvelerin yerelleşme sürecine tanık olacaksınız. Tropikal meyvelere ilgi duyan veya yetiştirmek için yeni ürün arayışında olan herkesin ilgiyle okuyacağı bir yazı olduğuna dikkat çekelim.

Patates tarımında ilkbahar bakım uygulamalarını, yeşil gübrelemeye dair merak edilen her şeyi bulabileceğiniz Nisan sayısının Röportaj konuğu ise, Syngenta Türkiye Genel Müdürü Andreea Popa. Son dönemde bu koltuğu devralan ve ilk röportajını tarlasera’ya veren Popa, bitki koruma ve tohum sektörüne dair önemli açıklamalarda bulundu. Keyifle okuyacağını umuyoruz!

tarlasera-nisan-sayisi-cocuklara-ozel-ekiyle-cikti2.jpg

tarlasera çocuk okurlarıyla buluşuyor!

Bizi son dönemde en çok heyecanlandıran şey ise, derginizin hemen yanında gördüğünüz tarlasera çocuk dergisi oldu. Artık çocuklar tarımı kendileriyle aynı dili konuşan bir dergiden öğrenme şansı yakalayacak. Bizim de kimi zaman eğlenerek kimi zaman öğrenerek ama hep büyük keyif alarak hazırladığımız tarlasera çocuk dergisiyle tanışmaya hazır olun. Çünkü onu gelecekte daha sık göreceksiniz!

Derginizi her ay masanızda görmek ve tarlasera keyfini tüm bir yıla yaymak için ise tek yapmanız gereken tarlasera'ya abone olmak! Bunun için Abonelik sayfamızı ziyaret etmeniz ve yalnızca birkaç dakika süren abonelik işlemlerini gerçekleştirmeniz yeterli.

Keyifli okumalar dileriz!


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tarım arazinizde ya da doğa yürüyüşlerinde rastladığınız yabani bir bitkiyi görür görmez tanımak ister miydiniz? PlantNet isimli akıllı telefon uygulaması bu zorlu görevi yerine getirmeye aday.

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

Hububat fiyatlarında dünya ölçeğinde yaşanan dalgalanmalar Türkiye’yi de alarm durumuna geçirdi. TMO’nun buğday, arpa ve mısır kararları piyasada istikrarı amaçlıyor.

Meyve bahçesinde yabancı ot mücadelesi

Meyve bahçesinde yabancı ot mücadelesi

Meyve bahçelerinde kayıplara yol açan yabancı ot türleri sayılamayacak kadar çok! Ancak bu zararlılarla mücadele yöntemleri de bir o kadar çeşitli.

Meyve ağaçlarının kabusu ökse otu

Meyve ağaçlarının kabusu ökse otu

Birçok ağaç türünde yarı parazit olarak yaşam süren ökse otu, meyve üreticilerinin baş belası olabiliyor. İşte ökse otundan kurtulmanın püf noktaları.

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Özenli bir bitki koruma ve gübreleme zeytinde sonucu tamamen değiştiriyor. tarlasera zeytinde sık yapılan hataları uzmanlara sordu.