tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

13.2.2017

Üreticilerin kredi borçlarına erteleme geliyor

Üreticilerin kredi borçlarına erteleme geliyor

Bakanlar Kurulu toplantısının ardından üreticilerin kredi borçlarının yeniden yapılandırılacağı ve gıdada hileye verilen cezaların arttırılacağı açıklandı.

Bugün gerçekleşen Bakanlar Kurulu toplantısının ardından tarımsal üreticilere dair bir açıklama geldi. Numan Kurtulmuş, üreticilerin tarım ve kredi borçlarının yeniden yapılandırılacağını dile getirdi.

“Üreticilerin Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri’ne olan borçları ötelenecek” diyen Kurtulmuş, gıda ürünlerinde taklit ve tağşiş yapan firmalara verilen cezaların da arttırılacağını açıkladı.

Soru önergesi verilmişti

Üretici borçları ile ilgili geçtiğimiz Cuma günü Tokat Milletvekili Kadim Durmaz’ın TBMM’de verdiği soru önergesinde üreticilerin borçları gündeme taşınmıştı. “Desteklerin yeterli olmayışı kredi hacimlerini yükseltmekte, bu da üreticiyi borç batağına sürüklemektedir” denilen önergede üreticilerin borçlarının ertelenmesi talep edilmişti.


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

Hububat fiyatlarında dünya ölçeğinde yaşanan dalgalanmalar Türkiye’yi de alarm durumuna geçirdi. TMO’nun buğday, arpa ve mısır kararları piyasada istikrarı amaçlıyor.

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tarım arazinizde ya da doğa yürüyüşlerinde rastladığınız yabani bir bitkiyi görür görmez tanımak ister miydiniz? PlantNet isimli akıllı telefon uygulaması bu zorlu görevi yerine getirmeye aday.

Tarımda yeni ufukları su mercimeği açacak

Tarımda yeni ufukları su mercimeği açacak

Bitki bilimi insanlığı yakın geleceğe hazırlamak için daha sürdürülebilir gıdalar geliştirmenin peşinde. Araştırmacıların bu açıdan rol model olarak önerdikleri bitki ise hem tanıdık hem yepyeni bir isim!

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Özenli bir bitki koruma ve gübreleme zeytinde sonucu tamamen değiştiriyor. tarlasera zeytinde sık yapılan hataları uzmanlara sordu.

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Antioksidan özelikleriyle bilim insanlarının dikkatini çeken aronya, siyaha çalan kopkoyu mor rengini de bu yönüne borçlu. Meyve kısa bir süre önce adapte olduğu Türkiye topraklarında da üretimini hızla arttırıyor.