tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

13.2.2017

Üreticilerin kredi borçlarına erteleme geliyor

Üreticilerin kredi borçlarına erteleme geliyor

Bakanlar Kurulu toplantısının ardından üreticilerin kredi borçlarının yeniden yapılandırılacağı ve gıdada hileye verilen cezaların arttırılacağı açıklandı.

Bugün gerçekleşen Bakanlar Kurulu toplantısının ardından tarımsal üreticilere dair bir açıklama geldi. Numan Kurtulmuş, üreticilerin tarım ve kredi borçlarının yeniden yapılandırılacağını dile getirdi.

“Üreticilerin Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri’ne olan borçları ötelenecek” diyen Kurtulmuş, gıda ürünlerinde taklit ve tağşiş yapan firmalara verilen cezaların da arttırılacağını açıkladı.

Soru önergesi verilmişti

Üretici borçları ile ilgili geçtiğimiz Cuma günü Tokat Milletvekili Kadim Durmaz’ın TBMM’de verdiği soru önergesinde üreticilerin borçları gündeme taşınmıştı. “Desteklerin yeterli olmayışı kredi hacimlerini yükseltmekte, bu da üreticiyi borç batağına sürüklemektedir” denilen önergede üreticilerin borçlarının ertelenmesi talep edilmişti.


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Soğanda ya ihracat ya iflas!

Soğanda ya ihracat ya iflas!

İhracata getirilen ön izin zorunluluğunu karşı Çorum’da toplanan soğan üreticileri tonlarca ürünün ellerinde kaldığını söylüyor.

Tesla’nın mucidinden tarım robotu

Tesla’nın mucidinden tarım robotu

“Tarım teknolojilerinde en önemli ihtiyaç dayanıklılık” diyen Tesla’nın mucitlerinden Marc Tarpening, çilek tarımını dönüştürecek bir hasat robotu teknolojisine imza atıyor.

İspanya’da zeytin üreticileri sokağa indi

İspanya’da zeytin üreticileri sokağa indi

Avrupa’yı saran üretici eylemleri bu kez de İspanya’ya sıçradı. Hükümet politikalarına tepki gösteren üreticiler, ABD’nin getirdiği vergi tarifelerinin kaldırılmasını talep ediyor.

Mercimek yeni teyzesini arıyor!

Mercimek yeni teyzesini arıyor!

Üretim artışı mercimeği 80'lerdeki altın yıllarına geri döndürdü. Ancak buna tüketim ve fiyat istikrarının eşlik etmesi gerek.

tarlasera Şubat sayısı çıktı!

tarlasera Şubat sayısı çıktı!

Sözleşmeli üretim modelleri ve Türkiye’deki uygulamalarını masaya yatıran tarlasera'nın bu ay okurlarına üç adet de armağanı var!