tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

13.2.2017

Üreticilerin kredi borçlarına erteleme geliyor

Üreticilerin kredi borçlarına erteleme geliyor

Bakanlar Kurulu toplantısının ardından üreticilerin kredi borçlarının yeniden yapılandırılacağı ve gıdada hileye verilen cezaların arttırılacağı açıklandı.

Bugün gerçekleşen Bakanlar Kurulu toplantısının ardından tarımsal üreticilere dair bir açıklama geldi. Numan Kurtulmuş, üreticilerin tarım ve kredi borçlarının yeniden yapılandırılacağını dile getirdi.

“Üreticilerin Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri’ne olan borçları ötelenecek” diyen Kurtulmuş, gıda ürünlerinde taklit ve tağşiş yapan firmalara verilen cezaların da arttırılacağını açıkladı.

Soru önergesi verilmişti

Üretici borçları ile ilgili geçtiğimiz Cuma günü Tokat Milletvekili Kadim Durmaz’ın TBMM’de verdiği soru önergesinde üreticilerin borçları gündeme taşınmıştı. “Desteklerin yeterli olmayışı kredi hacimlerini yükseltmekte, bu da üreticiyi borç batağına sürüklemektedir” denilen önergede üreticilerin borçlarının ertelenmesi talep edilmişti.


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Koronavirüsün panzehiri bu bitkide mi gizli?

Koronavirüsün panzehiri bu bitkide mi gizli?

Covid-19'a karşı hem aşı hem de daha etkili bir tedavinin yolları aranırken, kimi uzmanlar “pelin otu” olarak bilinen Artemisia bitkisi üzerinde duruyor.

Muzun fiyatı yollarda artıyor

Muzun fiyatı yollarda artıyor

Muz sevkiyatında ürün kayıpları yüzde 30'u buluyor. Bu da raf fiyatını arttırıyor. Üreticiler ise çözüm için kooperatifleri işaret ediyor.

Meyve sineklerinin büyük sırrı güneşmiş!

Meyve sineklerinin büyük sırrı güneşmiş!

Türkiye’de de meyve bahçelerinin korkulu rüyası olan meyve sineklerinin tarım alanların yayılırken güneşi yön bulma işareti olarak kullandıkları keşfedildi.

Domateste büyük kayıp! Şimdi ne olacak?

Domateste büyük kayıp! Şimdi ne olacak?

Bursa ve Manisa'da mildiyö hastalığı salçalık domatesi vurdu. Hem üretici hem de stokları tükenen salça fabrikaları zor durumda.

tarlasera Temmuz sayısı okurlarıyla buluştu!

tarlasera Temmuz sayısı okurlarıyla buluştu!

Tarımda üst üste gelen doğal afetlerin etkisini Kapak Konusun sayfalarına taşıyan tarlasera’nın bu ay okurlarına yepyeni bir de armağanı var.