tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

3.10.2016

Kayseri Şeker’de sular durulmuyor

Kayseri Şeker’de sular durulmuyor

Kayseri’de şeker fabrikalarına yönelik gerçekleştirilen operasyonlarda gözaltına alınan kurum yöneticileri serbest bırakıldı.

Kamu kuruluşlarında ve özel sektörde FETÖ soruşturmaları sürerken şeker kooperatiflerinde de sular durulmuyor. Son olarak geçtiğimiz hafta gözaltına alınan ve aralarında Kayseri Şeker Fabrikası Genel Müdürü Tayfun Öner’in de bulunduğu 3 kişi ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

“Gözaltındakiler eski fabrika personeli”

15 Temmuz darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturmalar kapsamında 5 Ağustos’ta gözaltına alınan Kayseri Şeker Fabrikası Eski Genel Müdürü Levent Benli ve Boğazlıyan Entegre Tesisi Müdürü Bilal Karaköse tutuklanmıştı. Geçtiğimiz hafta başlatılan ikinci operasyon dalgasında ise 15 kişi gözaltı gerçekleşmişti.

Operasyonun ardından Kayseri Şeker Fabrikası yöneticilerinden de açıklama geldi. Açıklamada, halen gözaltında bulunanların mevcut fabrika personeli değil, geçmiş tarihlerde şeker fabrikalarındaki işlerine son verilen kişiler olduğuna dikkat çekildi.

2010’da kayyum atanmıştı

Fabrikanın bağlı olduğu Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi’ne 2010 yılında yolsuzluk iddiaları nedeniyle kayyum atanmıştı. Kooperatif ve fabrika yöneticileri, FETÖ bağlantılı Türkiye Sanayiciler ve İşadamları Konfederasyonu (TUSKON) ile ilişiğin bu tarihten itibaren kesildiğini ve cemaat bağlantısı bulunan kişilerin şeker kurumlarından uzaklaştırıldığını dile getiriyor.


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Akdeniz'in gizli hazinesi gölevez

Akdeniz'in gizli hazinesi gölevez

Afrika ve dünyanın tropik bölgelerinde yaygın biçimde tüketilen gölevez Türkiye’nin güney kesimlerinde ekim alanlarını genişletmeye başladı.

tarlasera Haziran sayısı okurlarıyla buluştu!

tarlasera Haziran sayısı okurlarıyla buluştu!

Bu ay Covid-19 salgının tarımda yarattığı tahribatı tüm yönleriyle ele alan tarlasera’nın Haziran sayısı yine dopdolu.

Çayda kota krizinin özünde gelecek kaygısı var

Çayda kota krizinin özünde gelecek kaygısı var

Çay üreticileri dekara 600 kg olarak belirlenen alım kotasına tepkili. Ancak endişelerin kaynağı yalnızca bu sezona özgü koşullar değil.

Kadınlar tarımda da duvarları yıkıyor

Kadınlar tarımda da duvarları yıkıyor

Hindistan’da özelleştirme ve desteklerin kaldırılmasını öngören yeni tarım yasasına karşı eylemlerde beşinci aya girildi. Tarımsal üretim ve işgücünde önemli paya sahip kadınların mücadeleye verdiği katkı ise büyük anlam taşıyor.

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Antioksidan özelikleriyle bilim insanlarının dikkatini çeken aronya, siyaha çalan kopkoyu mor rengini de bu yönüne borçlu. Meyve kısa bir süre önce adapte olduğu Türkiye topraklarında da üretimini hızla arttırıyor.