tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

3.10.2016

Kayseri Şeker’de sular durulmuyor

Kayseri Şeker’de sular durulmuyor

Kayseri’de şeker fabrikalarına yönelik gerçekleştirilen operasyonlarda gözaltına alınan kurum yöneticileri serbest bırakıldı.

Kamu kuruluşlarında ve özel sektörde FETÖ soruşturmaları sürerken şeker kooperatiflerinde de sular durulmuyor. Son olarak geçtiğimiz hafta gözaltına alınan ve aralarında Kayseri Şeker Fabrikası Genel Müdürü Tayfun Öner’in de bulunduğu 3 kişi ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

“Gözaltındakiler eski fabrika personeli”

15 Temmuz darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturmalar kapsamında 5 Ağustos’ta gözaltına alınan Kayseri Şeker Fabrikası Eski Genel Müdürü Levent Benli ve Boğazlıyan Entegre Tesisi Müdürü Bilal Karaköse tutuklanmıştı. Geçtiğimiz hafta başlatılan ikinci operasyon dalgasında ise 15 kişi gözaltı gerçekleşmişti.

Operasyonun ardından Kayseri Şeker Fabrikası yöneticilerinden de açıklama geldi. Açıklamada, halen gözaltında bulunanların mevcut fabrika personeli değil, geçmiş tarihlerde şeker fabrikalarındaki işlerine son verilen kişiler olduğuna dikkat çekildi.

2010’da kayyum atanmıştı

Fabrikanın bağlı olduğu Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi’ne 2010 yılında yolsuzluk iddiaları nedeniyle kayyum atanmıştı. Kooperatif ve fabrika yöneticileri, FETÖ bağlantılı Türkiye Sanayiciler ve İşadamları Konfederasyonu (TUSKON) ile ilişiğin bu tarihten itibaren kesildiğini ve cemaat bağlantısı bulunan kişilerin şeker kurumlarından uzaklaştırıldığını dile getiriyor.


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Kadınlar tarımda da duvarları yıkıyor

Kadınlar tarımda da duvarları yıkıyor

Hindistan’da özelleştirme ve desteklerin kaldırılmasını öngören yeni tarım yasasına karşı eylemlerde beşinci aya girildi. Tarımsal üretim ve işgücünde önemli paya sahip kadınların mücadeleye verdiği katkı ise büyük anlam taşıyor.

Soğanın beklenen koşusu ne zaman başlayacak?

Soğanın beklenen koşusu ne zaman başlayacak?

İstikrarlı bir pazar talebi olan soğan, bu avantajın yanına ihracat gücüne de eklemeye hazırlanıyor. Ancak bu potansiyeli gerçekleştirmenin önündeki engellerin aşılması gerek. Bu engellerin başında ise iki güncel sorun olan kuraklık ve yükselen girdi maliyetleri var.

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Antioksidan özelikleriyle bilim insanlarının dikkatini çeken aronya, siyaha çalan kopkoyu mor rengini de bu yönüne borçlu. Meyve kısa bir süre önce adapte olduğu Türkiye topraklarında da üretimini hızla arttırıyor.

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tarım arazinizde ya da doğa yürüyüşlerinde rastladığınız yabani bir bitkiyi görür görmez tanımak ister miydiniz? PlantNet isimli akıllı telefon uygulaması bu zorlu görevi yerine getirmeye aday.

Tarlaların gizemi ekin çemberlerinin öyküsü

Tarlaların gizemi ekin çemberlerinin öyküsü

Yıllar önce bir “şaka” ile başlayan, ardından bir gizem bulutuna dönüşen ekin daireleri, bugün ise sanatçıları, üreticileri, girişimcileri ve tarıma ya da görsel sanatlara meraklı pek çok insanı bir araya getiren bir kültür öğesi olarak arazileri süslemeye devam ediyor.