tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

3.10.2016

Kayseri Şeker’de sular durulmuyor

Kayseri Şeker’de sular durulmuyor

Kayseri’de şeker fabrikalarına yönelik gerçekleştirilen operasyonlarda gözaltına alınan kurum yöneticileri serbest bırakıldı.

Kamu kuruluşlarında ve özel sektörde FETÖ soruşturmaları sürerken şeker kooperatiflerinde de sular durulmuyor. Son olarak geçtiğimiz hafta gözaltına alınan ve aralarında Kayseri Şeker Fabrikası Genel Müdürü Tayfun Öner’in de bulunduğu 3 kişi ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

“Gözaltındakiler eski fabrika personeli”

15 Temmuz darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturmalar kapsamında 5 Ağustos’ta gözaltına alınan Kayseri Şeker Fabrikası Eski Genel Müdürü Levent Benli ve Boğazlıyan Entegre Tesisi Müdürü Bilal Karaköse tutuklanmıştı. Geçtiğimiz hafta başlatılan ikinci operasyon dalgasında ise 15 kişi gözaltı gerçekleşmişti.

Operasyonun ardından Kayseri Şeker Fabrikası yöneticilerinden de açıklama geldi. Açıklamada, halen gözaltında bulunanların mevcut fabrika personeli değil, geçmiş tarihlerde şeker fabrikalarındaki işlerine son verilen kişiler olduğuna dikkat çekildi.

2010’da kayyum atanmıştı

Fabrikanın bağlı olduğu Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi’ne 2010 yılında yolsuzluk iddiaları nedeniyle kayyum atanmıştı. Kooperatif ve fabrika yöneticileri, FETÖ bağlantılı Türkiye Sanayiciler ve İşadamları Konfederasyonu (TUSKON) ile ilişiğin bu tarihten itibaren kesildiğini ve cemaat bağlantısı bulunan kişilerin şeker kurumlarından uzaklaştırıldığını dile getiriyor.


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Koronavirüsün panzehiri bu bitkide mi gizli?

Koronavirüsün panzehiri bu bitkide mi gizli?

Covid-19'a karşı hem aşı hem de daha etkili bir tedavinin yolları aranırken, kimi uzmanlar “pelin otu” olarak bilinen Artemisia bitkisi üzerinde duruyor.

Muzun fiyatı yollarda artıyor

Muzun fiyatı yollarda artıyor

Muz sevkiyatında ürün kayıpları yüzde 30'u buluyor. Bu da raf fiyatını arttırıyor. Üreticiler ise çözüm için kooperatifleri işaret ediyor.

Meyve sineklerinin büyük sırrı güneşmiş!

Meyve sineklerinin büyük sırrı güneşmiş!

Türkiye’de de meyve bahçelerinin korkulu rüyası olan meyve sineklerinin tarım alanların yayılırken güneşi yön bulma işareti olarak kullandıkları keşfedildi.

Domateste büyük kayıp! Şimdi ne olacak?

Domateste büyük kayıp! Şimdi ne olacak?

Bursa ve Manisa'da mildiyö hastalığı salçalık domatesi vurdu. Hem üretici hem de stokları tükenen salça fabrikaları zor durumda.

tarlasera Temmuz sayısı okurlarıyla buluştu!

tarlasera Temmuz sayısı okurlarıyla buluştu!

Tarımda üst üste gelen doğal afetlerin etkisini Kapak Konusun sayfalarına taşıyan tarlasera’nın bu ay okurlarına yepyeni bir de armağanı var.