tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

23.9.2016

FETÖ operasyonları ziraat odalarına uzandı

FETÖ operasyonları ziraat odalarına uzandı

Tarım kuruluşlarında yürütülen FETÖ soruşturmaları kapsamında Söke Ziraat Odası Başkanı da gözaltına alındı. Samsun ve Elazığ’da operasyonlar genişliyor.

15 Temmuz darbe girişiminin ardından yürütülen FETÖ soruşturmaları kapsamında tarım kuruluşlarına yapılan operasyonlar sürüyor. Söke Ziraat Odası Başkanı Kemal Kocabaş bugün Aydın’da gözaltına alındı.

Henüz dün itibariyle Ankara’da Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik ile görüştüğü belirtilen Kocabaş halen Söke İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde tutuluyor. Kocabaş, 2011 yılından bu yana oda başkanlığını yürütüyordu.

Tarımda operasyonlar genişliyor

Bu arada Samsun ve Elazığ’da da tarımsal kuruluşlarda devam eden operasyonlarda gözaltına alınan ve tutuklananların sayısı artıyor. Bugün güncellenen rakamlara göre, Elazığ’da operasyonların başladığı tarihten bu yana tutuklanan 324 kişi arasında Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ve Toprak Mahsulleri Ofisi’nden de birer personelin bulunuyor.

Samsun’da 23 kişi memuriyetten atıldı

Samsun Valiliği’nden yapılan açıklamada ise ilde FETÖ soruşturmaları kapsamında 440 kamu personelinin tutuklandığı, bin 136 kişinin ise gözaltında olduğu bildirildi. Samsun’da memuriyetten çıkarılanlar arasında 19 Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, 3 Tarım Kredi Kooperatifi ve 1 Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu çalışanı yer alıyor.


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tarım arazinizde ya da doğa yürüyüşlerinde rastladığınız yabani bir bitkiyi görür görmez tanımak ister miydiniz? PlantNet isimli akıllı telefon uygulaması bu zorlu görevi yerine getirmeye aday.

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

Hububat fiyatlarında dünya ölçeğinde yaşanan dalgalanmalar Türkiye’yi de alarm durumuna geçirdi. TMO’nun buğday, arpa ve mısır kararları piyasada istikrarı amaçlıyor.

Meyve bahçesinde yabancı ot mücadelesi

Meyve bahçesinde yabancı ot mücadelesi

Meyve bahçelerinde kayıplara yol açan yabancı ot türleri sayılamayacak kadar çok! Ancak bu zararlılarla mücadele yöntemleri de bir o kadar çeşitli.

Meyve ağaçlarının kabusu ökse otu

Meyve ağaçlarının kabusu ökse otu

Birçok ağaç türünde yarı parazit olarak yaşam süren ökse otu, meyve üreticilerinin baş belası olabiliyor. İşte ökse otundan kurtulmanın püf noktaları.

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Özenli bir bitki koruma ve gübreleme zeytinde sonucu tamamen değiştiriyor. tarlasera zeytinde sık yapılan hataları uzmanlara sordu.