tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

23.9.2016

FETÖ operasyonları ziraat odalarına uzandı

FETÖ operasyonları ziraat odalarına uzandı

Tarım kuruluşlarında yürütülen FETÖ soruşturmaları kapsamında Söke Ziraat Odası Başkanı da gözaltına alındı. Samsun ve Elazığ’da operasyonlar genişliyor.

15 Temmuz darbe girişiminin ardından yürütülen FETÖ soruşturmaları kapsamında tarım kuruluşlarına yapılan operasyonlar sürüyor. Söke Ziraat Odası Başkanı Kemal Kocabaş bugün Aydın’da gözaltına alındı.

Henüz dün itibariyle Ankara’da Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik ile görüştüğü belirtilen Kocabaş halen Söke İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde tutuluyor. Kocabaş, 2011 yılından bu yana oda başkanlığını yürütüyordu.

Tarımda operasyonlar genişliyor

Bu arada Samsun ve Elazığ’da da tarımsal kuruluşlarda devam eden operasyonlarda gözaltına alınan ve tutuklananların sayısı artıyor. Bugün güncellenen rakamlara göre, Elazığ’da operasyonların başladığı tarihten bu yana tutuklanan 324 kişi arasında Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ve Toprak Mahsulleri Ofisi’nden de birer personelin bulunuyor.

Samsun’da 23 kişi memuriyetten atıldı

Samsun Valiliği’nden yapılan açıklamada ise ilde FETÖ soruşturmaları kapsamında 440 kamu personelinin tutuklandığı, bin 136 kişinin ise gözaltında olduğu bildirildi. Samsun’da memuriyetten çıkarılanlar arasında 19 Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, 3 Tarım Kredi Kooperatifi ve 1 Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu çalışanı yer alıyor.


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Kadınlar tarımda da duvarları yıkıyor

Kadınlar tarımda da duvarları yıkıyor

Hindistan’da özelleştirme ve desteklerin kaldırılmasını öngören yeni tarım yasasına karşı eylemlerde beşinci aya girildi. Tarımsal üretim ve işgücünde önemli paya sahip kadınların mücadeleye verdiği katkı ise büyük anlam taşıyor.

Soğanın beklenen koşusu ne zaman başlayacak?

Soğanın beklenen koşusu ne zaman başlayacak?

İstikrarlı bir pazar talebi olan soğan, bu avantajın yanına ihracat gücüne de eklemeye hazırlanıyor. Ancak bu potansiyeli gerçekleştirmenin önündeki engellerin aşılması gerek. Bu engellerin başında ise iki güncel sorun olan kuraklık ve yükselen girdi maliyetleri var.

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Antioksidan özelikleriyle bilim insanlarının dikkatini çeken aronya, siyaha çalan kopkoyu mor rengini de bu yönüne borçlu. Meyve kısa bir süre önce adapte olduğu Türkiye topraklarında da üretimini hızla arttırıyor.

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tarım arazinizde ya da doğa yürüyüşlerinde rastladığınız yabani bir bitkiyi görür görmez tanımak ister miydiniz? PlantNet isimli akıllı telefon uygulaması bu zorlu görevi yerine getirmeye aday.

Tarlaların gizemi ekin çemberlerinin öyküsü

Tarlaların gizemi ekin çemberlerinin öyküsü

Yıllar önce bir “şaka” ile başlayan, ardından bir gizem bulutuna dönüşen ekin daireleri, bugün ise sanatçıları, üreticileri, girişimcileri ve tarıma ya da görsel sanatlara meraklı pek çok insanı bir araya getiren bir kültür öğesi olarak arazileri süslemeye devam ediyor.