tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

28.3.2016

550 ziraat mühendisi aranıyor

550 ziraat mühendisi aranıyor

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı bin 667 adet sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. İşe alınacak personelin 550’si ziraat mühendisi olacak.

Ziraat mühendislerinin uzun süredir bekledikleri açıklama geldi. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı il, ilçe ve kuruluş müdürlüklerinde görev alacak bin 667 personel alacağını duyurdu. Sözleşmeli olarak görev yapacak personele dair resmi duyurunun Nisan ayında ÖSYM Başkanlığı tarafından yapılması bekleniyor.

550 ziraat, 400 gıda mühendisi

Bakanlıkta istihdam edilecek bin 667 personelin 550’sinin ziraat mühendisi, 400’ünün ise gıda mühendisi olacağı belirtildi. Diğer personel adayları arasında ise 80 su ürünleri mühendisi, 71 harita mühendisi ve 10 balıkçılık mühendisi olması bekleniyor.

72 bin personel görev yapıyor

İlk olarak TBMM’de bütçe görüşmelerinde Bakanlığın 2016 yılında 2 bin 71 adet mühendis alacağını, bağlı kuruluşlar çerçevesinde de bin adet de sözleşmeli personel alımı yapılacağını duyurmuştu. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nda hali hazırda 72,5 bin adet personel görev yapıyor.

Öte yandan Bakan Faruk Çelik’in göreve gelmesinden sonra Bakanlıkta durdurulan atama ve nakil işlemlerinin yeniden başlaması için bekleyiş sürüyor.


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tarım arazinizde ya da doğa yürüyüşlerinde rastladığınız yabani bir bitkiyi görür görmez tanımak ister miydiniz? PlantNet isimli akıllı telefon uygulaması bu zorlu görevi yerine getirmeye aday.

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

Hububat fiyatlarında dünya ölçeğinde yaşanan dalgalanmalar Türkiye’yi de alarm durumuna geçirdi. TMO’nun buğday, arpa ve mısır kararları piyasada istikrarı amaçlıyor.

Meyve bahçesinde yabancı ot mücadelesi

Meyve bahçesinde yabancı ot mücadelesi

Meyve bahçelerinde kayıplara yol açan yabancı ot türleri sayılamayacak kadar çok! Ancak bu zararlılarla mücadele yöntemleri de bir o kadar çeşitli.

Meyve ağaçlarının kabusu ökse otu

Meyve ağaçlarının kabusu ökse otu

Birçok ağaç türünde yarı parazit olarak yaşam süren ökse otu, meyve üreticilerinin baş belası olabiliyor. İşte ökse otundan kurtulmanın püf noktaları.

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Özenli bir bitki koruma ve gübreleme zeytinde sonucu tamamen değiştiriyor. tarlasera zeytinde sık yapılan hataları uzmanlara sordu.