tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

29.5.2014 11:49:10

Geleceğin meyvesi Jackfruit

Dünya tarımının yeni alternatifi meyvesi Jackfruit bugünlerde çok konuşuluyor. Güney Asya’da yaygın olarak yetiştirilen Jackfruit aslında büyük boyutu ve kötü kokusuyla ün yapmış bir meyve. Ancak yedek ürün olarak yakın gelecekte değerinin hızla artması bekleniyor. Bazı pazarlarda şimdiden alanın genişletmeye başlayan Jackfruit, yüksek besin değerleri ve doyuruculuğu ile alternatif ürünler arasında dikkati çekiyor. 45 kg’ye kadar çıkabilen ağırlığıyla Jackfruit’in danelerinden 10-12 tane yenilmesi bile günün geri kalanında tok dolaşmayı sağlıyor! Meyvenin üretici açısından avantajı zararlı, hastalık ve kuraklığa dayanıklı olması. Kaynak: The Guardian

Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tarım arazinizde ya da doğa yürüyüşlerinde rastladığınız yabani bir bitkiyi görür görmez tanımak ister miydiniz? PlantNet isimli akıllı telefon uygulaması bu zorlu görevi yerine getirmeye aday.

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

Hububat fiyatlarında dünya ölçeğinde yaşanan dalgalanmalar Türkiye’yi de alarm durumuna geçirdi. TMO’nun buğday, arpa ve mısır kararları piyasada istikrarı amaçlıyor.

Meyve bahçesinde yabancı ot mücadelesi

Meyve bahçesinde yabancı ot mücadelesi

Meyve bahçelerinde kayıplara yol açan yabancı ot türleri sayılamayacak kadar çok! Ancak bu zararlılarla mücadele yöntemleri de bir o kadar çeşitli.

Meyve ağaçlarının kabusu ökse otu

Meyve ağaçlarının kabusu ökse otu

Birçok ağaç türünde yarı parazit olarak yaşam süren ökse otu, meyve üreticilerinin baş belası olabiliyor. İşte ökse otundan kurtulmanın püf noktaları.

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Özenli bir bitki koruma ve gübreleme zeytinde sonucu tamamen değiştiriyor. tarlasera zeytinde sık yapılan hataları uzmanlara sordu.