tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

31.1.2014 09:50:10

Naras Barajı hayat verecek

Naras Barajı'nın yüzde 92'si tamamlandı. Yanı sıra 4 adet sulama göletinden oluşan  Taşağıl Karabekir Göleti'nin yapım çalışmaları sürüyor. Yapımın tamamlanmasıyla, Manavgat'taki baraj sayısı 3'e çıkacak. Devlet Su İşler Antalya Manavgat Ovaları İşletmeleri ve Bakım Şubesi Müdürü Erol Tekin, Naras Barajı'nın hizmete açılmasıyla birlikte ilçede kış aylarında sık sık yaşayan su taşkınlarının da sona ereceğini belirtti. 75 bin 142 dönüm arazinin su ile buluşacağını kaydeden Tekin, barajın, su taşkını önleme, cazibe yöntemiyle tarım arazilerini sulama ve enerji üretmeye yönelik hizmet vereceğini söyledi.

Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

Hububat fiyatlarında dünya ölçeğinde yaşanan dalgalanmalar Türkiye’yi de alarm durumuna geçirdi. TMO’nun buğday, arpa ve mısır kararları piyasada istikrarı amaçlıyor.

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tarım arazinizde ya da doğa yürüyüşlerinde rastladığınız yabani bir bitkiyi görür görmez tanımak ister miydiniz? PlantNet isimli akıllı telefon uygulaması bu zorlu görevi yerine getirmeye aday.

Tarımda yeni ufukları su mercimeği açacak

Tarımda yeni ufukları su mercimeği açacak

Bitki bilimi insanlığı yakın geleceğe hazırlamak için daha sürdürülebilir gıdalar geliştirmenin peşinde. Araştırmacıların bu açıdan rol model olarak önerdikleri bitki ise hem tanıdık hem yepyeni bir isim!

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Özenli bir bitki koruma ve gübreleme zeytinde sonucu tamamen değiştiriyor. tarlasera zeytinde sık yapılan hataları uzmanlara sordu.

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Antioksidan özelikleriyle bilim insanlarının dikkatini çeken aronya, siyaha çalan kopkoyu mor rengini de bu yönüne borçlu. Meyve kısa bir süre önce adapte olduğu Türkiye topraklarında da üretimini hızla arttırıyor.