tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

19.11.2013 08:14:00

Hedef 19,3 milyar dolar

Orta Anadolu Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri  İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Ünlü; ihracat hedefini 13,7 milyar dolardan 19,3 milyar dolara çıkarttıklarını açıkladı. Ünlü, yazılı açıklamasında, Türkiye'deki tüm üreticilerin ortak sorununun enerji fiyatları olduğunu belirterek, enerji ithalatının ihracat ile dengelenmesi gerektiğini ifade etti. Ünlü, bu kararın Antalya'da düzenlenen 2023 İhracat Stratejisi Çalıştayı'nda alındığını ifade etti. Ortadoğu'daki siyasi gelişmelerin sektörün ihracatını bir süre olumsuz etkilediğini belirten Ünlü, bölgedeki krizi karlılığa dönüştürmeyi başardıklarını kaydetti.  

Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tarım arazinizde ya da doğa yürüyüşlerinde rastladığınız yabani bir bitkiyi görür görmez tanımak ister miydiniz? PlantNet isimli akıllı telefon uygulaması bu zorlu görevi yerine getirmeye aday.

Meyve bahçesinde yabancı ot mücadelesi

Meyve bahçesinde yabancı ot mücadelesi

Meyve bahçelerinde kayıplara yol açan yabancı ot türleri sayılamayacak kadar çok! Ancak bu zararlılarla mücadele yöntemleri de bir o kadar çeşitli.

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

Hububat fiyatlarında dünya ölçeğinde yaşanan dalgalanmalar Türkiye’yi de alarm durumuna geçirdi. TMO’nun buğday, arpa ve mısır kararları piyasada istikrarı amaçlıyor.

Meyve ağaçlarının kabusu ökse otu

Meyve ağaçlarının kabusu ökse otu

Birçok ağaç türünde yarı parazit olarak yaşam süren ökse otu, meyve üreticilerinin baş belası olabiliyor. İşte ökse otundan kurtulmanın püf noktaları.

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Özenli bir bitki koruma ve gübreleme zeytinde sonucu tamamen değiştiriyor. tarlasera zeytinde sık yapılan hataları uzmanlara sordu.