tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

3.8.2012 11:02:26

Tarımın Hızlı Koşusu

Temmuz ayı yıllık fiyatları Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından yayınlandı. Yayınlanan verilere göre geçtiğimiz Temmuz ayında  tarım sektöründe fiyatlarda aylık yüzde 0,27 artış yaşandı.

2003 ÜFE sonuçlarının baz alındığı rakamlara göre geçtiğimiz Temmuz ayında yüzde 0,27'lik fiyat artışı gerçekleşirken, yıllık artış ise yüzde 11,42 olarak hesaplandı. Sektörlerin tamamına bakıldığında ise Türkiye'de fiyatların aylık bazda 0,31 azalırken, yıllık bazda ise yüzde 6,13 artış gösterdiği gözleniyor.

Sanayi sektöründeki yıllık fiyat artışı olan yüzde 5,12 ile karşılaştırıldığında da, tarım sektörünün hızlı bir enflasyon içinde olduğu görülüyor. Sektörün büyümesi fiyatların da büyümesi ile devam edecek, bunu görmek için ileriki istatistik raporlarını beklemek gerekiyor.


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tarım arazinizde ya da doğa yürüyüşlerinde rastladığınız yabani bir bitkiyi görür görmez tanımak ister miydiniz? PlantNet isimli akıllı telefon uygulaması bu zorlu görevi yerine getirmeye aday.

Meyve bahçesinde yabancı ot mücadelesi

Meyve bahçesinde yabancı ot mücadelesi

Meyve bahçelerinde kayıplara yol açan yabancı ot türleri sayılamayacak kadar çok! Ancak bu zararlılarla mücadele yöntemleri de bir o kadar çeşitli.

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

Hububat fiyatlarında dünya ölçeğinde yaşanan dalgalanmalar Türkiye’yi de alarm durumuna geçirdi. TMO’nun buğday, arpa ve mısır kararları piyasada istikrarı amaçlıyor.

Meyve ağaçlarının kabusu ökse otu

Meyve ağaçlarının kabusu ökse otu

Birçok ağaç türünde yarı parazit olarak yaşam süren ökse otu, meyve üreticilerinin baş belası olabiliyor. İşte ökse otundan kurtulmanın püf noktaları.

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Özenli bir bitki koruma ve gübreleme zeytinde sonucu tamamen değiştiriyor. tarlasera zeytinde sık yapılan hataları uzmanlara sordu.