tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

23.08.2022

Mısır alım fiyatları açıklandı

Mısır alım fiyatları açıklandı

Hasat dönemi yaklaşan ve merakla beklenen mısır alım fiyatlarını açıklandı. Mısır alım fiyatlarının geçtiğimiz yıla oranla 5 kat artırıldığı görülüyor.

Hasat dönemi giderek yaklaşan mısırda fiyatların bu yıl ne kadar olacağı merak konusu olurken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gündeminde Rusya-Ukrayna savaşı, tahıl koridoru, ekonomideki gelişmeler ve terörle mücadele olan toplantı sonrası mısır fiyatlarına dair açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından, 2022 yılında TMO'nun yapacağı mısır alım fiyatının destek hariç, ton başına 5 bin 700 lira olacağını bildirildi. Açıklama sonrası TMO, hasat dönemi mısır alım fiyatlarını güncelledi. Geçtiğimiz yıl mısır fiyatları bir önceki yıla göre yüzde 15 arttırılarak 1.325 lira olarak belirlenmişti. 2022 yılında ise mısıra alım fiyatı geçtiğimiz yıla göre yaklaşık 5 kat artırılarak ton başı 5 bin 700 lira olarak belirlendi.


Yorumlar
  • Mehmet duzdemir

    Mısır fiyatları konusunda ki haberiniz baştan sona yalan haber ...mısır fiyatları geçen sene yılbaşına kadar 2.500 ila 2800 TL arasında gitti ...Ocakta ise 7000 liradan tarladan bictiler....geçen yıldan bu yana artış iki karın biraz üzerinde aicklan lmis oldu

Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tarım arazinizde ya da doğa yürüyüşlerinde rastladığınız yabani bir bitkiyi görür görmez tanımak ister miydiniz? PlantNet isimli akıllı telefon uygulaması bu zorlu görevi yerine getirmeye aday.

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

Hububat fiyatlarında dünya ölçeğinde yaşanan dalgalanmalar Türkiye’yi de alarm durumuna geçirdi. TMO’nun buğday, arpa ve mısır kararları piyasada istikrarı amaçlıyor.

Meyve bahçesinde yabancı ot mücadelesi

Meyve bahçesinde yabancı ot mücadelesi

Meyve bahçelerinde kayıplara yol açan yabancı ot türleri sayılamayacak kadar çok! Ancak bu zararlılarla mücadele yöntemleri de bir o kadar çeşitli.

Meyve ağaçlarının kabusu ökse otu

Meyve ağaçlarının kabusu ökse otu

Birçok ağaç türünde yarı parazit olarak yaşam süren ökse otu, meyve üreticilerinin baş belası olabiliyor. İşte ökse otundan kurtulmanın püf noktaları.

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Özenli bir bitki koruma ve gübreleme zeytinde sonucu tamamen değiştiriyor. tarlasera zeytinde sık yapılan hataları uzmanlara sordu.