tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

4.07.2022

Karpuzu getiren ev sahibi oluyor

Karpuzu getiren ev sahibi oluyor

Çin’de emlak şirketleri ellerinde kalan konutları satmak için ilginç yöntemler deniyor. Bir emlak şirketinin karpuz karşılığında ev satışı yapması en dikkat çeken yöntemler arasında.

Business Standard'da yer alan habere göre, Çin emlak piyasasında yaşanan durgunluk ve inşaat şirketlerinin borç içinde olması nedeniyle konut satışları ve inşaatına başlanan konut sayısında önemli derecede azalma yaşanıyor. Zor durumda kalan emlak şirketleri, ellerinde kalan konutları satmak için ilginç yöntemlere ve kampanyalara başvuruyor. Bu yöntemler arasında en ilginç olanı ise tarım ürünleri karşılığında konut satışlarının yapılması.

Karpuz üreticilerini teşvik etmek amaçlanmış

Yaşanan krize çözüm arayan bazı emlak şirketleri, üreticilerin yeni inşa edilen evlere taşınabilmesi için buğday ve sarımsak karşılığında ev alma kampanyası yaparken, Nanjing’te bir emlak şirketi ev alacak kişilere en fazla 100 bin Yuan’ını 5 bin kilo karpuz karşılığında ödeyebilecekleri bir kampanya başlattı. Kampanyanın amacını yerel karpuz üreticilerini desteklemek olduğunu belirten şirket, yönetimin müdahalesiyle kampanyayı sonlandırmak zorunda kaldı.


Yorumlar
  • Murat Bülbül

    Öyle bir başlık, foto ve yazı yazmışsınız ki beş para etmez... Çinde sanki üçbeş karpuza ev veriliyor, okuyorsun devamında 5 ton karpuza bir ev veriliyor, 100 bin Çin parasına ev... Kardeşim yazsana Çinde ev toplam kaç milyon yuan? Adam bilmem kaç milyonluk evin 100bin yuanını karpuz karşılığında satıyor, aldığı karpuzu da eminim ki paraya çeviriyordur...

Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tarım arazinizde ya da doğa yürüyüşlerinde rastladığınız yabani bir bitkiyi görür görmez tanımak ister miydiniz? PlantNet isimli akıllı telefon uygulaması bu zorlu görevi yerine getirmeye aday.

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

Hububat fiyatlarında dünya ölçeğinde yaşanan dalgalanmalar Türkiye’yi de alarm durumuna geçirdi. TMO’nun buğday, arpa ve mısır kararları piyasada istikrarı amaçlıyor.

Meyve bahçesinde yabancı ot mücadelesi

Meyve bahçesinde yabancı ot mücadelesi

Meyve bahçelerinde kayıplara yol açan yabancı ot türleri sayılamayacak kadar çok! Ancak bu zararlılarla mücadele yöntemleri de bir o kadar çeşitli.

Meyve ağaçlarının kabusu ökse otu

Meyve ağaçlarının kabusu ökse otu

Birçok ağaç türünde yarı parazit olarak yaşam süren ökse otu, meyve üreticilerinin baş belası olabiliyor. İşte ökse otundan kurtulmanın püf noktaları.

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Özenli bir bitki koruma ve gübreleme zeytinde sonucu tamamen değiştiriyor. tarlasera zeytinde sık yapılan hataları uzmanlara sordu.