tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

20.04.2022

ADAMA’da üst düzey atama

ADAMA’da üst düzey atama

ADAMA’nın yeni CEO’su 30 yılı aşkın bir süredir tarım sektöründe çalışan ve üst düzey yöneticilik görevleri üstlenen Dr. Cenk Saraçoğlu oldu.

Dünyanın önde gelen bitki koruma şirketlerinden olan ADAMA, Dr. Cenk Saraçoğlu’nun 4 Nisan 2022 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere ADAMA’nın yeni CEO’su olarak atandığını duyurdu.

30 yılı aşkın bir süredir tarım sektöründe çalışan Saraçoğlu, kariyerinin son 17 yılını Genel Müdür olarak Limagrain Tohum’da geçirdi. Lisans ve yüksek lisans eğitimini Trakya Üniversitesi, Ziraat Fakültesi’nde tamamlayan Saraçoğlu, doktorasını Namık Kemal Üniversitesi’nde yaparak Dr. unvanını aldı.

“Yeni ve güzel hikayeler yazabilmeyi ümit ediyorum”

ADAMA ailesine katıldığı için mutluluk duyduğunu dile getiren Saraçoğlu, “ADAMA Türkiye ailesinin bir üyesi olmak bana hem heyecan hem de gurur vermekte. Ekip arkadaşlarımla birlikte üreticilerimizi dinleyerek ihtiyaçlarının ne olduğunu belirleyecek, çözüm olarak ADAMA ürünlerini onlara sunmaya devam edeceğiz. ADAMA Türkiye ekibiyle yeni ve güzel hikayeler yazabilmeyi ümit ediyorum” dedi.


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tarım arazinizde ya da doğa yürüyüşlerinde rastladığınız yabani bir bitkiyi görür görmez tanımak ister miydiniz? PlantNet isimli akıllı telefon uygulaması bu zorlu görevi yerine getirmeye aday.

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

Hububat fiyatlarında dünya ölçeğinde yaşanan dalgalanmalar Türkiye’yi de alarm durumuna geçirdi. TMO’nun buğday, arpa ve mısır kararları piyasada istikrarı amaçlıyor.

Meyve bahçesinde yabancı ot mücadelesi

Meyve bahçesinde yabancı ot mücadelesi

Meyve bahçelerinde kayıplara yol açan yabancı ot türleri sayılamayacak kadar çok! Ancak bu zararlılarla mücadele yöntemleri de bir o kadar çeşitli.

Meyve ağaçlarının kabusu ökse otu

Meyve ağaçlarının kabusu ökse otu

Birçok ağaç türünde yarı parazit olarak yaşam süren ökse otu, meyve üreticilerinin baş belası olabiliyor. İşte ökse otundan kurtulmanın püf noktaları.

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Özenli bir bitki koruma ve gübreleme zeytinde sonucu tamamen değiştiriyor. tarlasera zeytinde sık yapılan hataları uzmanlara sordu.