tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

11.7.2019

TMO yeni personellerini arıyor

TMO yeni personellerini arıyor

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) 35’i ziraat mühendisi, 55’i de teknisyen olmak üzere toplam 231 yeni personel alacak.

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) farklı birim ve bölgelerde görev yapacak 231 yeni personel alımı yapacağını duyurdu. Ziraat mühendisi, memur ve teknisyenlik başta olmak üzere farklı pozisyonlar için başvuru süreci ise 18 Temmuz günü doluyor.

ÖSYM tarafından yapılacak yerleştirmeler kapsamında 92 memur, 55 teknisyen, 35 ziraat mühendisi ve 30 muhasebeci alımı yapılacak. Ayrıca 5 kimya mühendisi, 4 ekonomist, 3 sekreter, 2 kimyager, 2 itfaiyeci, 1 makine mühendisi, 1 elektrik mühendisi ve 1 mütercim kadrosu için başvurular değerlendirilecek.

Merkeze 17 personel alınacak

TMO’dan yapılan açıklamada, ataması yapılacak 231 personelin 17’si Ankara’da bulunan TMO merkezinde, 40’ı ise Afyon Alkaloidleri Fabrikası’nda görevlendirilecek. Diğer 174 personelin ise farklı taşra teşkilatlarında görev yapacağı belirtiliyor. Başvurular için belirlenen tarih aralığı ise 9-18 Temmuz olarak açıklandı.


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tarım arazinizde ya da doğa yürüyüşlerinde rastladığınız yabani bir bitkiyi görür görmez tanımak ister miydiniz? PlantNet isimli akıllı telefon uygulaması bu zorlu görevi yerine getirmeye aday.

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

Hububat fiyatlarında dünya ölçeğinde yaşanan dalgalanmalar Türkiye’yi de alarm durumuna geçirdi. TMO’nun buğday, arpa ve mısır kararları piyasada istikrarı amaçlıyor.

Meyve bahçesinde yabancı ot mücadelesi

Meyve bahçesinde yabancı ot mücadelesi

Meyve bahçelerinde kayıplara yol açan yabancı ot türleri sayılamayacak kadar çok! Ancak bu zararlılarla mücadele yöntemleri de bir o kadar çeşitli.

Meyve ağaçlarının kabusu ökse otu

Meyve ağaçlarının kabusu ökse otu

Birçok ağaç türünde yarı parazit olarak yaşam süren ökse otu, meyve üreticilerinin baş belası olabiliyor. İşte ökse otundan kurtulmanın püf noktaları.

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Özenli bir bitki koruma ve gübreleme zeytinde sonucu tamamen değiştiriyor. tarlasera zeytinde sık yapılan hataları uzmanlara sordu.