tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

11.7.2019

TMO yeni personellerini arıyor

TMO yeni personellerini arıyor

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) 35’i ziraat mühendisi, 55’i de teknisyen olmak üzere toplam 231 yeni personel alacak.

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) farklı birim ve bölgelerde görev yapacak 231 yeni personel alımı yapacağını duyurdu. Ziraat mühendisi, memur ve teknisyenlik başta olmak üzere farklı pozisyonlar için başvuru süreci ise 18 Temmuz günü doluyor.

ÖSYM tarafından yapılacak yerleştirmeler kapsamında 92 memur, 55 teknisyen, 35 ziraat mühendisi ve 30 muhasebeci alımı yapılacak. Ayrıca 5 kimya mühendisi, 4 ekonomist, 3 sekreter, 2 kimyager, 2 itfaiyeci, 1 makine mühendisi, 1 elektrik mühendisi ve 1 mütercim kadrosu için başvurular değerlendirilecek.

Merkeze 17 personel alınacak

TMO’dan yapılan açıklamada, ataması yapılacak 231 personelin 17’si Ankara’da bulunan TMO merkezinde, 40’ı ise Afyon Alkaloidleri Fabrikası’nda görevlendirilecek. Diğer 174 personelin ise farklı taşra teşkilatlarında görev yapacağı belirtiliyor. Başvurular için belirlenen tarih aralığı ise 9-18 Temmuz olarak açıklandı.


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

Hububat fiyatlarında dünya ölçeğinde yaşanan dalgalanmalar Türkiye’yi de alarm durumuna geçirdi. TMO’nun buğday, arpa ve mısır kararları piyasada istikrarı amaçlıyor.

Tarımda yeni ufukları su mercimeği açacak

Tarımda yeni ufukları su mercimeği açacak

Bitki bilimi insanlığı yakın geleceğe hazırlamak için daha sürdürülebilir gıdalar geliştirmenin peşinde. Araştırmacıların bu açıdan rol model olarak önerdikleri bitki ise hem tanıdık hem yepyeni bir isim!

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Antioksidan özelikleriyle bilim insanlarının dikkatini çeken aronya, siyaha çalan kopkoyu mor rengini de bu yönüne borçlu. Meyve kısa bir süre önce adapte olduğu Türkiye topraklarında da üretimini hızla arttırıyor.

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Özenli bir bitki koruma ve gübreleme zeytinde sonucu tamamen değiştiriyor. tarlasera zeytinde sık yapılan hataları uzmanlara sordu.

Kadınlar tarımda da duvarları yıkıyor

Kadınlar tarımda da duvarları yıkıyor

Hindistan’da özelleştirme ve desteklerin kaldırılmasını öngören yeni tarım yasasına karşı eylemlerde beşinci aya girildi. Tarımsal üretim ve işgücünde önemli paya sahip kadınların mücadeleye verdiği katkı ise büyük anlam taşıyor.