tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

1.7.2019

tarlasera Temmuz sayısı çıktı!

tarlasera Temmuz sayısı çıktı!

Tarımda istihdam sorununu Kapak Konusu sayfalarında masaya yatıran tarlasera bu ay da dopdolu.

Türkiye’de çalışan nüfusun yaklaşık yüzde 20’sinin istihdam edildiği tarım sektörü, girdi maliyetleri ve düşük kârlılık nedeniyle hala bir cazibe merkezi olmaktan uzak. Peki bu durumu tersine döndürmek mümkün mü? tarlasera, tarımsal istihdamın genişletilmesine yönelik çözüm önerilerini Temmuz sayısının Kapak Konusu sayfalarında tartışmaya açtı.

Bu ay tarlasera’da neler var?

Yaklaşık bir yıldır tarımın en önemli gündemi olan girdi maliyetlerindeki artışın etkileri buğday arazilerinde derinden hissediliyor. Ürün deseninin odak noktasında buğdayın olduğu İç Anadolu ve Trakya’dan tarım paydaşlarıyla görüşen tarlasera, yeni sezona dair tüm veri ve görüşleri masaya yatırıyor. 

tarlasera-temmuz-sayisi-cikti2.jpg

Dosya konusu tütün olan tarlasera Temmuz sayısında, başta sebze ve meyveler olmak üzere tarım ürünlerinde israfın boyutları, bitki bilimine yepyeni kapılar açan gen düzenleme teknolojisi CRISPR-Cas9 ve Karadeniz’de yetişen karayemiş meyvesine dair bilmediklerinizi ise Detay sayfalarında okuyacaksınız.

Profesyonellikle gelen bir başarı öyküsü

tarlasera’nın bu ayki Röportaj konuğu ise Türkiye’nin örnek üreticilerinden Faruk Karabucak. Ailesinin beşinci kuşak temsilcisi olarak bugün Adana-Yüreğir’de narenciye ağırlıklı üretim yapan Karabucak, profesyonel ve teknoloji odaklı yaklaşımıyla bir başarı hikayesine imza atmış. Hem bu ilham verici hikayeyi hem de Karabucak’ın tarıma dair gelecek öngörülerini okuyacağınız Röportaj sayfalarımızda, gelecek sayılarda yine profesyonel üreticilerin başarı öykülerine yer vereceğiz.

tarlasera-temmuz-sayisi-cikti3.jpg

Artık geleneksel hale gelen tarlasera posterlerinin en yenisi ve derginizin hediyesi olan Marul posterimiz için duvarınızda yer açmayı unutmayın!

tarlasera’ya nasıl ulaşırım?

tarlasera Temmuz sayısını satın almak için hemen şimdi Satın Al sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Derginizi her ay masanızda görmek ve tarlasera keyfini tüm bir yıla yaymak için ise tek yapmanız gereken abone olmak! Bunun için Abonelik sayfamızdan yalnızca birkaç dakika süren abonelik işlemlerini gerçekleştirmeniz yeterli.

Keyifli okumalar dileriz!


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Domates tarımı göçü tersine çevirdi

Domates tarımı göçü tersine çevirdi

Isparta'nın Deregümü köyünde 15 yıl önce başlayan domates tarımı köyün kaderini baştan aşağı değiştirdi.

Tarımda kadınların cesur yürüyüşü

Tarımda kadınların cesur yürüyüşü

Keçiborlu’nun üretici kadınları bir araya gelerek lavanta kokulu bir köy yarattı. tarlasera.com 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde bu köyün kahramanlarından biri olan Huriye Tezcan ile konuştu.

Bir sanat eseri olarak lahana bahçesi

Bir sanat eseri olarak lahana bahçesi

Chicago Mimarlık Bienali’nin bu yıl en ilgi çeken eseri bir lahana bahçesi! Toprağa ekili 10 bin lahanadan oluşan sergi tarıma farklı bir gözle bakma fırsatı veriyor.

Yeni bütçede tarımı neler bekliyor?

Yeni bütçede tarımı neler bekliyor?

Bugün TBMM’de sunumu yapılacak yeni yıl bütçe teklifine göre tarım bütçesinde desteklere ayrılan pay yüzde 60’tan yüzde 66’ya çıkacak.

tarlasera Kasım sayısı çıktı!

tarlasera Kasım sayısı çıktı!

“Tarım sektörü kendisini topluma ne kadar anlatabiliyor” sorusunu gündeme taşıyan tarlasera’nın bu ay okurlarına bir de hediyesi var.