tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

1.7.2019

tarlasera Temmuz sayısı çıktı!

tarlasera Temmuz sayısı çıktı!

Tarımda istihdam sorununu Kapak Konusu sayfalarında masaya yatıran tarlasera bu ay da dopdolu.

Türkiye’de çalışan nüfusun yaklaşık yüzde 20’sinin istihdam edildiği tarım sektörü, girdi maliyetleri ve düşük kârlılık nedeniyle hala bir cazibe merkezi olmaktan uzak. Peki bu durumu tersine döndürmek mümkün mü? tarlasera, tarımsal istihdamın genişletilmesine yönelik çözüm önerilerini Temmuz sayısının Kapak Konusu sayfalarında tartışmaya açtı.

Bu ay tarlasera’da neler var?

Yaklaşık bir yıldır tarımın en önemli gündemi olan girdi maliyetlerindeki artışın etkileri buğday arazilerinde derinden hissediliyor. Ürün deseninin odak noktasında buğdayın olduğu İç Anadolu ve Trakya’dan tarım paydaşlarıyla görüşen tarlasera, yeni sezona dair tüm veri ve görüşleri masaya yatırıyor. 

tarlasera-temmuz-sayisi-cikti2.jpg

Dosya konusu tütün olan tarlasera Temmuz sayısında, başta sebze ve meyveler olmak üzere tarım ürünlerinde israfın boyutları, bitki bilimine yepyeni kapılar açan gen düzenleme teknolojisi CRISPR-Cas9 ve Karadeniz’de yetişen karayemiş meyvesine dair bilmediklerinizi ise Detay sayfalarında okuyacaksınız.

Profesyonellikle gelen bir başarı öyküsü

tarlasera’nın bu ayki Röportaj konuğu ise Türkiye’nin örnek üreticilerinden Faruk Karabucak. Ailesinin beşinci kuşak temsilcisi olarak bugün Adana-Yüreğir’de narenciye ağırlıklı üretim yapan Karabucak, profesyonel ve teknoloji odaklı yaklaşımıyla bir başarı hikayesine imza atmış. Hem bu ilham verici hikayeyi hem de Karabucak’ın tarıma dair gelecek öngörülerini okuyacağınız Röportaj sayfalarımızda, gelecek sayılarda yine profesyonel üreticilerin başarı öykülerine yer vereceğiz.

tarlasera-temmuz-sayisi-cikti3.jpg

Artık geleneksel hale gelen tarlasera posterlerinin en yenisi ve derginizin hediyesi olan Marul posterimiz için duvarınızda yer açmayı unutmayın!

tarlasera’ya nasıl ulaşırım?

tarlasera Temmuz sayısını satın almak için hemen şimdi Satın Al sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Derginizi her ay masanızda görmek ve tarlasera keyfini tüm bir yıla yaymak için ise tek yapmanız gereken abone olmak! Bunun için Abonelik sayfamızdan yalnızca birkaç dakika süren abonelik işlemlerini gerçekleştirmeniz yeterli.

Keyifli okumalar dileriz!


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tarım arazinizde ya da doğa yürüyüşlerinde rastladığınız yabani bir bitkiyi görür görmez tanımak ister miydiniz? PlantNet isimli akıllı telefon uygulaması bu zorlu görevi yerine getirmeye aday.

Tarımda kadınların cesur yürüyüşü

Tarımda kadınların cesur yürüyüşü

Başta kimse inanmadı, başarılı olabileceklerini tahmin etmedi, ama Keçiborlu’nun üretici kadınları bir araya gelerek lavanta kokulu bir köy yarattı. tarlasera.com 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde bu köyün kahramanlarından biri olan Huriye Tezcan ile konuştu.

tarlasera Temmuz sayısı çıktı!

tarlasera Temmuz sayısı çıktı!

Tarımda istihdam sorununu Kapak Konusu sayfalarında masaya yatıran tarlasera bu ay da dopdolu.

Mısırda verim hırs değil akılla geliyor

Mısırda verim hırs değil akılla geliyor

Kullanım amacına, yaşadığı bölgenin iklim ve toprak şartlarına en uygun mısır tohumu hangisi? Üretici bunun cevabını doğru verirse, sezon sonu aldığı başarı da o kadar tatmin edici oluyor.

Arazilerin yeni müfettişi ile tanışın!

Arazilerin yeni müfettişi ile tanışın!

Diyarbakır-Karapınar’da tarım arazilerinin denetlenmesinde görevli personele havadan tespit yapacak drone’lar eşlik edecek.