tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

1.7.2019

tarlasera Temmuz sayısı çıktı!

tarlasera Temmuz sayısı çıktı!

Tarımda istihdam sorununu Kapak Konusu sayfalarında masaya yatıran tarlasera bu ay da dopdolu.

Türkiye’de çalışan nüfusun yaklaşık yüzde 20’sinin istihdam edildiği tarım sektörü, girdi maliyetleri ve düşük kârlılık nedeniyle hala bir cazibe merkezi olmaktan uzak. Peki bu durumu tersine döndürmek mümkün mü? tarlasera, tarımsal istihdamın genişletilmesine yönelik çözüm önerilerini Temmuz sayısının Kapak Konusu sayfalarında tartışmaya açtı.

Bu ay tarlasera’da neler var?

Yaklaşık bir yıldır tarımın en önemli gündemi olan girdi maliyetlerindeki artışın etkileri buğday arazilerinde derinden hissediliyor. Ürün deseninin odak noktasında buğdayın olduğu İç Anadolu ve Trakya’dan tarım paydaşlarıyla görüşen tarlasera, yeni sezona dair tüm veri ve görüşleri masaya yatırıyor. 

tarlasera-temmuz-sayisi-cikti2.jpg

Dosya konusu tütün olan tarlasera Temmuz sayısında, başta sebze ve meyveler olmak üzere tarım ürünlerinde israfın boyutları, bitki bilimine yepyeni kapılar açan gen düzenleme teknolojisi CRISPR-Cas9 ve Karadeniz’de yetişen karayemiş meyvesine dair bilmediklerinizi ise Detay sayfalarında okuyacaksınız.

Profesyonellikle gelen bir başarı öyküsü

tarlasera’nın bu ayki Röportaj konuğu ise Türkiye’nin örnek üreticilerinden Faruk Karabucak. Ailesinin beşinci kuşak temsilcisi olarak bugün Adana-Yüreğir’de narenciye ağırlıklı üretim yapan Karabucak, profesyonel ve teknoloji odaklı yaklaşımıyla bir başarı hikayesine imza atmış. Hem bu ilham verici hikayeyi hem de Karabucak’ın tarıma dair gelecek öngörülerini okuyacağınız Röportaj sayfalarımızda, gelecek sayılarda yine profesyonel üreticilerin başarı öykülerine yer vereceğiz.

tarlasera-temmuz-sayisi-cikti3.jpg

Artık geleneksel hale gelen tarlasera posterlerinin en yenisi ve derginizin hediyesi olan Marul posterimiz için duvarınızda yer açmayı unutmayın!

tarlasera’ya nasıl ulaşırım?

tarlasera Temmuz sayısını satın almak için hemen şimdi Satın Al sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Derginizi her ay masanızda görmek ve tarlasera keyfini tüm bir yıla yaymak için ise tek yapmanız gereken abone olmak! Bunun için Abonelik sayfamızdan yalnızca birkaç dakika süren abonelik işlemlerini gerçekleştirmeniz yeterli.

Keyifli okumalar dileriz!


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Koronavirüsün panzehiri bu bitkide mi gizli?

Koronavirüsün panzehiri bu bitkide mi gizli?

Covid-19'a karşı hem aşı hem de daha etkili bir tedavinin yolları aranırken, kimi uzmanlar “pelin otu” olarak bilinen Artemisia bitkisi üzerinde duruyor.

Muzun fiyatı yollarda artıyor

Muzun fiyatı yollarda artıyor

Muz sevkiyatında ürün kayıpları yüzde 30'u buluyor. Bu da raf fiyatını arttırıyor. Üreticiler ise çözüm için kooperatifleri işaret ediyor.

Meyve sineklerinin büyük sırrı güneşmiş!

Meyve sineklerinin büyük sırrı güneşmiş!

Türkiye’de de meyve bahçelerinin korkulu rüyası olan meyve sineklerinin tarım alanların yayılırken güneşi yön bulma işareti olarak kullandıkları keşfedildi.

Domateste büyük kayıp! Şimdi ne olacak?

Domateste büyük kayıp! Şimdi ne olacak?

Bursa ve Manisa'da mildiyö hastalığı salçalık domatesi vurdu. Hem üretici hem de stokları tükenen salça fabrikaları zor durumda.

tarlasera Temmuz sayısı okurlarıyla buluştu!

tarlasera Temmuz sayısı okurlarıyla buluştu!

Tarımda üst üste gelen doğal afetlerin etkisini Kapak Konusun sayfalarına taşıyan tarlasera’nın bu ay okurlarına yepyeni bir de armağanı var.