tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

1.12.2018

tarlasera yüzüncü sayısı ile yayında!

tarlasera-yuzuncu-sayisi-ile-yayinda1.jpg

Yüzüncü sayısını okurlarıyla buluşturmanın heyecanını yaşayan Aylık Tarım ve Kültür Dergisi tarlasera, bu ay Kapak Konusu’nda Türkiye ve dünyada tarım hukukunu karşılaştırmalı olarak inceledi. Bitki Koruma ve Besleme eki de bu ay tarlasera okurlarına hediye.

“Bugün, her sayısını ayrı keyif ve heyecanla hazırladığımız ve en kıymetli işlerimiz arasında ilk sıradan düşmesine asla izin vermediğimiz tarlasera’nın 100. sayısını çıkarmanın mutluluğu içerisindeyiz. Bugüne dek çok şey öğrendik. Ama kotamızın daha yüzde 1’ini bile doldurmadık. Artık tarlasera ayakları yere daha sağlam basan, kemik okur kitlesiyle daha güçlü ve onu anlayan, hisseden insanlarla yarınlara çok daha hazır bir dergi. Biliyoruz ki biz tarlasera’yı yaşatmaktan vazgeçmedikçe sizler de onu okumak için mola vermekten asla vazgeçmeyeceksiniz.”

Aylık Tarım ve Kültür Dergisi tarlasera’nın Yayın Yönetmeni İpek Neşe Arslan, tarlasera’nın 100 sayıyı geride bırakan yolculuğunu -yolun yalnızca geride kalan kısmına değil, ufka uzanan menziline de bakarak- böyle özetliyor.

tarlasera-yuzuncu-sayisi-ile-yayinda2.jpg

Daha yeni başlıyoruz!

İdealleri ve planları çok daha öncesinden şekillenen tarlasera bu yola 2010 Eylül’ünde yayınlanan ilk sayısıyla çıkmıştı. O tarihten bu yana geçen süre boyunca hem tarlasera fikrini gerçeğe dönüştüren kurucu kadro, hem de sonrasında tarlasera’ya emek veren herkes bu idealler haritası ile tarlasera’nın öyküsünü yeni duraklara taşıdı. Bu ay 100. sayısını okurlarıyla buluşturan tarlasera, başardıklarının verdiği özgüveni ve okurlarıyla kurduğu güçlü bağı ilk günün heyecanına ekleyerek bu keyifli yolculuğu yeni ufuklara taşımaya hazırlanıyor.

Tarım hukuku dönüşürken

tarlasera 100. ayın şerefine okurları için her zamankinden özel bir sayı hazırladı. Türkiye’de ve dünyada tarım hukukunun dünü ve bugününü karşılaştırmalı olarak inceleyen Kapak Konumuz içeriğiyle gurur duyduğumuz yazılarımızdan biri. Yalnızca tarımla uğraşan değil uzmanlık alanı hukuk olan okurlarımızın da dikkatle okuyacağını düşündüğümüz bu yazımızla ilgili geri bildirimlerinizi merakla bekliyoruz.

tarlasera-yuzuncu-sayisi-ile-yayinda3.jpg

Otonom seralar ve 5G teknolojisi

100. sayımızın başlığı “Yenilikçi ve Modern Tarıma Adanmış 100 Nüsha”. Bu ayki içeriğimiz de tarlasera’nın bu ilkesel yaklaşımını tamamlar şekilde tarım teknolojilerini gelecek vizyonu ile ele alan haberler içeriyor. Seracılıkta kullanılan otonom teknolojiler ve üreticilere gerçek zamanlı veriye anlık erişimini sağlayan 5G teknolojisine dair Detay haberlerimiz bunlardan ikisi. Tarımsal faaliyetin çevre ile karşı karşıya geldiği ender noktalardan biri olan “atık” konusunu bir sorun olmaktan çıkaracak yaklaşımları da Detay sayfalarımızda okuyacaksınız.

Olgular tarihin ışığında

Okurlarının bildiği üzere, tarlasera olayları olguları her zaman bir “süreklilik bilinci” içinde ele almaya özen gösterdi. Bu yüzden konu ne olursa olsun, onun tarihsel bağlamını da gözler önüne sermeye çalıştı. Ve kimi zaman da, yakından tanıdığımızı sandığımız tarımsal ürünlere, kurumlara ya da kişilere tarihin perspektifinden bakan haberler kaleme aldı.

İşte bu tarihsel öykülerden biri de Türkiye’de kooperatifçiliğin en önemli sembollerinden Tariş’in bu ay tarlasera sayfalarına taşınan yüz yıllık öyküsü. Yaşadığı tüm kan kayıplarına karşın bugün halen ayakta olan Tariş’in hikayesi aslında Türkiye’de tarımın ve tarımda kurumsallaşmanın da özeti gibi.

tarlasera-yuzuncu-sayisi-ile-yayinda4.jpg

Bitki koruma ve beslemeye dair her şey

Röportaj konuğu bitki koruma sektörünün uluslararası oyuncularından olan ADAMA’nın Türkiye Ülke Müdürü Şahin Özkan olan tarlasera, bu ay heyecanla beklenen Bitki Koruma & Besleme ekinin de dördüncü sayısını da okurlarıyla buluşturuyor. Üretimin ayrılmaz parçası olan bu sektöre dair en yeni gelişmeler ve teknolojilere dair başka yerde bulamayacağınız bilgiler edineceğiniz Bitki Koruma & Besleme ekini derginizle birlikte ücretsiz olarak edinebilirsiniz.

tarlasera’ya nasıl ulaşırım?

tarlasera’nın 100. sayısını sayısını satın almak için hemen şimdi Satın Al sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Derginizi her ay masanızda görmek ve tarlasera keyfini tüm bir yıla yaymak için ise tek yapmanız gereken abone olmak! Bunun için Abonelik sayfamızdan yalnızca birkaç dakika süren abonelik işlemlerini gerçekleştirmeniz yeterli.

Birlikte nice 100 sayılara!


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Kazdağları altına feda edilmesin!

Kazdağları altına feda edilmesin!

Bitki örtüsünün yanı sıra su ve oksijen kaynaklarıyla da dünyanın sayılı coğrafyalarından biri olan Kazdağları’nda altın madeni projesine tepkiler büyüyor.

Tarımda kadınların cesur yürüyüşü

Tarımda kadınların cesur yürüyüşü

Başta kimse inanmadı, başarılı olabileceklerini tahmin etmedi, ama Keçiborlu’nun üretici kadınları bir araya gelerek lavanta kokulu bir köy yarattı. tarlasera.com 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde bu köyün kahramanlarından biri olan Huriye Tezcan ile konuştu.

Tek bitki 5 pazara birden hitap ediyor

Tek bitki 5 pazara birden hitap ediyor

Koruma altındaki akzambak bitkisinin soğanı, çiçeği, polenleri, yaprakları ve yağı, kısacası her bir kısmı farklı bir ticari değere sahip!

tarlasera Ağustos sayısı çıktı!

tarlasera Ağustos sayısı çıktı!

Bu ay tarımda enerji politikalarını masaya yatıran tarlasera, Dijital Tarım ekinin ikinci sayısıyla birlikte okurlarıyla buluştu.

Tarımda kalkınma idealinin son 30 yılı

Tarımda kalkınma idealinin son 30 yılı

1990 yılından bu yana hazırlanan altıncı kalkınma planı bu hafta uygulamaya girdi. 5’er yıllık bu planlar, ulaşabildiği ya da ulaşamadığı hedefleriyle Türkiye tarımının çehresindeki değişimi sergiliyor.