tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

23.6.2017

Bakanlık kadrosu için başvuru süreci başladı

Bakanlık kadrosu için başvuru süreci başladı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın açıkladığı sözleşmeli personel kadrosu için başvuru süreci başladı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nda açılan 2 bin 58 yeni sözleşmeli personel kadrosu için başvurular bugün başladı. İnternet üzerinden yapılacak tercihler için son tarih 4 Temmuz günü saat 23:59 olarak belirlendi.

Bakanlığa iş başvurusunda bulunacak adayların 22 Mayıs 2016 tarihinde yapılan 2016-KPSS Lisans’a girmiş olması ve bu sınavda KPSSP3 puan türünden en az 50 puan almış olması şartı aranıyor. Açıklanan pozisyonlar için yapılacak tercihler ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden yapılacak.

Başvuru kılavuzu yayınlandı

Başvuru ücreti olan 15 TL’yi yayınlanan kılavuzda adı geçen bankalardan ya da ÖSYM’nin ilgili web sayfası üzerinden yatırmak mümkün. İnternet üzerinden kredi kartı ya da banka kartı ile yapılan ödemeler için son geçerlilik tarihi ise 5 Temmuz.

Hangi pozisyona, kaç personel alınacak?

İstihdam edilecek 2 bin 58 sözleşmeli personel kadrosu içinde 874 kişilik ziraat mühendisi pozisyonu bulunuyor. 717 veteriner hekimin yanı sıra 328 gıda mühendisi, 96 su ürünleri uzmanı, 33 harita mühendisi ve 10 balıkçılık teknolojisi uzmanı da kadroya girecek.


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tarım arazinizde ya da doğa yürüyüşlerinde rastladığınız yabani bir bitkiyi görür görmez tanımak ister miydiniz? PlantNet isimli akıllı telefon uygulaması bu zorlu görevi yerine getirmeye aday.

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

Hububat fiyatlarında dünya ölçeğinde yaşanan dalgalanmalar Türkiye’yi de alarm durumuna geçirdi. TMO’nun buğday, arpa ve mısır kararları piyasada istikrarı amaçlıyor.

Meyve bahçesinde yabancı ot mücadelesi

Meyve bahçesinde yabancı ot mücadelesi

Meyve bahçelerinde kayıplara yol açan yabancı ot türleri sayılamayacak kadar çok! Ancak bu zararlılarla mücadele yöntemleri de bir o kadar çeşitli.

Meyve ağaçlarının kabusu ökse otu

Meyve ağaçlarının kabusu ökse otu

Birçok ağaç türünde yarı parazit olarak yaşam süren ökse otu, meyve üreticilerinin baş belası olabiliyor. İşte ökse otundan kurtulmanın püf noktaları.

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Özenli bir bitki koruma ve gübreleme zeytinde sonucu tamamen değiştiriyor. tarlasera zeytinde sık yapılan hataları uzmanlara sordu.