tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

12.6.2017

Tarımı şehirde öğrenmek mümkün!

Tarımı şehirde öğrenmek mümkün!

Ankara'nın Çankaya ilçesinde tarıma ilgi duyanları buluşturan Kent Tarım Hobi Evi’nde tarımsal eğitim ile bitkisel üretim süreci birlikte ilerliyor.

Dünyada örnekleri her geçen gün artan kentsel tarım alanlarına bir yenisi de Ankara'da eklendi. Çankaya’da bulunan Kent Tarım Hobi Evi’nde sebze yetiştiriciliğinden kompost yapımına kadar farklı konularda eğitim alanlar vatandaşlar, öğrendiklerini mahalle bostanında uygulama fırsatı buluyor.

Bostanda ekim zamanı

Çankaya Belediyesi tarafından Mutlukent mahallesinde 2 bin metrekare alan üzerinde kurulan Kent Tarım Hobi Evi’nde verilen ücretsiz dersler arasında ıspanak, havuç, turp gibi sebzelerin yetiştirme yöntemlerinin yanı sıra dikey bahçe teknikleri, organik pazar tanıtımları ve kompost gübre üretimi de bulunuyor.

Mahalle bostanında uygulamaya geçirilen eğitimler sonucu kursiyerlerin doğrudan tarımsal üretimin parçası olması sağlanıyor. Bostanda bugünlerde salatalık, tarla domatesi, köy biberi, kaşıkçı kavunu, Girit kabak ve sakız kabak tohumlarının ekimi sürüyor.


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tarım arazinizde ya da doğa yürüyüşlerinde rastladığınız yabani bir bitkiyi görür görmez tanımak ister miydiniz? PlantNet isimli akıllı telefon uygulaması bu zorlu görevi yerine getirmeye aday.

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

Hububat fiyatlarında dünya ölçeğinde yaşanan dalgalanmalar Türkiye’yi de alarm durumuna geçirdi. TMO’nun buğday, arpa ve mısır kararları piyasada istikrarı amaçlıyor.

Meyve bahçesinde yabancı ot mücadelesi

Meyve bahçesinde yabancı ot mücadelesi

Meyve bahçelerinde kayıplara yol açan yabancı ot türleri sayılamayacak kadar çok! Ancak bu zararlılarla mücadele yöntemleri de bir o kadar çeşitli.

Meyve ağaçlarının kabusu ökse otu

Meyve ağaçlarının kabusu ökse otu

Birçok ağaç türünde yarı parazit olarak yaşam süren ökse otu, meyve üreticilerinin baş belası olabiliyor. İşte ökse otundan kurtulmanın püf noktaları.

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Özenli bir bitki koruma ve gübreleme zeytinde sonucu tamamen değiştiriyor. tarlasera zeytinde sık yapılan hataları uzmanlara sordu.