tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

13.1.2017

İzmir’de fuar için geri sayım başladı

İzmir’de fuar için geri sayım başladı

Perşembe günü başlayacak olan Agroexpo 12. Uluslararası İzmir Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nın bu yılki teması “Genç Çiftçiler” olacak.

Avrupa’nın en büyük dört uluslararası tarım fuarından biri olan Agroexpo kapılarını bu Perşembe günü açıyor. Gaziemir Uluslararası Fuar Alanı’nda 19-22 Ocak tarihleri arasında gerçekleşecek fuarın ana teması Genç Çiftçiler olarak belirlendi.

Genç üreticiler ödüllendirilecek

“Biz Türk tarımının geleceğiyiz” başlığı ile düzenlenecek fuar kapsamında tarıma gönül veren genç üreticiler öncelikli olacak. Fuarın ilk günü İzmir, Aydın ve Manisa’dan seçilecek 6 başarılı genç üreticiye plaket verilecek.

Makine sektöründen özel konuk

Yaklaşık 750 katılımcının yer alacağı İzmir Tarım Fuarı’nın 54 ülkeden toplam 300 bin ziyaretçiye ulaşması hedefleniyor. Fuarın onur konuğu ise Avrupa Tarım Makinaları Sanayicileri Birliği (CEMA) Başkanı Richard Markwell olacak.

Bilgi yarışması ilgi çekecek

28 alım heyetinin katılacak fuar İran Tarım İş Forumu ve Arap Tarım İş Forumu’na da ev sahipliği yapacak. Etkinlik kapsamında Genç Çiftçiler Zirvesi, Kooperatifçilik Zirvesi ve Tarım Sanayi Entegrasyonu Zirvesi’nin yanı sıra Genç Çiftçiler Bilgi Yarışması da düzenlenecek.


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

Hububat fiyatlarında dünya ölçeğinde yaşanan dalgalanmalar Türkiye’yi de alarm durumuna geçirdi. TMO’nun buğday, arpa ve mısır kararları piyasada istikrarı amaçlıyor.

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tarım arazinizde ya da doğa yürüyüşlerinde rastladığınız yabani bir bitkiyi görür görmez tanımak ister miydiniz? PlantNet isimli akıllı telefon uygulaması bu zorlu görevi yerine getirmeye aday.

Tarımda yeni ufukları su mercimeği açacak

Tarımda yeni ufukları su mercimeği açacak

Bitki bilimi insanlığı yakın geleceğe hazırlamak için daha sürdürülebilir gıdalar geliştirmenin peşinde. Araştırmacıların bu açıdan rol model olarak önerdikleri bitki ise hem tanıdık hem yepyeni bir isim!

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Özenli bir bitki koruma ve gübreleme zeytinde sonucu tamamen değiştiriyor. tarlasera zeytinde sık yapılan hataları uzmanlara sordu.

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Antioksidan özelikleriyle bilim insanlarının dikkatini çeken aronya, siyaha çalan kopkoyu mor rengini de bu yönüne borçlu. Meyve kısa bir süre önce adapte olduğu Türkiye topraklarında da üretimini hızla arttırıyor.