tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

6.1.2017

Sulama sistemi kurulumuna yüzde 50 hibe

Sulama sistemi kurulumuna yüzde 50 hibe

Arazisinde modern sulama sistemlerine yatırım yapan üreticiler için son destek başvurusu tarihi 14 Şubat.

Kırsal Kalkınma Destekleri kapsamında verilen bireysel sulama sistemleri hibe desteğinde son etaba girildi. KDV hariç mal alım tutarının yüzde 50'sine verilen hibelerden yararlanmak isteyen üreticilerin 14 Şubat günü mesai bitimine kadar başvuru yapması gerekli.

Modern sulama yatırımları destekleniyor

Hibe programı çerçevesinde destek verilen yatırımlar şöyle sıralanıyor: Tarla içi damla sulama sistemi kurulumu, tarla içi yağmurlama sulama sistemi kurulumu, tarla içi mikro yağmurlama sulama sistemi kurulumu, lineer, center pivot veya tamburlu sistem yağmurlama sulama makinesi alımı ve güneş enerjili sulama sistemi kurulumu.

Destek koşulları neler?

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın açıklamasına göre hibe desteği esas mal alım tutarı gerçek kişiler için 100 bin TL’yi, tüzel kişiler için 200 bin TL’yi geçmeyecek şekilde verilecek. Desteklemeden faydalanmak için üreticilerin 14 Şubat 2017 Salı günü mesai bitimine kadar bulundukları bölgenin İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’ne başvuru yapması gerekiyor.

Sulama hibe desteğine dair detayları görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

 


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tarım arazinizde ya da doğa yürüyüşlerinde rastladığınız yabani bir bitkiyi görür görmez tanımak ister miydiniz? PlantNet isimli akıllı telefon uygulaması bu zorlu görevi yerine getirmeye aday.

Koronavirüsün panzehiri bu bitkide mi gizli?

Koronavirüsün panzehiri bu bitkide mi gizli?

Covid-19'a karşı hem aşı hem de daha etkili bir tedavinin yolları aranırken, kimi uzmanlar “pelin otu” olarak bilinen Artemisia bitkisi üzerinde duruyor.

Sanayi domatesinde söze sadakat aranıyor!

Sanayi domatesinde söze sadakat aranıyor!

İklim ve hastalık yönünden zorlu bir sezon geçiren tarla domatesinde piyasa fiyatları maliyetlerin çok altına düştü. Üreticiler fabrikaların sezon başı taahhüt ettikleri fiyatlardan alım yapmasını bekliyor.

2022 yılında bu pestisitler de olmayacak

2022 yılında bu pestisitler de olmayacak

Zirai ilaçlarda kullanılan 9 farklı etken madde daha gelecek yılsonu itibariyle tarımda tamamen yasaklı olacak. Toplam 7 etken madde için ise kısıtlama kararı alındı.

tarlasera Ağustos sayısı okurlarıyla buluştu!

tarlasera Ağustos sayısı okurlarıyla buluştu!

Kapak Konusu sayfalarında biyoenerjiyi tarımın gözünden inceleyen Aylık Tarım ve Kültür Dergisi tarlasera, bu ay Dijital Tarım ekinin yeni sayısını da okurlarına armağan ediyor.