tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

6.1.2017

Sulama sistemi kurulumuna yüzde 50 hibe

Sulama sistemi kurulumuna yüzde 50 hibe

Arazisinde modern sulama sistemlerine yatırım yapan üreticiler için son destek başvurusu tarihi 14 Şubat.

Kırsal Kalkınma Destekleri kapsamında verilen bireysel sulama sistemleri hibe desteğinde son etaba girildi. KDV hariç mal alım tutarının yüzde 50'sine verilen hibelerden yararlanmak isteyen üreticilerin 14 Şubat günü mesai bitimine kadar başvuru yapması gerekli.

Modern sulama yatırımları destekleniyor

Hibe programı çerçevesinde destek verilen yatırımlar şöyle sıralanıyor: Tarla içi damla sulama sistemi kurulumu, tarla içi yağmurlama sulama sistemi kurulumu, tarla içi mikro yağmurlama sulama sistemi kurulumu, lineer, center pivot veya tamburlu sistem yağmurlama sulama makinesi alımı ve güneş enerjili sulama sistemi kurulumu.

Destek koşulları neler?

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın açıklamasına göre hibe desteği esas mal alım tutarı gerçek kişiler için 100 bin TL’yi, tüzel kişiler için 200 bin TL’yi geçmeyecek şekilde verilecek. Desteklemeden faydalanmak için üreticilerin 14 Şubat 2017 Salı günü mesai bitimine kadar bulundukları bölgenin İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’ne başvuru yapması gerekiyor.

Sulama hibe desteğine dair detayları görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

 


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Fındık kutup ayıları ile aynı kaderi mi paylaşacak?

Fındık kutup ayıları ile aynı kaderi mi paylaşacak?

Araştırmacılar, küresel iklim değişikliğinin Türkiye’de fındık tarımını Batı Karadeniz’e ya da yüksek rakımlı bölgelere doğru kaymak zorunda bırakacağını söylüyor.

Bu köyün tarihini kadınlar yazıyor

Bu köyün tarihini kadınlar yazıyor

Artvin-Yusufeli’nde kadınların kurduğu kooperatif yakaladığı başarıyla kadınların tarımdaki dönüştürücü gücünü kanıtlıyor.

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tarım arazinizde ya da doğa yürüyüşlerinde rastladığınız yabani bir bitkiyi görür görmez tanımak ister miydiniz? PlantNet isimli akıllı telefon uygulaması bu zorlu görevi yerine getirmeye aday.

tarlasera Kasım sayısı çıktı!

tarlasera Kasım sayısı çıktı!

Kapak Konusu sayfalarını Türkiye ve dünyadaki biyoçeşitliliğe ayıran Aylık Tarım ve Kültür Dergisi tarlasera, Kasım ayında da yine dopdolu içeriğiyle okurlarıyla buluştu.

Brezilya tarımda 2022 yılına nasıl geçti?

Brezilya tarımda 2022 yılına nasıl geçti?

Ekonomik krizle boğuşan Brezilya’da imdada tarım yetişti. Soya fasulyesinde artan ithalat talebi için ülkede 2022 mahsulünün bir kısmı şimdiden satıldı.