tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

24.11.2016

İstanbul’a yeni sebze-meyve hali geliyor

İstanbul’a yeni sebze-meyve hali geliyor

İstanbul’un iki ana sebze-meyve halinden biri olan Ataşehir Hali, Tuzla ilçesine yapılacak yeni tesise taşınacak.

İstanbul’un Anadolu yakasına yapılacak yeni sebze-meyve hali projesi için çalışmalar başladı. Tuzla ilçesinin Aydınlı mahallesinde kurulacak olan tesisin 2018 yılında hizmete açılması hedefleniyor.

240 dükkan kapasiteli

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, 450 bin metrekarelik bir alanı kapsayacak olan Aydınlı Sebze-Meyve Hali’nin inşaatına Ocak ayında başlanacağı belirtildi. 240 dükkandan oluşacak komplekste gıda kontrol, kasa yıkama, paketleme, atık depolama alanlarının yanı sıra 2 bin 742 araç kapasiteli otopark da yer alacak.

2 merkez hal, 3 milyon ürün

Açık arayla en çok sebze-meyve tüketilen il olan İstanbul’da 2015 itibariyle pazara toplam 3 milyon ton sebze ve meyve ürünü giriş yaptı. 1970’ten bu yana Anadolu yakasında sebze-meyve ticaretinin merkezi Ataşehir Hali. 1986’da kurulan Bayrampaşa Hali ise Avrupa yakasında hizmet veriyor. İstanbul Meyve-Sebze Komisyoncu ve Tüccarları Derneği’nin (İMESKOM) verilerine göre Bayrampaşa ile Ataşehir hallerinde toplam 750’ye yakın yazıhane bulunuyor.


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Salgın günlerinin gizli kahramanı şekerpancarı

Salgın günlerinin gizli kahramanı şekerpancarı

Salgın nedeniyle kolonya tüketimi hızla artarken Türkiye’nin avantajı ise biyoetanolün hammaddesi olan şekerpancarındaki üretim.

Tesla’nın mucidinden tarım robotu

Tesla’nın mucidinden tarım robotu

“Tarım teknolojilerinde en önemli ihtiyaç dayanıklılık” diyen Tesla’nın mucitlerinden Marc Tarpening, çilek tarımını dönüştürecek bir hasat robotu teknolojisine imza atıyor.

Koronavirüs limon fiyatlarını yükseltti

Koronavirüs limon fiyatlarını yükseltti

Grip virüslerine karşı bağışıklığı güçlendiren narenciye ürünlerinin tüketimi artıyor. Artan talep limonda hal fiyatlarına da yansıdı.

tarlasera Mart sayısı çıktı!

tarlasera Mart sayısı çıktı!

Mart sayısında tarımsal sigortaların bugünü ve geleceğini masaya yatıran tarlasera’nın bu ay okurlarına bir de hediyesi var.

Muz yaprakları yedinci kıtaya karşı!

Muz yaprakları yedinci kıtaya karşı!

Hindistan’da bir teknoloji şirketi, muz yapraklarından geliştirdiği ürünlerle plastik ve kağıt malzemelere alternatif yaratmayı başardı.