tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

12.10.2016

GTHB operasyonlardan en çok etkilenen dördüncü bakanlık

GTHB operasyonlardan en çok etkilenen dördüncü bakanlık

Tarım Bakanlığı’nda sürdürülen soruşturmalarda son olarak Zonguldak ve Karabük’te İl ve İlçe Müdürlüğü çalışanları gözaltına alındı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nda FETÖ operasyonları sürerken Zonguldak’ın Karadeniz Ereğli ilçesinde bugün 6 Bakanlık personeli gözaltına alındı. Kişilerin Karadeniz Ereğli GTHB İlçe Tarım Müdürlüğü’nde görevli olduğu belirtildi.

İhraç edilen kişi sayısı 750’ye yaklaştı

Bu arada gözaltına alınan 2 Karabük GTHB İl Müdürlüğü çalışanı da mahkemeye çıkarıldığı bildirildi. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından meslekten ihraç edilen Bakanlık çalışanlarının toplam sayısı ise 750’ye yaklaştı.

Tarım Bakanlığı dördüncü sırada

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, 20 Temmuz tarihinde ilan edilen Olağanüstü Hal’den bu yana operasyonların en yoğun olduğu dördüncü Bakanlık oldu. Yaklaşık 28 bin personel ile Milli Eğitim Bakanlığı ilk sırada yer alırken onu sırasıyla Sağlık, Maliye ve Diyanet Bakanlığı takip ediyor.


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

Hububat fiyatlarında dünya ölçeğinde yaşanan dalgalanmalar Türkiye’yi de alarm durumuna geçirdi. TMO’nun buğday, arpa ve mısır kararları piyasada istikrarı amaçlıyor.

Tarımda yeni ufukları su mercimeği açacak

Tarımda yeni ufukları su mercimeği açacak

Bitki bilimi insanlığı yakın geleceğe hazırlamak için daha sürdürülebilir gıdalar geliştirmenin peşinde. Araştırmacıların bu açıdan rol model olarak önerdikleri bitki ise hem tanıdık hem yepyeni bir isim!

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tarım arazinizde ya da doğa yürüyüşlerinde rastladığınız yabani bir bitkiyi görür görmez tanımak ister miydiniz? PlantNet isimli akıllı telefon uygulaması bu zorlu görevi yerine getirmeye aday.

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Antioksidan özelikleriyle bilim insanlarının dikkatini çeken aronya, siyaha çalan kopkoyu mor rengini de bu yönüne borçlu. Meyve kısa bir süre önce adapte olduğu Türkiye topraklarında da üretimini hızla arttırıyor.

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Özenli bir bitki koruma ve gübreleme zeytinde sonucu tamamen değiştiriyor. tarlasera zeytinde sık yapılan hataları uzmanlara sordu.