tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

12.10.2016

GTHB operasyonlardan en çok etkilenen dördüncü bakanlık

GTHB operasyonlardan en çok etkilenen dördüncü bakanlık

Tarım Bakanlığı’nda sürdürülen soruşturmalarda son olarak Zonguldak ve Karabük’te İl ve İlçe Müdürlüğü çalışanları gözaltına alındı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nda FETÖ operasyonları sürerken Zonguldak’ın Karadeniz Ereğli ilçesinde bugün 6 Bakanlık personeli gözaltına alındı. Kişilerin Karadeniz Ereğli GTHB İlçe Tarım Müdürlüğü’nde görevli olduğu belirtildi.

İhraç edilen kişi sayısı 750’ye yaklaştı

Bu arada gözaltına alınan 2 Karabük GTHB İl Müdürlüğü çalışanı da mahkemeye çıkarıldığı bildirildi. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından meslekten ihraç edilen Bakanlık çalışanlarının toplam sayısı ise 750’ye yaklaştı.

Tarım Bakanlığı dördüncü sırada

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, 20 Temmuz tarihinde ilan edilen Olağanüstü Hal’den bu yana operasyonların en yoğun olduğu dördüncü Bakanlık oldu. Yaklaşık 28 bin personel ile Milli Eğitim Bakanlığı ilk sırada yer alırken onu sırasıyla Sağlık, Maliye ve Diyanet Bakanlığı takip ediyor.


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Salgın günlerinin gizli kahramanı şekerpancarı

Salgın günlerinin gizli kahramanı şekerpancarı

Salgın nedeniyle kolonya tüketimi hızla artarken Türkiye’nin avantajı ise biyoetanolün hammaddesi olan şekerpancarındaki üretim.

Bitki araştırma sahasına dozer müdahalesi!

Bitki araştırma sahasına dozer müdahalesi!

Pamukkale Üniversitesi’ndeki Yerli Tohum ve Bitki Üretim Merkezi arazisi, sosyal tesis inşaatı gerekçesiyle iş makineleri tarafından tahrip edildi.

Kara mürvere dair efsane ve gerçekler

Kara mürvere dair efsane ve gerçekler

Koronavirüs korkusu vitamin ağırlıklı tarım ürünlerine olan ilgiyi arttırdı. Hakkında çok sayıda yanlış bilginin de dolaştığı kara mürver bunların başında geliyor.

Tesla’nın mucidinden tarım robotu

Tesla’nın mucidinden tarım robotu

“Tarım teknolojilerinde en önemli ihtiyaç dayanıklılık” diyen Tesla’nın mucitlerinden Marc Tarpening, çilek tarımını dönüştürecek bir hasat robotu teknolojisine imza atıyor.

Muz yaprakları yedinci kıtaya karşı!

Muz yaprakları yedinci kıtaya karşı!

Hindistan’da bir teknoloji şirketi, muz yapraklarından geliştirdiği ürünlerle plastik ve kağıt malzemelere alternatif yaratmayı başardı.