tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

12.10.2016

GTHB operasyonlardan en çok etkilenen dördüncü bakanlık

GTHB operasyonlardan en çok etkilenen dördüncü bakanlık

Tarım Bakanlığı’nda sürdürülen soruşturmalarda son olarak Zonguldak ve Karabük’te İl ve İlçe Müdürlüğü çalışanları gözaltına alındı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nda FETÖ operasyonları sürerken Zonguldak’ın Karadeniz Ereğli ilçesinde bugün 6 Bakanlık personeli gözaltına alındı. Kişilerin Karadeniz Ereğli GTHB İlçe Tarım Müdürlüğü’nde görevli olduğu belirtildi.

İhraç edilen kişi sayısı 750’ye yaklaştı

Bu arada gözaltına alınan 2 Karabük GTHB İl Müdürlüğü çalışanı da mahkemeye çıkarıldığı bildirildi. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından meslekten ihraç edilen Bakanlık çalışanlarının toplam sayısı ise 750’ye yaklaştı.

Tarım Bakanlığı dördüncü sırada

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, 20 Temmuz tarihinde ilan edilen Olağanüstü Hal’den bu yana operasyonların en yoğun olduğu dördüncü Bakanlık oldu. Yaklaşık 28 bin personel ile Milli Eğitim Bakanlığı ilk sırada yer alırken onu sırasıyla Sağlık, Maliye ve Diyanet Bakanlığı takip ediyor.


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Tarımda yeni ufukları su mercimeği açacak

Tarımda yeni ufukları su mercimeği açacak

Bitki bilimi insanlığı yakın geleceğe hazırlamak için daha sürdürülebilir gıdalar geliştirmenin peşinde. Araştırmacıların bu açıdan rol model olarak önerdikleri bitki ise hem tanıdık hem yepyeni bir isim!

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Antioksidan özelikleriyle bilim insanlarının dikkatini çeken aronya, siyaha çalan kopkoyu mor rengini de bu yönüne borçlu. Meyve kısa bir süre önce adapte olduğu Türkiye topraklarında da üretimini hızla arttırıyor.

Kadınlar tarımda da duvarları yıkıyor

Kadınlar tarımda da duvarları yıkıyor

Hindistan’da özelleştirme ve desteklerin kaldırılmasını öngören yeni tarım yasasına karşı eylemlerde beşinci aya girildi. Tarımsal üretim ve işgücünde önemli paya sahip kadınların mücadeleye verdiği katkı ise büyük anlam taşıyor.

Sel sularına direnen domatesler geliyor

Sel sularına direnen domatesler geliyor

İklim değişikliğine paralel olarak sıklaşan sel afetlerinin etkilerine karşı dirençli domates çeşitleri geliştirmek için Mersin'de çalışma başlatıldı.

Doğaya karşı kazanmak kaybetmek demek!

Doğaya karşı kazanmak kaybetmek demek!

Üst üste yaşanan afetlerin Türkiye tarımındaki etkisini inceleyen tarlasera'ya bu ay Dijital Tarım ekinin yeni sayısı da eşlik ediyor.