tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

3.10.2016

tarlasera Ekim sayısı raflarda!

tarlasera Ekim sayısı raflarda!

Aylık Tarım ve Kültür Dergisi tarlasera, altıncı yaşını kutladığı Ekim sayısında mekanizasyonda yeni trendleri kapağına taşıdı.

Eylül ayı tarımın geleceğine şekil verecek önemli bir gelişmeye sahne oldu. Bitki koruma sektörünün büyük oyuncularından olan Alman kimya devi Bayer’in dünyanın en büyük tohum firması Monsanto’ya yaptığı satın alma teklifinde anlaşma sağlandı.

Aslında bu gelişme yalnızca son 1 yıl içinde tarımın zirvesinde ardı ardına yaşanan değişim dalgalarının bir son halkası. Ekim sayısında bu değişim rüzgarlarını çok yönlü olarak inceleyen tarlasera, Yavuz Batur ve Müfit Engiz gibi sektörün en değerli isimlerinin yorum ve gelecek öngörülerini sayfalarına taşıdı. tarlasera.com’da da Yazı Dizisi olarak yayınlanacak bu haberimizin tarımın tüm aktörleri tarafından dikkatle incelenmesinde fayda var!

Temmuz ayında kaybettiğimiz İbrahim Yetkin’in ardından Türkiye Ziraatçiler Derneği’nin yeni başkanı Hüseyin Demirtaş oldu. Başkanlık döneminin ilk röportajlarından birini tarlasera’ya veren Demirtaş, yeni dönemde ajandasında yer alan planları, sektörün en büyük sorunlarına karşı hazırladıkları çözüm önerilerini paylaşıyor.

Üretimin en önemi aşaması olan kaliteli tohumluk patatesin kadim sorunlarını çözmek için en önemli başlangıç noktası. tarlasera’nın Ekim ayı dosyası önemi son yıllarda daha iyi anlaşılan tohumluk patates piyasasını ele aldı.

tarlasera Eylül ayında yayın yaşamında 6. yılı geride bıraktı. 15 Eylül 2010’da çıktığı yolculuğu boyunca hep daha iyiye ulaşmak için çalışan tarlasera’nın yaratıcısı ekip, bugün de ilk günkü heyecan ve merakını koruyarak tarımın öyküsünü anlatmaya devam ediyor. Eylül boyunca değerli okurlarımızdan aldığımız güzel yorumlar, bu çabalarımızın boşuna olmadığını bize gösteriyor. Gelecek 15 Eylüllerde de yine yaş günümüzü birlikte kutlamak dileğiyle…

tarlasera Ekim sayısına ulaşmak için size en yakın Migros, Macrocenter ve D&R mağazasına uğramanız yeterli. Derginizi düzenli olarak masanızda görmek ve tarlasera deneyimini her ay yaşamak için ise yalnızca Abonelik sayfamızı ziyaret edebilir ve yalnızca birkaç dakikanızı ayırarak tarlasera’ya abone olabilirsiniz!

Keyifli okumalar.


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tarım arazinizde ya da doğa yürüyüşlerinde rastladığınız yabani bir bitkiyi görür görmez tanımak ister miydiniz? PlantNet isimli akıllı telefon uygulaması bu zorlu görevi yerine getirmeye aday.

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

Hububat fiyatlarında dünya ölçeğinde yaşanan dalgalanmalar Türkiye’yi de alarm durumuna geçirdi. TMO’nun buğday, arpa ve mısır kararları piyasada istikrarı amaçlıyor.

Meyve bahçesinde yabancı ot mücadelesi

Meyve bahçesinde yabancı ot mücadelesi

Meyve bahçelerinde kayıplara yol açan yabancı ot türleri sayılamayacak kadar çok! Ancak bu zararlılarla mücadele yöntemleri de bir o kadar çeşitli.

Meyve ağaçlarının kabusu ökse otu

Meyve ağaçlarının kabusu ökse otu

Birçok ağaç türünde yarı parazit olarak yaşam süren ökse otu, meyve üreticilerinin baş belası olabiliyor. İşte ökse otundan kurtulmanın püf noktaları.

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Özenli bir bitki koruma ve gübreleme zeytinde sonucu tamamen değiştiriyor. tarlasera zeytinde sık yapılan hataları uzmanlara sordu.