tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

3.10.2016

tarlasera Ekim sayısı raflarda!

tarlasera Ekim sayısı raflarda!

Aylık Tarım ve Kültür Dergisi tarlasera, altıncı yaşını kutladığı Ekim sayısında mekanizasyonda yeni trendleri kapağına taşıdı.

Eylül ayı tarımın geleceğine şekil verecek önemli bir gelişmeye sahne oldu. Bitki koruma sektörünün büyük oyuncularından olan Alman kimya devi Bayer’in dünyanın en büyük tohum firması Monsanto’ya yaptığı satın alma teklifinde anlaşma sağlandı.

Aslında bu gelişme yalnızca son 1 yıl içinde tarımın zirvesinde ardı ardına yaşanan değişim dalgalarının bir son halkası. Ekim sayısında bu değişim rüzgarlarını çok yönlü olarak inceleyen tarlasera, Yavuz Batur ve Müfit Engiz gibi sektörün en değerli isimlerinin yorum ve gelecek öngörülerini sayfalarına taşıdı. tarlasera.com’da da Yazı Dizisi olarak yayınlanacak bu haberimizin tarımın tüm aktörleri tarafından dikkatle incelenmesinde fayda var!

Temmuz ayında kaybettiğimiz İbrahim Yetkin’in ardından Türkiye Ziraatçiler Derneği’nin yeni başkanı Hüseyin Demirtaş oldu. Başkanlık döneminin ilk röportajlarından birini tarlasera’ya veren Demirtaş, yeni dönemde ajandasında yer alan planları, sektörün en büyük sorunlarına karşı hazırladıkları çözüm önerilerini paylaşıyor.

Üretimin en önemi aşaması olan kaliteli tohumluk patatesin kadim sorunlarını çözmek için en önemli başlangıç noktası. tarlasera’nın Ekim ayı dosyası önemi son yıllarda daha iyi anlaşılan tohumluk patates piyasasını ele aldı.

tarlasera Eylül ayında yayın yaşamında 6. yılı geride bıraktı. 15 Eylül 2010’da çıktığı yolculuğu boyunca hep daha iyiye ulaşmak için çalışan tarlasera’nın yaratıcısı ekip, bugün de ilk günkü heyecan ve merakını koruyarak tarımın öyküsünü anlatmaya devam ediyor. Eylül boyunca değerli okurlarımızdan aldığımız güzel yorumlar, bu çabalarımızın boşuna olmadığını bize gösteriyor. Gelecek 15 Eylüllerde de yine yaş günümüzü birlikte kutlamak dileğiyle…

tarlasera Ekim sayısına ulaşmak için size en yakın Migros, Macrocenter ve D&R mağazasına uğramanız yeterli. Derginizi düzenli olarak masanızda görmek ve tarlasera deneyimini her ay yaşamak için ise yalnızca Abonelik sayfamızı ziyaret edebilir ve yalnızca birkaç dakikanızı ayırarak tarlasera’ya abone olabilirsiniz!

Keyifli okumalar.


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Akdeniz'in gizli hazinesi gölevez

Akdeniz'in gizli hazinesi gölevez

Afrika ve dünyanın tropik bölgelerinde yaygın biçimde tüketilen gölevez Türkiye’nin güney kesimlerinde ekim alanlarını genişletmeye başladı.

tarlasera Haziran sayısı okurlarıyla buluştu!

tarlasera Haziran sayısı okurlarıyla buluştu!

Bu ay Covid-19 salgının tarımda yarattığı tahribatı tüm yönleriyle ele alan tarlasera’nın Haziran sayısı yine dopdolu.

Çayda kota krizinin özünde gelecek kaygısı var

Çayda kota krizinin özünde gelecek kaygısı var

Çay üreticileri dekara 600 kg olarak belirlenen alım kotasına tepkili. Ancak endişelerin kaynağı yalnızca bu sezona özgü koşullar değil.

Kadınlar tarımda da duvarları yıkıyor

Kadınlar tarımda da duvarları yıkıyor

Hindistan’da özelleştirme ve desteklerin kaldırılmasını öngören yeni tarım yasasına karşı eylemlerde beşinci aya girildi. Tarımsal üretim ve işgücünde önemli paya sahip kadınların mücadeleye verdiği katkı ise büyük anlam taşıyor.

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Antioksidan özelikleriyle bilim insanlarının dikkatini çeken aronya, siyaha çalan kopkoyu mor rengini de bu yönüne borçlu. Meyve kısa bir süre önce adapte olduğu Türkiye topraklarında da üretimini hızla arttırıyor.