tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

3.10.2016

tarlasera Ekim sayısı raflarda!

tarlasera Ekim sayısı raflarda!

Aylık Tarım ve Kültür Dergisi tarlasera, altıncı yaşını kutladığı Ekim sayısında mekanizasyonda yeni trendleri kapağına taşıdı.

Eylül ayı tarımın geleceğine şekil verecek önemli bir gelişmeye sahne oldu. Bitki koruma sektörünün büyük oyuncularından olan Alman kimya devi Bayer’in dünyanın en büyük tohum firması Monsanto’ya yaptığı satın alma teklifinde anlaşma sağlandı.

Aslında bu gelişme yalnızca son 1 yıl içinde tarımın zirvesinde ardı ardına yaşanan değişim dalgalarının bir son halkası. Ekim sayısında bu değişim rüzgarlarını çok yönlü olarak inceleyen tarlasera, Yavuz Batur ve Müfit Engiz gibi sektörün en değerli isimlerinin yorum ve gelecek öngörülerini sayfalarına taşıdı. tarlasera.com’da da Yazı Dizisi olarak yayınlanacak bu haberimizin tarımın tüm aktörleri tarafından dikkatle incelenmesinde fayda var!

Temmuz ayında kaybettiğimiz İbrahim Yetkin’in ardından Türkiye Ziraatçiler Derneği’nin yeni başkanı Hüseyin Demirtaş oldu. Başkanlık döneminin ilk röportajlarından birini tarlasera’ya veren Demirtaş, yeni dönemde ajandasında yer alan planları, sektörün en büyük sorunlarına karşı hazırladıkları çözüm önerilerini paylaşıyor.

Üretimin en önemi aşaması olan kaliteli tohumluk patatesin kadim sorunlarını çözmek için en önemli başlangıç noktası. tarlasera’nın Ekim ayı dosyası önemi son yıllarda daha iyi anlaşılan tohumluk patates piyasasını ele aldı.

tarlasera Eylül ayında yayın yaşamında 6. yılı geride bıraktı. 15 Eylül 2010’da çıktığı yolculuğu boyunca hep daha iyiye ulaşmak için çalışan tarlasera’nın yaratıcısı ekip, bugün de ilk günkü heyecan ve merakını koruyarak tarımın öyküsünü anlatmaya devam ediyor. Eylül boyunca değerli okurlarımızdan aldığımız güzel yorumlar, bu çabalarımızın boşuna olmadığını bize gösteriyor. Gelecek 15 Eylüllerde de yine yaş günümüzü birlikte kutlamak dileğiyle…

tarlasera Ekim sayısına ulaşmak için size en yakın Migros, Macrocenter ve D&R mağazasına uğramanız yeterli. Derginizi düzenli olarak masanızda görmek ve tarlasera deneyimini her ay yaşamak için ise yalnızca Abonelik sayfamızı ziyaret edebilir ve yalnızca birkaç dakikanızı ayırarak tarlasera’ya abone olabilirsiniz!

Keyifli okumalar.


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Kadınlar tarımda da duvarları yıkıyor

Kadınlar tarımda da duvarları yıkıyor

Hindistan’da özelleştirme ve desteklerin kaldırılmasını öngören yeni tarım yasasına karşı eylemlerde beşinci aya girildi. Tarımsal üretim ve işgücünde önemli paya sahip kadınların mücadeleye verdiği katkı ise büyük anlam taşıyor.

Soğanın beklenen koşusu ne zaman başlayacak?

Soğanın beklenen koşusu ne zaman başlayacak?

İstikrarlı bir pazar talebi olan soğan, bu avantajın yanına ihracat gücüne de eklemeye hazırlanıyor. Ancak bu potansiyeli gerçekleştirmenin önündeki engellerin aşılması gerek. Bu engellerin başında ise iki güncel sorun olan kuraklık ve yükselen girdi maliyetleri var.

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Antioksidan özelikleriyle bilim insanlarının dikkatini çeken aronya, siyaha çalan kopkoyu mor rengini de bu yönüne borçlu. Meyve kısa bir süre önce adapte olduğu Türkiye topraklarında da üretimini hızla arttırıyor.

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tarım arazinizde ya da doğa yürüyüşlerinde rastladığınız yabani bir bitkiyi görür görmez tanımak ister miydiniz? PlantNet isimli akıllı telefon uygulaması bu zorlu görevi yerine getirmeye aday.

Tarlaların gizemi ekin çemberlerinin öyküsü

Tarlaların gizemi ekin çemberlerinin öyküsü

Yıllar önce bir “şaka” ile başlayan, ardından bir gizem bulutuna dönüşen ekin daireleri, bugün ise sanatçıları, üreticileri, girişimcileri ve tarıma ya da görsel sanatlara meraklı pek çok insanı bir araya getiren bir kültür öğesi olarak arazileri süslemeye devam ediyor.